FANDOM


Ja jestem armią!

Danton Black (zm. 12 października 2014 roku) – mąż Elizabeth Black, który dawniej pracował jako biogenetyk w Stagg Industries specjalizujący się w klonowaniu. Dzięki wybuchowi akceleratora cząsteczek w S.T.A.R. Labs, mężczyzna zyskał moce klonowania siebie, więc Cisco Ramon nazwał go Multiplexem.

Osobowość Edytuj

Danton jest nieco porywczy i jeszcze za czasów pracy w Stagg Industries, nie traktował dobrze współpracowników, przez co ci go ignorowali. W pewnym momencie jego głównym celem stała się zemsta na tym, który nie pozwolił mu kontynuować badań, które mogłyby uratować jego umierającą żonę. Danton jest też niezrównoważonym człowiekiem, którego cechuje zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Fastest Man Alive - Black

Kilka klonów Dantona

  • Ekspert w walce wręcz – Danton jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby stanąć do pojedynku z Flashem.
  • Replikacja komórkowa – Danton potrafi replikować swoje komórki w niezwykle szybkim tempie, dzięki czemu może tworzyć nieograniczoną ilość swoich klonów, którzy tak jak on, będą normalnie funkcjonowali. Dzięki tej zdolności mężczyzna może też powielać swoje kończyny. Pomimo możliwości tworzenia nieograniczonej ilości swoich duplikatów, większa ich ilość powoduje, że Danton szybciej się męczy. Natomiast gdy Danton jest nieprzytomny, lub jest zbyt daleko od klona, duplikaty stają się bezbronnymi marionetkami.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Danton Black był pracownikiem w Stagg Industries, który pracował nad projektem replikacji komórek. Chcąc uratować swoją umierającą żonę Elizabeth, mężczyzna przeprowadzał eksperymenty na sobie. Simon Stagg postanowił wyrzucić pracownika, który był zmuszony do wzięcia kredytu. Gdy akcelerator cząsteczek w S.T.A.R. Labs wybuchł, organizm Danton połączył się z ciemną materią, dzięki czemu mężczyzna zyskał zdolność powielania siebie, stając się tym samym meta-człowiekiem[1].

Próby zabójstwa Edytuj

Multiplex attack Simon Stagg

Próba zabójstwa Stagga

Danton chcąc zemścić się na swoim byłym szefie, okradł sklep z bronią i zabił sprzedawcę, który odmówił mężczyźnie udzielenia pomocy. Black postanowił zaatakować Simona podczas spotkania w uniwersytecie, wcześniej zabijając ochroniarza biznesmena. Przestępcy nie udało się wycelować w cel, gdyż powstrzymał go Flash, któremu nie udało się dorwać wroga. Mężczyzna zamierzał porozmawiać z Javą, którego pomocy potrzebował. Ten odmówił, przez co doszło do bójki, w której zginął szef ochrony Stagga. Po raz kolejny Multiplex próbował zaatakować swojego byłego szefa w jednej z jego fabryk, jednak ponownie został pokonany przez Smugę. Meta-człowiek pobił bohatera, zmuszając go tym samym do ucieczki. Kolejna próba morderstwa miała miejsce w biurze właściciela potężnej korporacji, w której zjawił się też Smuga. Podczas pojedynku, młody Allen przypadkowo wyrzucił wroga przez okno, jednak złapał go za rękę chcąc mu pomóc. Danton uznał, że nie potrzebuje odkupienia i spadł, popełniając tym samym samobójstwo[1].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Najszybszy człowiek na świecie

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Danton Black znany był jako Multiplex, który posiadał umiejętności tworzenia własnych duplikatów. Mężczyzna był asystentem Martina Steina, którego oszukał i okradł, przez co został wyrzucony z pracy. Podczas wybuchu, który stworzył Firestorma, Danton też uzyskał nadzwyczajne zdolności.

Galeria Edytuj

Koncepty Edytuj


Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Najszybszy człowiek na świecie” wyemitowany 14 października 2014 roku.

Zobacz także Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.