FANDOM


Danse Vaudou” – piaty odcinek serialu „Constantine”, który wchodzi w skład pierwszego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 21 listopada 2014 roku na kanale NBC. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Opis Edytuj

Mapa wskazuje kolejne źródło problemów, więc John Constantine, Zed Martin i Chas Chandler udają się do Nowego Orleanu. Tam spotykają detektywa Jima Corrigana, który poprzedniej nocy próbował bezskutecznie zastrzelić kobietę w masce, która nożyczkami zabiła na jego oczach dziewczynę. Tego samego wieczoru Zed ma wizję, w której widzi jak ktoś rozbija się samochodem o drzewo – a sprawcą tego wypadku jest duch.

Streszczenie Edytuj

Jim Corrigan first meet ghost (1)

Chwila przed spotkaniem ducha

Jim Corrigan wychodzi późnym wieczorem z baru i wchodzi do pobliskiej alejki, aby się załatwić. Widząc nadchodzącą dziewczynę rozmawiającą przez telefon, pokazuje jej odznakę. Po chwili wpada ona na inną kobietę z zakrytymi ustami, która atakuję dziewczynę nożyczkami, kiedy ta nie dała jej odpowiedzi na pytanie, „czy jest ładna”. Widząc to, Corrigan wyciąga broń i próbuje postrzelić atakującą, lecz żaden pocisk nie zadaje jej obrażeń, a ta ucieka. Przerażony detektyw spogląda na martwe ciało i sytuację, w jakiej się znalazł, zdając sobie sprawę z problemów, w jakie może wpaść.

Tymczasem w młynie John próbuje naprawić jeden z artefaktów, kiedy to Zed od ponad dwóch godzin próbowała połączyć swoje wizje z krwawą mapą. Chas w tym czasie przygotowywał posiłek, kiedy to niespodziewanie wizje Martin powróciły. Zobaczyła ona małego chłopca, który był uczony przez mamę strzelania z pistoletu. Tym samym Zed uzyskała swoiste połączenie z mapą, na co John liczył i mogli wyruszyć w kolejne miejsce, którym był Nowy Orlean. Po dotarciu trójka pierwsze co udała się w tajemniczy zaułek, w którym doszło zeszłej nocy do czegoś paranormalnego. Nie znaleźli nic podejrzanego, lecz spotkali detektywa Corrigana, który był sceptycznie nastawiony do „bandy dziwaków zajmujących się okultyzmem”. Wiedział jednak, że to, co stało się w tym miejscu ostatnio, nie było normalne i zabrał od Constantine'a wizytówkę.

Chas first time meet Misaki ghost (4)

Próba resuscytacji Chasa

Zaraz po tym Zed i John udali się zarejestrować do hotelu, gdzie egzorcysta wyjawił, iż jest wściekły, że nie wie nic o Martin. Ta zdradziła, że nie lubi wina, po czym ruszyła w kierunku windy. Kiedy drzwi się otworzyły, empatka zobaczyła ulicę i popsute drzewo, a po chwili pędzący w jej stronę samochód. Constantine szybko zrozumiał, że mają aktualnie do czynienia z dwoma zjawiskami, więc postanowił powiadomić policję o wypadku. Z samego rana udali się z Chasem w miejsce z wizji, gdzie dowiedzieli się o śmierci kierowcy, który przed zgonem pytał o autostopowicza Philipa. Po chwili na miejsce przybył sam Corrigan, który aresztował Constantine'a, podejrzewając go o udział w wypadku. Chandler podczas nieobecności przyjaciela postanowił przypilnować, aby nikomu w zaułku nie stała się krzywda. Widząc idącego tam mężczyznę, szybko go ostrzegł przed kobietą za nią. Gdy ta zadała mu pytanie, Chas odpowiedział, że jest śliczna. To jednak nie wystarczyło i duch ściągnął maskę, po czym zapytał ponownie. Znowu słysząc tę samą odpowiedź, zaatakowała Chasa i zaczęła z nim walczyć. Mimo próby obrony, duch okazał się być sprytniejszy i zamordował mężczyznę.

Tymczasem Constantine był przepytywany przez Jima w komisariacie. Detektyw zrozumiał, że egzorcysta ma racje i przedstawił mu akta modelki, która 5 lat temu popełniła samobójstwo, oraz chłopca, który 3 lata temu zginął w wypadku. John postanowił, że dobrze będzie spotkać się z bliskimi ofiar, gdyż mogą coś wiedzieć. On sam udał się do Tammy Fraser – byłej modelki powiązanej z samobójstwem Misaki, natomiast Zed skontaktowała się z babcią autostopowicza. Oboje zdradzili, że niedawno kontaktowali się z niejakim Papa Midnite'm, którego Constantine postanowił odwiedzić. Gdy odnalazł jego miejsce pobytu, przerwał jeden z jego obrządków i próbował wyjaśnić, co robi. Ten jednak zły na niego z powodu ostatniego spotkania uśpił go i nakazał schować do bagażnika. Tymczasem Zed stała przy drodze, na której zdarzały się wypadki, próbując odstraszyć ducha autostopowicza. Po chwili podjechał Corrigan, który zaproponował, że mogliby go sami podwieźć, zamiast odganiać innych.

Constantine and Midnite ritual (3)

Próby odtworzenia rytuału

Papa Midnite skontaktował się ze swoją zmarłą siostrą będącą w Piekle, wypytując ją o to, czy Constantine ma racje. Słyszą pozytywną odpowiedź, odwiedził Madeline Devereaux, gdzie spotkał również jej zmarłego męża, który w rzeczywistości był wysysającym energię życiową duchem. W związku z tym postanowił przyjąć ofertę Johna i z nim współpracować, lecz ten w zamian chciał po wykonaniu planu skontaktować się z Piekłem za pomocą jego siostry. Tymczasem Jim i Zed po długim jeżdżeniu w końcu spotkali ducha Phila, którego postanowili podrzucić. Podczas krótkiej rozmowy ten jednak zniknął, wyskakując przed samochód, gdzie ponownie zniknął. W tym czasie Papa i John zbierali ciała przyzwanych duchów, aby odprawić rytuał wysyłający ich z powrotem tam, skąd przybyli.

Zaraz po tym spróbowali odprawić rytuał, który nie zadziałał. Mężczyźni zaczęli się kłócić, po czym zrozumieli, co ich blokuje. Poprosili więc Corrigana, aby przywiózł bliskich zmarłych. W tym czasie zarówno Zed, jak i Chas zajmowali się pozostałymi duchami. Kiedy detektyw się znalazł, John wyjaśnił, że aby wszystko się udało, bliscy muszą wybaczyć zmarłym i się pogodzić z ich śmiercią. Zaraz po tym ponownie przystąpili do rytuału, który tym razem przyniósł zamierzone efekty, pozbywając się duchów. Corrigan wrócił na ulicę do Martin, której powiedział, że wiele o niej wie, ale usunął jej akta z dowodów policyjnych. Kiedy dziewczyna dotknęła policjanta, zobaczyła go martwego w zielonej aurze. Nie chcąc przyznać prawdy, wyjawiła, że wszystko jest dobrze. W tym czasie John popijał z Papą whiskey, a ich rozejm miał się skończyć po wypitym trunku. Constnatine poprosił, aby Midnite zapytał siostry o Nadchodzącą Ciemność, lecz ta tylko wyjawiła, że nie ważne, ile serca John włoży w walkę i tak przegra, gdyż jest w to zaangażowany ktoś mu bliski.

Obsada Edytuj

Ścieżka dźwiękowa Edytuj

  • „The Conquering Lion” – Brando
    Papa Midnite udaje się do domu Devereauxów, kiedy John Constantine próbuje opuścić bagażnik samochodu.
    Brando - The Conquering Lion

Ciekawostki Edytuj

  • Manny nie pojawił się w odcinku, jednakże jego nazwisko pojawiło się w napisach końcowych.
  • Zed ma wizję podczas dotknięcia Jima Corrigana, która przedstawia mężczyznę jako umarłego Spectre, który jest odniesieniem do komiksów Hellblazera.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.