Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Daniel „Danny” Brickwell – gangster, który zdobył władzę nad pozostałymi ważniejszymi postaciami kryminalnego półświatka Starling City poprzez szantaż. Jego planem było przejęcie Glades, biedniejszej dzielnicy miasta.

Osobowość[]

Cegła jest odważnym i inteligentnym gangsterem, który umie skutecznie realizować swoje plany oraz przekonywać innych do swojej racji, często używając do tego szantażu.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Nadludzka siła Brickwella

 • Nadludzka siła – z niewiadomych przyczyn, Cegła wydaje się być silniejszy niż inni.
 • Nadludzka wytrzymałość – z niewiadomych przyczyn, Cegła wydaje się być wytrzymalszy od innych, mogąc przyjąć strzał w głowę i nie odczuć żadnych konsekwencji.

Zdolności[]

 • Ekspert w walce wręcz – Danny potrafi wykorzystać swoją nieludzką siłę i wytrzymałość do walki wręcz, łatwo pokonując przeciwnika.
 • Ekspert w walce bronią – niebezpieczny przestępca potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Danny bardzo wcześnie rozpoczął działalność kryminalną, lecz nie zrobił niczego, co sprawiłoby, żeby stał się znany. W pewnym momencie swojego życia, Danny Brickwell zabił żonę Malcolma Merlyna, by dostać się do gangu Orchid Bay Butchers[1].

Plan przejęcia Glades[]

Przejęcie kontroli w Glades

Gdy Strzała chwilowo znikł ze Starling City, Cegła rozpoczął działania według swojego planu przejęcia Glades. Rozkazał swoim ludziom zdobyć wszystkie dowody na przestępców czekających na proces z policyjnego magazynu. Za uciekającymi z magazynu gangsterami podążył Roy Harper i John Diggle, lecz nie zdołali oni złapać Cegły, który zwerbował za pomocą szantażu wszystkich przestępców, na których przestępstwa miał dowody. Jeden z jego ludzi postrzelił policjanta, co nie było częścią planu. Danny wręczył mu pistolet i pozwolił do siebie strzelić, jeżeli zginąłby on, to oskarżony pójdzie wolno, jeżeli wygra Cegła, to jego przeciwnik zginie. Dzięki swojej nieludzkiej wytrzymałości, Danny zabił przeciwnika gołymi pięściami[2].

Po nieudanej próbie aresztowania Cegły, gangster przypuścił atak na zebranie najważniejszych osób w mieście, w tym burmistrza, Quentina Lance'a, Laurel Lance, Raya Palmera oraz trzech radnych, którzy zostali porwani, a jeden z nich zginął podczas akcji ratunkowej w wykonaniu Roya Harpera i Laurel w roli Czarnego Kanarka. Zdołali oni ostatecznie uratować dwóch pozostałych radnych, ale Cegła zdołał przekonać burmistrz Castle, by odwołała policję z Glades, praktycznie oddając ją pod jego władanie[3].

Cegła zraniony po walce

Mimo nieobecności policji, w Glades nadal działali Arsenał i Czarny Kanarek, którzy ratowali ludzi, a potem ostatecznie zmobilizowali powstanie przeciw bandziorom i władzy Cegły. W międzyczasie Malcolm Merlyn odkrył, że to władający teraz Glades gangster zabił jego żonę. Postanowił wesprzeć powstanie, zostając w pewnym momencie z Cegłą sam na sam. Przed zabiciem gangstera powstrzymał go Strzała, a Danny został oddany w ręce policji, nie mając siły się wyswobodzić, gdyż zaczął obficie krwawić z ran zdobytych w walce[1].

Po tym, jak Damienowi Darhkowi udało się uciec z Iron Heights, Cegła również zdołał opuścić celę. Krótko po tym, za pomocą Szepta został zrekrutowany do R.O.J.-u. Mimo swojej początkowej złości, mężczyzna decyduje się pomóc odnaleźć i zabić Kalkulatora. Będąc w terenie po wyśledzeniu mężczyzny, Cegła oferuje mu możliwość przeżycia, pod warunkiem, że ten zdoła go zabić. Noah odmówił, wiedząc, na czym polega cała zabawa. Kiedy Daniel zamierzał zakończyć zadanie, został postrzelony przez Zieloną Strzałę w rękę. Po chwili walki z mścicielami Daniel wiedząc o słabych szansach, postanawia się wycofać[4].

Występy[]

Arrow[]

 1. Osamotniona
 2. Nocne miasto
 3. Bunt
 4. Monument Point

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Daniel Brickwell znany był jako Brick, który posiadał nadludzka siłę i wytrzymałość. Zaczynał przestępczą karierę jako mały opryszek, jednak wspinał się po szczeblach kariery coraz wyżej. Stał się tym samym niebezpiecznym gangsterem i meta-człowiekiem.
 • Działania młodego Daniela są powodem wszystkich ważniejszych wydarzeń w serialu „Arrow”. Gdyby nie zamordował żony Malcolma, ten nie szukałby Ra's al Ghula, a potem nie planowałby „przedsięwzięcia”, które doprowadziło do podróży jachtem Roberta Quenna i jego syna, który ostatecznie przez wydarzenia na wyspie stał się Strzałą.

Galeria[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Bunt” wyemitowany 4 lutego 2015 roku.
 2. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Osamotniona” wyemitowany 21 stycznia 2015 roku.
 3. Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Nocne miasto” wyemitowany 28 stycznia 2015 roku.
 4. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Monument Point” wyemitowany 11 maja 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement