FANDOM


Darrel Dane – rebeliant Ziemi-X i członek Freedom Fighters, znany pod pseudonimem Dollmana. Podczas jednej z wielu walk z Nową Rzeszą, mężczyzna został zamordowany przez Overgirl.

Osobowość Edytuj

Darrel był bezinteresownym bohaterem, który poświęcał swoje życie walce przeciwko nazistowskiemu reżimowi i ochronie słabszych. Dołączając do Freedom Fighters nawiązał z poszczególnymi członkami więź, która była silna do tego stopnia, że był gotowy umrzeć za kompana – poświęcić się dla dobra innych. Zawsze walczył z honorem i odwagą, nie poddając się po pierwszej porażce.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Freedom Fighters pozbywają się uzbrojonej armii z Tulsy (14)

Umiejętność zmiany rozmiaru

  • Zwiększona wytrzymałośćmeta-geny sprawiały, że ciało Darrela było odporne na większość ataków, z których mógł wyjść bez najmniejszej rany.
  • Zmniejszanie – Darrel posiadał możliwość zmniejszenia się do rozmiaru zwykłej dłoni, zachowując przy tym normalną siłę i wytrzymałość.

Zdolności Edytuj

  • Ekspert w walce wręcz – Darrel był biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby przetrwać walkę z kilkoma przeciwnikami jednocześnie.
  • Kondycja fizyczna – Darrel jako rebeliant, regularnie angażował się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiadał niezwykłą kondycję fizyczną.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

W pewnym momencie swojego życia Darrel w niewiadomy sposób zyskał moce i dołączył do Freedom Fighters, aby walczyć z nazistowskim reżimem Nowej Rzeszy[1].

Utrata przyjaciół Edytuj

Vibe przybywa pomóc Freedom Fighters (2)

Bohaterska śmierć

Członkowie Freedom Fighters ruszyli do Tulsy, aby ochronić ludzi uciekających z miasta przed nazistami. The Ray jako pierwszy przeleciał nad miastem, aby zrobić zwiad z nieba, zauważając, jak czołgi okrążają uciekinierów. Szybko zareagował, niszcząc wojskowy sprzęt i pozwalając uciec ludziom. Zaraz po tym spotkał się z pozostałymi bohaterami, których poinformował o celu misji – pomocy wędrowcom w bezpiecznej ucieczce określoną drogą. Wzbili się w górę i zaczęli atakować siły wroga, kiedy tylko zagrażały one bezbronnym. Black Condor współpracował z The Rayem i Red Tornado, kiedy Phantom Lady z Dollmanem oczyszczali most. Gdy wydawało się, że bohaterowie mają chwilę odpoczynku, silna laserowa wiązka zniszczyła most. Stała za tym Overgirl, która z Dark Arrowem i Blitzkriegem postanowiła powstrzymać członków Freedom Fighters raz na zawsze. Głównym celem wojowników okazał się Red Tornado, którym zajęła się Overgirl, potężnie uderzając nim o ziemię[1].

Tymczasem Dollman i Black Condor walczyli z łucznikiem, dostrzegając zmagania Reda. Z pomocą przyjacielowi ruszyła Phantom Lady, która zamknęła Overgirl w ciemnej bańce. The Ray postanowił wyciągnąć Reda z dna, kiedy to Black Condor pomagał w walce z kosmitką. Konający Tornado kazał przyjacielowi upewnić się, że jego dane nie trafią w ręce wroga, po czym oddał swoją korę mózgową bohaterowi, wyłączając się. Jakby tego było mało, przeciwnicy znowu zaczęli atakować, więc z odsieczą pojawił się Vibe. Bohater miał zabrać sojuszników w bezpieczne miejsce przez wyłom, kiedy to niespodziewanie Overgirl trafiła wiązką lasera Dollmana, zabijając go natychmiastowo[1].

Występy Edytuj

Freedom Fighters: The RayEdytuj

  1. A Hero Rises

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Freedom Fighters: The RayEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Pierwsza część animacji „Freedom Fighters: The Ray”, wyemitowana 8 grudnia 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.