Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Szczerze przyznam. Nie mam doświadczenia w takich sprawach. Nie podoba mi się to ani trochę. Pan Thawne wysługuje się mną jak zbirem. A wie pan co łączy wszystkich zbirów, kapitanie Hunter? Wszystkie zbiry zawsze w końcu giną. A ja konsekwentnie próbuję tego uniknąć... A może po prostu nie znoszę, jak mi ktoś rozkazuje lub grozi?

Damien Darhk, „Legion śmierci

Damien Darhk (ur. w 1759 roku, zm. 25 maja 2016 roku) – były członek ligi zabójców, który był najlepszym przyjacielem, a zarazem rywalem Ra's al Ghula, mającym zostać Wareeth al Ghul (وريث الغول – Spadkobierca Demona). Po ucieczce przed śmiercią z rąk swojego mistrza, Damien ukradł wodę z Jamy Łazarza i utworzył własną organizację nazywaną R.O.J.-em. Metody jej prowadzenia był niezwykle ekstremalne, gdyż Darhk nie bał się zabijać ludzi. Przez lata korzystając z wody nieśmiertelności, mężczyzna zbierał zwolenników i zasoby, aby wypełnić swój plan — zniszczyć świat w pożarze atomowym, aby nadać mu nowy początek. Jednocześnie starał się utworzyć schronienie, aby przetrwać tę apokalipsę. Około 2011 roku, Damien otrzymał magiczny artefakt, dzięki któremu zyskał on niezwykłe moce i stał się niemal nie do pokonania.

W 2016 roku Damien przeniósł się ze swoim planem do Star City, gdzie zamierzał zbudować swoja własną Arkę, destabilizując miasto i minimalizując zewnętrzne zakłócenia. Jego chęć dążenia do celu spowodowała upadek Havenrock pod naciskiem broni nuklearnej, przyczyniając się tym samym do śmierci dziesiątek tysięcy ludzi. Na swojej drodze napotkał jednak Olivera Queena i Zieloną Strzałę, którzy przeszkadzali mu w jego planach do momentu, kiedy Darhk odkrył, iż jest to ta sama, jedna osoba. W międzyczasie zmusił Quentina Lance do pomocy, grożąc jego córce i ostatecznie zabijając ją po zdradzie policjanta. Kiedy projekt „Genesis” nie wyszedł, a schronienie zostało zniszczone, naprzeciw Damiena i po stronie mścicieli stanęli mieszkańcy Star City, którzy zamierzali walczyć o swoje domy. Ostatecznie mężczyzna zginął ze strzałą wbitą w serce przez łucznika, który chciał się zemścić za zamordowanie Laurel Lance.

Wersja Damiena z 1978 roku spotkała się z podróżującym w czasie Eobardem, który opowiedział mężczyźnie o jego losach w przyszłości. Dołączył do Legionu Zagłady - zespołu, którego członkowie chcieli odmienić swoje życie poprzez zmianę rzeczywistości za pomocą potężnego artefaktu - Włóczni Przeznaczenia. Kiedy w końcu udało im się osiągnąć swój cel i żyli w wymarzonym świecie, Damien stał się burmistrzem Star City, który polował na mścicieli. Na drodze stanęły im legendy, które cofając się w czasie i zdobywając artefakt, przywrócili rzeczywistości dawny wygląd, nadpisując ją. Tym samym Damien został odstawiony ponownie do 1978 roku i wymazano mu pamięć, a jego życie potoczyło się tak samo, jak wcześniej, doprowadzając go do śmierci w 2016 roku.

Jego zwłoki zostały przeniesione do 1895 roku do Londynu, gdzie Zakon Spowitego Kompasu na czele z jego córką z przyszłości wskrzesił go, aby mógł służyć Mallusowi. Jednocześnie zyskał usunięte wspomnienia, a także moce, do których nie potrzebował starożytnego artefaktu. Gdy dostrzegł, jak demon ostatecznie zabija jego córkę, cofnął się z Rayem Palmerem w czasie i zastąpił ją w historii, będąc uśmierconym przez Mallusa i ratując Eleanor.

Osobowość[]

Damien Darhk był niezwykle aroganckim i zbyt pewnym siebie mężczyzną, sądzącym, że byłby godnym następcą poprzedniej Głowy Demona. Był on niezwykle inteligentną osobą, która nie powstrzyma się przed niczym i zawsze była o krok od mścicielami i legendami. Jak większość zabójców, Damien był bezwzględny, zimnokrwisty, a także posiadał poczucie humoru.

Darhk uważał, że świat jest odporny na zmiany i widzi siebie jako kogoś, kto ma możliwość zaprowadzenia postępu. Postrzega swoje ataki w Star City jako akty miłosierdzia, porównując je do wyrzucania psów na ulicę. Darhk jest także perfekcjonistą, gdyż staranie planuje wszystkie swoje działania i oczekuje, że jego ludzie zrealizują je bez żadnych wpadek. W przeciwnym razie jest gotów zabić własnych sojuszników dla przykładu dla innych, co pokazał na przykładzie Alvareza. Lubił wysługiwać się innymi, sprawując nad nimi rządy i starał się nie tracić zimnej krwi. Mimo to rodzina była dla niego najważniejsza, więc podczas śmierci żony nie myślał o tym, że jego plan spalił na panewce, lecz postanowił ją pomścić. Podobna sytuacja miała miejsce, kiedy ten zobaczył, jak Pędziwiatr grozi jego córce.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Damien manipuluje strzały

 • Magia – Damien posiada niezwykłą wiedzę na temat magii i okultyzmu, a także specjalizuje się w tych dziedzinach. Potrafi „wyciągnąć” energię życiową z innych ludzi, doprowadzając tym samym do ich śmierci. Darhk był też w stanie zatrzymać strzały w powietrzu, a zaraz po tym wystrzelić je w kierunku Zielonej Strzały. Całą swoją magiczna moc zawdzięcza bożkowi Khushu, który został po pewnym czasie zniszczony przez Vixen.
 • Nieśmiertelność – według Ra's al Ghula, Damien przed ucieczką zabrał wiele zasobów wody z Jamy Łazarza, dzięki czemu jest on nieśmiertelny.

Zdolności[]

 • Ekspert w walce wręcz – Damien jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby ogłuszyć Zieloną Strzałę.
 • Ekspert w walce bronią – były członek ligi zabójców potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Kondycja fizyczna – Damien przez kilka lat spędzonych w Nanda Parbat nabrał kondycji. Regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycje fizyczną.
 • Znakomity taktyk – dzięki swojemu doświadczeniu, które zdobył podczas wykonywania misji, Damien stał się genialnym taktykiem. Właśnie przez to ma dowództwo nad R.O.J.-em.
 • Ekspert podstępu – zdolności podstępu, kłamstwa i oszustwa przydają się Damien w trudnych sprawach.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Damien Darhk wraz z bezimiennym mężczyzną byli cennymi agentami Ra's al Ghula – jego jeźdźcami. Mieszkaniec Nanda Parbat wyszkolił ich na wojowników, jakich nie znał świat. W pewnym czasie relacje mężczyzn popsuły się, a Damien nazwał się Wareeth al Ghulem. Mimo tego wybrano jego przyjaciela, a zarazem rywala na Spadkobiercę Demona. Ra's al Ghul nakazał swojemu następcy zabić Darhk'a, jednak ten zdołał uciec, wykorzystując zawahanie byłego przyjaciela, a także zabrał popleczników i wodę z Jamy Łazarza. Mężczyzna zaczął kontynuować tradycje ligi zabójców, ale miał własne cele. Właśnie po to założył tajemniczą organizację zwaną R.O.J.-em[1].

Ogromny początek[]

Konfrontacja z Białym Kanarkiem

W 1942 roku Damien zaczął współpracować z Eobardem, tworząc tym samym sojusz z nazistami i porywając Alberta Einsteina oraz zmuszając go do budowy bomby atomowej. Plany te jednak doprowadziły do komplikacji osi czasu, która początkowo zakończyła się wygraniem II Wojny Światowej przez aliantów 8 października 1947 roku, pochłaniając przy tym dodatkowe 12 milionów ofiar przez wybuch broni nuklearnej. W poprawionej wersji czasu Darhkowi nie udało się porwać Einsteina, więc porwał Mileve Maric, lecz podczas załadunku niebezpiecznego ładunku został zaatakowany przez drużynę legend. Właśnie wtedy zmierzył się w pojedynku z Białym Kanarkiem, zauważając, że dziewczyna szkoliła się w lidze zabójców. Zespół bohaterów został jednak zmuszony do wycofania się, więc Damien kontynuował swój plan. Głęboko pod wodą uruchomił torpedę, jednak inny statek ją przechwycił, neutralizując plan przestępcy. Niemiecki kapitan okrętu zaoferował mężczyźnie kolejną ofertę, jednak Darhk się nie zgodził, wyraźnie zaznaczając, że jego partner ma inne plany. Po chwili pojawił się Reverse-Flash, który zabił całą załogę, po czym zdjął kaptur i przywitał się z partnerem[2].

W 1962 roku Damien dostał zlecenie zabójstwa doktora Vogala, który wynalazł zimną fuzję – potężne źródło energii, które może zastąpić paliwa kopalniane. Darhk będąc wówczas największym na świecie zabójcą, został wynajęty przez bogatych ludzi z branży naftowej do zabicia naukowca i ukrycia zwłok oraz wszelkich dowodów jego pracy[3].

W październiku 1975 roku Darhk pojawił się w Norwegii na aukcji Vandala Savage'a, chcąc posiąść głowicę nuklearną. Początkowo zaproponował 100 milionów dolarów, ale jego cena została podbita przez tajemniczy zespół. Zaraz po tym rozpoczęła się walka, podczas której Damien wraz ze swoimi żołnierzami zdążył uciec z magazynu[4].

Na tropie artefaktu[]

Damien w kapsule czasu

Damien Darhk przeprowadzał transakcje w Miami w 1987 roku, kiedy to zaskoczyła ich policja. Nagle pojawił się Eobard Thawne, który wymordował wszystkich świadków i zdradził, że poszukuje partnera. Tym samym udało mu się załatwić rolę dla niego w Białym Domu, przez co miał dotrzeć do KGB i otrzymać pewien ważny element. Plan jednak nie do końca poszedł po myśli i zaskoczyły ich legendy. Darhk miał okazje zmierzyć się z Sarą Lance, która zdradziła mu fakty o jego porażce w przyszłości. Właśnie wtedy z pola walki zabrał go Reverse-Flash, nie pozwalając mu zostać złapanym. Damien wiedząc od kobiety, że jego plan nie wypali w przyszłości, poprosił Eobarda o pomoc w zmianie swojego przeznaczenia. Ten po chwili namysłu zgodził się i nakazał partnerowi wejść do kapsuły czasu, po czym biegnąc wokół niej, otworzył portal, w który wbiegł, a tuż za nim podążał wehikuł czasu[5].

Eobard zrekrutował Malcolma i wraz z nim oraz Damienem Darhkiem udał się do 1927 roku, w którym spotkał się z Al Capone. Mężczyźni zaproponowali mu współpracę, jednak ten odmówił, nakazując swoim ludziom rozstrzelać mężczyzn. Do rozlewu krwi jednak nie doszło dzięki szybkiej interwencji sprintera, a dzięki takiemu przebiegowi sprawy, gangster postanowił zawrzeć układ z nieznajomymi. Przez cały czas wysługiwali się Al Capone, nakazując mu między innymi porwać agenta Nessa. Po pewnym czasie, kiedy wprowadzili w legendach złe złudzenie, Thawne porwał Sarę i Martina, w którego to się przemienił za pomocą specjalnego urządzenia. Tym samym zespół myślał, że uratował swoich członków, a w rzeczywistości wpuścił na statek Eobarda. Ten, gdy tylko oddalił się od pozostałych, zaczął przeszukiwać lokację w poszukiwaniu Amuletu Askaranu. W międzyczasie mężczyzna wyłączył urządzenia maskujące, pozwalając Merlynowi wejść na pokład. Sara, wiedząc, że nie potrzebują Martina, postanowiła zawrzeć układ z Legionem Zagłady i oddała im artefakt, w zamian za lokalizację profesora. Przestępcy po ukryciu się ze zdobyczą złączyli obie części amuletu, tworząc tym samym mapę do Włóczni Przeznaczenia[6].

Poszukiwania w Los Angeles

Legion próbował odnaleźć w Los Angeles Ripa Huntera i dowiedzieć się, gdzie ten ukrył jeden z kawałków Włóczni Przeznaczenia. Mężczyzna jednak wydawał się niczego nie pamiętać, a w dodatku przestępcy byli zruszczeni uciekać, gdyż pojawiła się policja, która aresztowała Huntera. Następnie Legion udał się na komendę, gdzie poszukiwali swojego celu, jednakże ten uciekł im z legendami Waveriderem. Wrogowie jednak się nie poddali i chcąc zdobyć kawałek artefaktu, śledzili bohaterów aż do spotkania z George'em Lucasem, który zdradził, iż wyrzucił kawałek drewna do śmieci. Wspólnie udali się na wysypisko, gdzie Damien i Malcolm kazali bohaterom i przyszłemu reżyserowi odnaleźć Włócznię. Kiedy sprawa nie poszła po myśli Legionu, pojawił się Eobard, który ogłuszył legendy i ostatecznie porwał kapitana Huntera. Kiedy ten się przebudził, Thawne zdradził, że nie będzie go torturował, gdyż zrobi to Darhk i Merlyn[7].

Cierpliwość Eobarda się kończyła, kiedy jego drużyna zdradziła mu, że Rip nic nie pamięta i tortury są bezowocne. Thawne wyśmiał fakt, że Malcolm i Damien nic nie potrafią porządnie zrobić, a w dodatku stracili amulet. Kiedy kolejne tortury Merlyna nie wystarczały, Darhk odnalazł na zębie Huntera „kod kreskowy” do skrytki w Zurychu w 2025 roku. Nagle zegarek sprintera zaalarmował, co skłoniło mężczyznę do opuszczenia drużyny ku ich zdziwieniu. Kiedy wrócił, dowiedział się, że jego zespół zaczyna planować coś bez niego, więc postanowił udać się do nich do skrytki. Tam dowiedział się o znalezisku mężczyzn, ale jednocześnie został przez nich przyciśnięty, aby wyjawił im, przed czym ciągle ucieka. Eobard wyjawił tajemnicę Black Flasha i tego, dlaczego jego ściga. Wspólnymi siłami powstrzymali chwilowo bestię, uzyskując odpowiednio dużo czasu na ucieczkę. Po powrocie do kryjówki Thawne użył pamięciowego archiwum Huntera, aby przywrócić mu wspomnienia z drobnymi korektami. Następnie wysłał go do 1779 roku, aby zabił George'a Washingtona[8].

Konfrontacja z królem Arturem

Damien wraz z Ripem udał się do 507 roku, gdzie przyjął imię Czarnego Rycerza i zaatakował Camelot. Jego celem był głównie odzyskanie czwartego fragmentu Włóczni Przeznaczenia i kiedy udało mu się skonfrontować z królem Arturem i go pokonać, zaprowadził go do Huntera, który z pomocą urządzenia z 3000 roku przejął mózg przywódcy i mógł nim kontrolować. Podczas uczty w zamku, progi budynku przekroczył król, który schwytał Czarnego Rycerza. Szybko jednak okazało się, że mózg Artura jest kontrolowany przez Huntera i Darhka, którzy postawili ultimatum – albo mieszkańcy oddadzą artefakt po dobroci w ciągu 24 godzin, albo Camelot upadnie. Bitwa jednak się odbyła, a kiedy plan Ripa legł w gruzach i został ranny, Damien odwrócił się od niego i uciekł. W pogoni za nim ruszył jednak Ray, który stanął do walki z wojownikiem. Palmer przegrał pojedynek, umożliwiając tym samym wrogowi dalszą ucieczkę[9].

Eobard wysłał Malcolma, aby zdobył instrukcję używania Włóczni, a on samym pracował nad czymś innym w siedzibie. Nie zauważył, że legendy wykradły artefakt spod jego własnego nosa. W związku z tą stratą Damien wpadł na doskonały plan odzyskania broni, przeciągając Leonarda Snarta na swoją stronę. Tym samym powstrzymali bohaterów przed zniszczeniem broni i z pomocą nowego członka, zdobyli zaufanie Micka, który postanowił dołączyć do swojego partnera wraz z pożądanym artefaktem. Po powrocie do siedziby Meryln wrócił z instrukcją użycia Włóczni i kazał swoim towarzyszom chwycić za artefakt, kiedy on sam wypowiadał słowa ją aktywujące[10].

Od końca do początku[]

Trofea Darhka

Legion Zagłady skutecznie stworzył nową rzeczywistość z pomocą Włóczni Przeznaczenia, wymazując pamięć legend. Damien skutecznie został burmistrzem Star City, kiedy to Sara i Amaya dostarczyli mu Felicity, którą zabili. Po dłuższym czasie legion zaczął się rozpadać, a legendy ponownie zbierać, odzyskując pamięć. Mimo starań wszystkich nad uratowaniem artefaktu Eobard wrzucił go do reaktora, skutecznie niszcząc. Następnie pozwolił legendom i legionowi odejść, aby mogli cieszyć się nową, utrwaloną rzeczywistością[11].

Jak inni, po ostatnich wydarzeniach Damien zamierzał korzystać z nowo danego mu życia, kiedy to w S.T.A.R. Labs spotkał legendy, których zamierzał zabić. Niespodziewanie od tyłu zaszedł go Mick, który potężnym uderzeniem ogłuszył mężczyznę. Niedługo po tym, jego młodszą wersję z 1916 roku podczas I Wojny Światowej spotkał Eobard, który wytłumaczył, iż jest z ich przyszłości, w której nie wszystko poszło po ich myśli i legendy zdobyły Włócznie Przeznaczenia. Mimo prób pokonania bohaterów, każdy kolejny plan Legionu był szybko niwelowany przez ich wrogów, doprowadzając tym samym do ostatecznej przegranej i śmierci Eobarda z rąk Black Flasha. Zarówno Damien, Malcolm jak i Leonard zostali odstawieni do czasów, w których zrekrutował ich Thawne, gdzie wymazano im pamięć[12].

Kolejne działania R.O.J.-u[]

Damien Darhk próbował kupić generator wstrząsów Markova, ukrył Gholema Qadira w Markovii, a także zlecił Markowi Shawowi wykradzenie akt A.R.G.U.S. Przez cały czas jego plany nieświadomie krzyżowała drużyna Strzały. Kiedy Ras al Ghul dowiedział się o miejscu urzędowania Darkha, zamierzał wypuścić broń biologiczną nad Starling City. Jak się okazało, mężczyzna dowiedział się o tych planach i przedwcześnie opuścił miasto. Pozostawił jednak w wynajętym pokoju hotelowym asystenta, którego odwiedził Strzała. Podstawiony człowiek zaczął wyśmiewać się z czynów Ra's al Ghula, a kiedy chciał odebrać telefon, został zabity przez członka ligi zabójców na oczach Olivera Queena[1].

Nowe plany w Star City[]

Damien konfrontuje się z radnymi

Damien rozkazał swoim ludziom okradać banki i sklepy w Star City, a zaraz po tym rozkazał kraść broń. Pierwszym celem stały się niebezpieczne bomby z Kord Industries, których transport został ostatecznie przerwany przez drużynę Zielonej Strzały. Jakiś czas później, mężczyzna odwiedził radę miasta, która odbywała posiedzenie o działalności żołnierzy nazwanych „duchami”. Antagonista powiedział, że Star City musiało umrzeć, bo dopiero wtedy może się narodzić naturalnie nowe. Zakończył swoją rozmowę, oznajmiając zgromadzonym, żeby lepiej pożegnali się z najbliższymi. Zgodnie z obietnicą, na każdym z członków rady został wykonany zamach, a jedynym ocalałym stał się Quentin Lance, który został uratowany przez Czarnego Kanarka[13].

W jednym z magazynów, Damien prowadził rozmowę ze swoimi ludźmi. Uznał, że niepomyślne przejęcie bomb było przyczyną słabych żołnierzy, a słabi żołnierze nie są mile widziani. Nakazał wystąpić Alvarezowi, który był dowódcą niepomyślnej misji i nie zdołał pokonać zespołu Strzały. Te wydarzenie doprowadziło do tego, że zaczął on „wyciągnąć” energię życiową z wojownika. Kiedy drużyna bohaterów widząc całe zdarzenie, przystąpiła do działania, ten szybko zniknął, unikają konfrontacji z przeciwnikami. Jakiś czas później okazało się, że Darhk kontynuował swój plan i umieścił bomby w pociągu, który zmierzał w kierunku dworca kolejowego, chcąc go wysadzić w powietrze. Kiedy jego żołnierz nie odpowiadał przez radio komunikacyjne, mężczyzna zauważył za sobą mściciela. Bohater zapytał, jak ten zamierza uciec, skoro ma w planach wysadzenie pociągu. Po usłyszeniu tego pytania, Damien przedstawia się i drwi z „nieżyjącego herosa”. Kiedy rozpoczęła się walka, Darhk zatrzymywał w powietrzu wystrzelone strzały i odrzucał w kierunku łucznika. Przestępca z łatwością obezwładnił Zieloną Strzałę i zaczął wysysać z niego życie, jednak pojawił się Najemnik, który wystrzelił zatrutą strzałę w przeciwnika. Kiedy bohater pomógł podnieść się mścicielowi, Damien zniknął[13].

Damien zatrudnił Lonniego Machina, aby ten zatrzymał Jessicę Danforth przed kandydowaniem na burmistrza Star City. Kiedy młody przestępca porwał córkę kobiety, Darhk uznał, że posunął się za daleko i zakończył współpracę[14].

Kolejne próby podboju[]

Manipulacja karty Jeremy'ego

Z rozkazu Damiena, Mina Fayad miała odnaleźć kogoś, kto będzie w stanie pokonać drużynę Zielonej Strzały. Po jakimś czasie, kobieta przyprowadziła meta-człowiekaJeremy'ego Tella. Darhk był sceptycznie nastawiony wobec możliwości mężczyzny i nakazał mu pokazać, co potrafi. Rozkazał przyprowadzić żołnierzom tego najemnika, który uciekł przed śmiercią. Jeremy wyciągnął kartę ze swojego tatuażu i rzucił nią w kierunku celu, zabijając wojownika. Zaraz po tym uznał, że zabicie Zielonej Strzały będzie kosztowne, jednak Damien zgodził się na każdą sumę. Po pierwszej porażce najemnika, Darhk skarcił mężczyznę i rozkazał mu zabić siebie. Tell wyrzucił kartę w jego kierunku, jednak przywódca niebezpiecznej organizacji ją przejął i zabił nią Minę Fayad. Ostatecznie dał Jeremy'emu ostatnią szansę, na wykonanie przedstawionego zadania[15].

Quentin Lance spotkał się z Damienem i poprosił go o pomoc. Chciał, aby jego córka – Sara Lance odzyskała człowieczeństwo po uzdrowieniu w Jamie Łazarza. Darkh był przeciwny jakichkolwiek działań i przekazał policjantowi ojcowską radę, że najlepiej będzie, jeśli jego córka ponownie trafi do grobu. Jakiś czas później, konwersacje mężczyzn zobaczyli na monitoringu Felicity Smoak i Oliver Queen[16].

Quentin spotkał się z Damienem, który zaczął wyśmiewać się policjanta, że nie posłuchał jego rady i nie „zwrócił” swojej córki z powrotem do grobu. Zlecił dla niego zadanie, które polegało na podpięciu pewnego urządzenia do serwerowni federalnej znajdującej się kilka mil od Star City. Mimo swojej wielkiej niechęci, Quentin wykonał zadanie i jakiś czas później ponownie spotkał się z Darhkiem, któremu zaczął zadawać pytania. Chciał wiedzieć, dlaczego w nazwiskach, które usunął znajdowało się nazwisko Andrewa Diggle'a. Damien postanowił wyjawić tą informację, jako nagrodę za dobrze wykonane zadanie. Przedstawił, że Afganistan to miejsce wielu przekrętów, a ludzie, którzy wydają się być dobrzy, mają swoje gorsze oblicze. Zabójca na sierżanta został wynajęty dopiero wtedy, kiedy mężczyzna zaczął zadawać trudne pytania. Odpowiedź ta zaskoczyła Quentina, który próbował poukładać sobie wszystkie informacje w głowie[17].

Uchwycenie Zielonej Strzały

Kiedy przetrzymywany przez Damiena Ray Palmer skomunikował się z drużyną Zielonej Strzały, Darhk przechwycił wszystkie rozmowy w celu wykorzystania technologii mężczyzny do swoich planów. Zaczął także grozić naukowcowi, że jeśli nie pomoże, Felicity Smoak spotka coś złego. Jakiś czas później, przywódca organizacji spotkał się z Quentinem, który ponownie prosił o pomoc dla jego córki. Wściekły Damien odrzekł, że policjant ostatni raz prosi go o spotkanie, kiedy nie ma ważnych informacji do przekazania. Okazało się, że dzięki temu John Diggle w przebraniu „ducha” przedostał się do agencji i po jakimś czasie dostarczył Zieloną Strzałę Darhkowi. Mężczyzna zaczął wyśmiewać przykutego bohatera i kiedy chciał dowiedzieć się o jego sekretnej tożsamości, ten uwolnił się i zaatakował. Damien początkowo wygrywał, jednak łucznikowi udało się uciec. W tym samym czasie, drużyna mścicieli przechwyciła Palmera, z którym uciekli. Po otrząśnięciu się, Darhk rozkazał swoim ludziom użyć projektu miniaturyzacji na układzie scalonym, który znajdował się wewnątrz pewnego pudła[18].

Kiedy Oliver Queen kontynuował swoją kampanię burmistrza i brał udział w konferencji, ogłosił swój plan przywrócenia przystani w Star City. Zainteresował się tym Darhk, który był gościem na zgromadzeniu. Podczas przyjęcia dla policjantów, mężczyźnie udało się porozmawiać z Queenem i zaoferował swoje wsparcie finansowe, w zamian za zaprzestanie interesowaniem się dokami. Mimo wielu kombinacji i gróźb, Oliver nie zamierzał się poddawać. Następnego wieczoru, Darhk spotkał się z Quentinem i zapytał o jego rzekomą niewinność względem ostatniego wystawienia. Kiedy jednak drużyna Strzały zaczęła atakować „duchy” w poszukiwaniu Andrewa Diggle'a, Damien przyłączył się do walki. Udało mu się spotkać Pędziwiatra, z której chciał wyssać energię życiową. Ku jego zaskoczeniu, magiczna moc nie miała żadnego wpływu na dziewczynę, tylko na niego. To spowodowało, że mężczyzna ja uwolnił i próbował pokonać ból. Jakiś czas później, Darhk ponownie pojawił się na konferencji Queena, który zaznaczył wyraźnie, że mimo wszystko zamierza zająć się odbudową doków. To zdenerwowało przywódce niebezpiecznej organizacji, który zaczął obmyślać w głowie nowy plan[19].

Damien Darhk osobiście prowadził atak „duchów” na jedną z placówek A.R.G.U.S., z której chciał ukraść bombę chemiczną. Kiedy na miejscu pojawiła się drużyna Zielonej Strzały, mężczyzna wyśmiał mścicieli, że przychodzą na strzelaninę ze strzałami. Zielona Strzała wystrzelił magnetyczną strzałę, która przyciągnęła do siebie broń mężczyzn, co zdziwiło Darhka. Po długiej walce, Damien zaczął „wysysać” energię życiową z mściciela, kiedy pojawił się Flash, który zabrał bohaterów, co niezwykle zdziwiło przestępce[20].

Ataki na Queena[]

Damien spędza święta z rodziną

Jakiś czas później, Damien wysłał drona z misją ataku przystani w Star City, która była oczyszczana w tym czasie przez wolontariuszy. Ze względu na te niebezpieczne działania, Oliver Queen ujawnia społeczeństwu tożsamość atakującego, irytując tym samym przywódcę R.O.J.-u. W akcie zemsty, Dark pojawia się na świątecznym przyjęciu i porywa Johna Diggle'a, Felicity Smoak i Theę Queen. Jakiś czas później, Damien odebrał telefon od Queena, który zgodził się uwolnić jego przyjaciół. Po spotkaniu okazało się, że mężczyzna planuje ich wszystkich zabić w komorze gazowej. Kiedy ta zaczęła wypełniać się nieznaną substancją, w pomieszczeniu pojawili się Zielona Strzała i Czarny Kanarek, którzy rozpoczęli walkę. Damien zmierzył się z łucznikiem, pod którego kapturem krył się Malcolm Merlyn. Początkowo Darhk wygrywał, jednak bohaterowi udało się ogłuszyć przeciwnika, pozostawiając przy nim strzałę wybuchowa i zostawiając go na pewną śmierć. W ostatnim momencie przed wybuchem mężczyzna uniknął śmierci i pokazał agentom R.O.J.-u podziemne pola kukurydzy, wspominając o powietrzu, które było czyste, dzięki glonom zaprojektowanym pod przystanią w mieście. Po chwili informuje pracowników, że już czas rozpocząć czwartą fazę ich planu i wysyła „duchy”, aby pozbyły się Queena. Następnie wraca do domu, gdzie spotyka się w Boże Narodzenie ze swoją żoną i córką[21].

Damien spotyka Zieloną Strzałę przed swoim domem i dochodzi do walki. Zdenerwowany zaczyna wbijać mu strzały w kończyny, pytając o swoją rodzinę. Kiedy mściciel ledwo co mówi, że uratował jego żonę i córkę przed Anarkym. Zdziwiony przestępca zaprzestał walczyć i w podzięce za ten czyn podarował mu życie, dając tym samym kilka tygodni na spędzenie czasu z rodziną. Później, podczas przeprowadzki z rodziną Darhk cieszył się, że jego rodzina żyje i ogłosił Ruvé, że ich cel zostanie wkrótce spełniony[22].

Rozmowa z Merlynem o Williamie

Po tym, jak liga zabójców została rozwiązana, Malcolm Merlyn spotkał się z Damianem. Mężczyzna stwierdził, że wie, kto jest dla Olivera najważniejszy. Darhk oznajmił, że rozprawił się już z Felicity Smoak, jednakże zabójca zaprzeczył temu, zdradzając, że kandydat na burmistrza najbardziej troszczy się o swojego syna – Williama, co zaskoczyło Damiena[23].

Damien poprowadził radę R.O.J.-u, kiedy nie spodobała mu się krytyka ze strony Tomasa, obrażająca zdolności polityczne jego żony. Mimo że mężczyzna był daleko, Darhk potrafił wyobrazić sobie pokój, w którym się znajdował, dzięki czemu zdolny był go zabić. Jakiś czas później przyprowadził do swojej córki syna Olivera Quuena – Williama, którego poinformował, że przez pewien czas chłopak zostanie razem z nimi[24].

Darkh spotkał Felicity i Oliver na parkingu, gdzie pokazał Queenowi film, na którym nagrany był William przesiadujący w jego posiadłości. Oznajmił, że porwał chłopca i powiedział mu, że jest przyjacielem jego matki. Jakiś czas później Zielona Strzała wraz z Vixen zaatakowali mężczyznę, jednak jemu udało się uciec, zachwycając się wcześniej umiejętnościami bohaterki. Następnie Damien zadzwonił do Queen i nakazał mu zrezygnować z kampanii i przekazać całe poparcie jego żonie. Kiedy drużyna dowiedziała się, że źródłem mocy wroga jest bożek Khushu, zaatakowała go w jego domu. Vixen ukradła artefakt, a reszta zespołu zmierzyła się z Darhkiem. Kiedy ten został zniszczony, mężczyzna stracił moce i zaczął walczyć z łucznikiem wręcz, jednak po chwili został pokonany, a następnie aresztowany przez Departament Policji[25].

Proces zwany oczyszczeniem[]

Damien Darhk w swojej celi

Podczas rozprawy sądowej, Darhk siedział spokojnie i słuchał, jak Fitzmartin niszczył wiarygodność zeznań Johna Diggle'a i Theii Queen, wyznając, że ochroniarz kupił siostrze swojego klienta kokę wartą 74,000 dolarów. Adwokat stracił jednak poparcie sądu, kiedy Laurel Lance wystawiła Quentin Lance jako poszkodowanego. Przez jego zeznania, Damien został uwięziony bez możliwości wpłacenia kaucji lub zwolnienia. Następnie został przewieziony do swojej celi, w której wyciągnął pierścień ukryty w zębach. Nałożył go na palec i stał się wyraźnie zadowolony ze swojego położenia[26].

Malcolm Merlyn odwiedził Darhka w więzieniu, kiedy ten zastanawiał się, dlaczego jego ludzie nie starają się pomóc mu w ucieczce z więzienia. Okazało się, że R.Ó.J. stanął przeciwko Damienowi z powodu jego brutalności i członkowie rady postanowili iść do przodu z projektem Genesis, bez jego pomocy. Jakiś czas później w Iron Heights, Damien został pobity przez Michaela Amara i jego dwóch ludzi. Kiedy jednak Szept dowiedział się, że Darhk grozi jego matce, zabił swoich ludzi przed mężczyzną, chcąc pokazać, że jest gotowy pomóc[27].

Damien zabija Laurel

Malcolm dostarczył Darhkowi złożonego bożka Khushu, który nie posiadał jednego z kawałków, co zdenerwowało więźnia. Nakazał Merlynowi go dostarczyć, kiedy wraz z Szeptem wywołał zamieszki więzienne, zabijając po drodze kilkunastu strażników. Tymi czynami chciał przyciągnąć do siebie drużynę mścicieli, która dotarła po chwili na miejsce wraz z Andym, który to dostarczył Darhkowi ostatni element totemu. Posiadając ponownie swoje magiczne moce, wróg zatrzymał bohaterów przed atakiem, zdradzając też, że w końcu poznał osoby, które kryją się pod maskami. Kiedy Zielona Strzała chciał postrzelić wroga, ten telekinezą zatrzymał strzałę i przebił nią brzuch Laurel Lance, chcąc tym samym „podziękować” Quentinowi za kilkumiesięczną pomoc. Pozostawiając mścicieli z ranną kobietą, Damien, Malcolm, Andy i pięćdziesięciu więźniów zdołało skorzystać z okazji i uciec z więzienia[28].

Damien powrócił do swojej organizacji, będąc zły na jej radę za brak prób wyciągnięcia go z więzienia. Kiedy Milo Armitage się sprzeciwił planowi mężczyzny, ten został zabity z jego własnej broni, a podobny los spotkał Phaedrę Nixon. Następnie Darhk nakazał Andy'emu schwytać brata torturować go i dać mu uciec, podkładając w międzyczasie nadajnik, który zaprowadziłby R.Ó.J. do dyrektorki A.R.G.U.S. Następnie zatrzymał ciężarówkę, w której znajdowała się Lyla. Kiedy udało mu się do niej dobrać, swoimi zdolnościami wyciągnął z jej ręki Rubikon – urządzenie zdolne do kontrolowania wszystkich pocisków nuklearnych. Po chwili pojawił się Zielona Strzała, który zaczął walczyć z wrogiem. Gdy Damien zobaczył, że łucznik przeciwstawił się jego atakowi magicznego, postanowił uciec[29].

Damien staje się potężniejszy

Damien uruchomił Rubikon i dał dwadzieścia cztery godziny Cegle i Szeptowi na znalezienie Kalkulatora, który potrafił wyłączyć pociski. Ostatecznie dwójce nie udało się go uchwycić, a drużyna mścicieli zatrzymała bomby atomowe z wyjątkiem tej wycelowanej w Havenrock. Kiedy Zielona Strzała i Spartan odnaleźli kryjówkę Darhka, zauważyli, jak ten wzmacniał się energią życiową zmarłych z miasta, w które trafiła głowica nuklearna[30].

Damien wyśmiał skuteczność strzał i kul Zielonej Strzały i Spartana, mając tak potężną moc. Uznał, że nie zamierza teraz zabić mścicieli, gdyż pragnie, aby ujrzeli na własne oczy koniec świata. Pozostawił ich więc rannych w walącej się jaskini i uciekł do siedziby R.O.J.-u, gdzie spotkał się z żoną. Przedstawił jej dalszy plan oraz hakera – Coopera Seldona. Przez długi czas przyglądał się poczynaniom chłopaka dotyczącym komputerowej walki z Overwatch i Kalkulatorem, jednak ten zawalił sytuację. Po chwili Damien dostał informacje, że Tevat Noah zostało zniszczone – udał się do centrum dowodzenia, gdzie dowiedział się od Malcolma, że jego żona nie żyje, a córka znikła. Zdenerwowany i zrozpaczony postanowił znaleźć kogoś, kto jest w stanie zniszczyć ziemię, nie zważając uwagi na to, że nie ma już żadnego bezpiecznego miejsca na planecie. Zgodnie z postanowieniem, udał się do mieszkania Felicity Smoak, gdzie zastał ją, jej matkę i przyjaciela, którym nakazał odpalić ponownie pociski nuklearne[31].

Zielona Strzała zabija Damiena

Trójka nie zamierzała wykonywać poleceń, więc Damien zdecydował się zabić Donnę. Nagle jednak pojawili się Zielona Strzała i Spartan, którzy odbili zakładników. Darhk nie zamierzał się poddawać, póki nie ujrzał Pędziwiatra grożącej jego córce. Mężczyzna szybkim atakiem zabrał ją i uciekł do podziemi, gdzie się ukryli. Po pewnym czasie jego lokalizacje odkryli żołnierze A.R.G.U.S., których przestępca uśmiercił na oczach Nory. Po zatrzymaniu zagrożenia, jakim były bomby nuklearne, łucznik osobiście odwiedził Damiena. Tam rozpoczęła się nierówna walka, która po chwili przeniosła się na ulice Star City. Przestępca wygrywał z mścicielem, kiedy to cywile zaczęli w niego rzucać kamieniami i śmieciami, wykrzykując przy tym, że nie chcą go w swoim mieście. Nagle z nieznanych przyczyn Darhk stracił większość swoich mocy, będąc tym samym skazanym na walkę wręcz. Po chwili wyczuł, że Cooper Seldon odmówił współpracy i odszedł od klawiatury, więc wbił mu telepatycznie pociski w serce. Gdy tylko przestępca ujrzał, że całe miasto stoi po stronie mścicieli, zwołał swoich żołnierzy i rozpoczęła się walka. Przez długi czas Damien miał przewagę, ale z powodu utraty swoich zdolności magicznych, Zielonej Strzale udało się go wystarczająco dobrze znokautować, aby ten nie miał siły na kolejne ataki. Darhk czuł mimo wszystko, że łucznik go nie zabije, gdyż tak samo uczynił z Slade'm Wilsonem. Queen jednak uznał, że Deathstroke nie doprowadził do tego, co uczynił on, po czym wbił mu strzałę w serce, zabijając go na miejscu[32].

Współpraca z Mallusem[]

Ciało Damiena zostało przeniesione z grobu z 2017 roku do Londynu w 1895 roku, gdzie Zakon Spowitego Kompasu zamierzał przywrócić go do życia w dzień całkowitego zaćmienia księżyca – tak zwanego krwawego księżyca. Główne badania nad mężczyzną prowadził Henry Stein, który porwał przypadkowego człowieka, którego krew miała posłużyć jako pomoc w osiągnięciu celu. Kiedy nadszedł odpowiedni moment, Damien zgodnie z życzeniem Mallusa powrócił do świata żywych, posiadając jeszcze większą moc niż przedtem, a w dodatku pamiętał wszystko z poprzedniego życia – nawet wydarzenia wymazane z linii czasu, które przeżył. Rozpoczął walkę z członkami Biura Czasu i kiedy zaczął powoli zabijać Ripa Huntera, pojawił się Biały Kanarek i Vixen, którzy przegonili przeciwnika. Darhk nie chcąc narażać planów Mallusa, wycofał się z córką i zniknął po użyciu artefaktu[33].

Starcie z Firestormem

Damien wraz z córką i Kuasą udał się do Hollywood w 1937 roku, gdzie śledzili poczynania anachronizmu – Heleny Trojańskiej. Darhk szybko został agentem kobiety, która chcąc oderwać się od swojego życia, postanowiła stać się aktorką. Na przyjęciu K&B Pictures spotkał legendy, z którymi o dziwo nie zamierzał walczyć i dał im wybór, na danie mu wolnej ręki i pozostawienie go w spokoju. Sara jednak się nie zgodziła, zabrała Helenę na Waveridera i uciekła z przyjaciółmi. Kiedy wydawało się, że wszystko szło po ich myśli, Martin Stein w ciele Jaxa stanął w obronie Hedy Lamarr i został zaatakowany przez sojuszników Darhka. Legendy natychmiast udały się na miejsce, gdzie Lance zaproponowała Damienowi pojedynek w starym stylu ligi, bez magii i sojuszników. Sara wygrała walkę i kiedy miała skończyć z wrogiem, magią zaatakowała ją jego córka, skutecznie raniąc. Na jej szczęście do walki dołączył Firestorm, który zmusił wrogów do ucieczki[34].

Damien dowiedział się o Groddzie, który stał się anachronizmem w Wietnamie w 1967 roku i kiedy ten był bliski śmierci, Darhk zabrał go do 2017 roku. Był zadowolony, że mógł spotkać swojego idola i przedstawił mu artefakt, dzięki któremu meta-człowiek mógłby podróżować w czasie, tylko o tym myśląc, co niezwykle mu się spodobało. Tym samym dołączył do sojuszników Mallusa[35].

Ucieczka z ranną córką

Damien wraz z córką przeniósł się do osady wikingów w 1000 roku, gdzie zaczął udawać Odyna – boga Asgardu, zyskując władze nad wojownikami. Po niedługim czasie zaatakowały ich legendy, których celem było pokonanie Darhka, lecz ten ponownie okazał się silniejszy. Na jego nieszczęście podczas boju z Heat Wavem i Citizen Coldem, Eleanor ucierpiała, co zmusiło Damiena do odwrotu i zabrania córki, a następnie ucieczki z pomocą magicznego artefaktu[36].

Damien udał się do CC Jitters w Central City pod koniec 2017 roku, gdzie spotkał swoją córkę w obecności Palmera i Tomaz. Dwója wyciągnęła dziewczynę z zakładu psychiatrycznego Sumner, chcąc pomóc z jej „opętaniem” przez Mallusa. Darhk szybko wyjaśnił młodej Norze, że nie musi się bać bytu, gdyż jest on zbawieniem, który za kilka lat pomoże jej wskrzesić jego osobę, jeśli tylko ta go nie odrzucić. Dziewczynka zaufała ojcu i poszła z nim i Ellen Moore do kryjówki Zakonu Spowitego Kompasu[37].

Pozwolenie Rayowi na ratunek córki

Eleanor z ojcem wykradła z muzeum w Detroit totem ognia, a następnie udali się do 1717 roku na Bahamy aby zyskać totem ziemi. Na ich nieszczęście Czarnobrody ukrył go wraz ze swoim skarbem, więc Darhkowie postanowili wpierw zaatakować pirata, który przebywał z Mickiem i Amayą. Z pomocą generała Maynarda aresztowali piratów, zyskujac czas na dotarcie do pirackiego skarbu. Amulet posiadała jednak zmarła Anne Queen, której przestępcy nie mogli pokonać aż do przybycia legend, którzy to odciągnęli uwagę zmarłej, pozwalając Damienowi ją zaatakować. W wyniku walki Amaya stała się celem Mallusa, co zmusiło Raya do wystrzelenia w Eleanor wiązką z broni przeciwmagicznej. Ten spowodował szok kobiety, który przeraził Damiena. Legendy wykorzystały okazję i zabrały totem ziemi, uciekając oraz tracąc przy tym totem Anansi. Po krótkim czasie Palmer wrócił na wyspę, czując się winny zranienia Nory i podał jej serum w zamian za skradziony artefakt. Gdy tylko kobieta doszła do siebie, ogłuszyła naukowca, który według Damiena mógł im się przydać[38].

Darkowie zabrali Raya Palmera do kryjówki, gdzie omawiali z Kuasą dalszy plan. Ostatecznie zdecydowali, aby wykorzystać naukowca do naprawy zniszczonego totemu ognia. W tym celu udali się do siedziby Upswipz, gdzie zamordowali szefa, udostępniając zakładnikowi laboratorium, który szybko dostrzegł, że artefakt będzie mógł naprawić tylko z pomocą zimnej fuzji, która w rzeczywistości nie istnieje. Damien przyznał się wtedy do zabicia w młodzieńczych latach doktora Vogala, powstrzymując go przed publikacją odkryć. Aby osiągnąć cel, Darhowie musieli powstrzymać młodego Damiana przed tym czynem. Nora chciała, aby ojciec w końcu jej zaufał i udała się na miejsce z Palmerem, uciekając z doktorem Vogalem przed zamachem. Kamień podróży w czasie został jednak zniszczony, więc trójka musiała działać na własną rękę. Naukowiec bowiem był odporny na tortury, upierając się przy tym, że zdradzi wzór na zimną fuzję tylko wtedy, kiedy wróci do rodziny. Ostatecznie udało im się przedostać za granicę, lecz z pomocą Damiena, co doprowadziło do kłótni między Darhkami. Tym samym młodsza wersja Darhka porwała Norę i umówiła wymianę, podczas której doszło do walki. W tym momencie Norze udało się aktywować totem Anansi, pokonując młodego Damiena. Na nieszczęście przestępców, Kid Flash pojawił się znikąd i uratował Palmera, odbierając wrogowi kawałki totemu ognia. Darhkowie znacznie nie przejęli się tym i wrócili do kryjówki szczęśliwi z poprawy swoich relacji. Kiedy Damien odszedł, Mallus zaczął pochłaniać Norę, zostawiając czarne żyły na jej ciele[3].

Troska o córkę[]

Damien i Nate udają tortury

Damien wraz z Eleanor zostali wezwani przez Kuasę do Detroit w 2018 roku, która schwytała Heywooda. W zamian za udowodnienie swojej lojalności chciała odzyskać totem Anansi, który ta jej oddała, pozostawiając bohatera na pastwę Darhków. Damien zdecydował się, że zajmie się torturami pod nieobecność córki. Nie mógł jednak wykonać najmniejszego ataku z powodu załamania spowodowanego stanem Nory. Szczerze porozmawiał z Natem, wyrażając swoje zaniepokojenie. Ostatecznie zaczęli udawać, że się nienawidzą i biją, aby uniknąć podejrzeń. Wnet pojawiła się Eleanor, która odepchnęła telekinezą ojca na kilka metrów, jednocześnie ogłuszając go[39].

Kiedy Eleanor czuła, że nadejście Mallusa jest blisko, Darhk dostrzegł, iż z nadejściem demona straci córkę. Postanowił więc pod pretekstem chęci pomocy Groddowi w dokonaniu anachronizmu spotkać się z legendami. Przeniósł się w pobliżu Sary i Huntera, prosząc o pomoc. Bohaterowie zabrali go na pokład Waveridera, gdzie zamknęli w magicznej runie, o której powiedział im John Constantine. Przestępca zaoferował totem wody za wsparcie herosów, które polegało na powstrzymaniu Mallusa przed ukazaniem się w ich świecie, który tym samym zabiłby jego córkę. Początkowo bohaterowie nie zgodzili się, lecz po jakiś czasie kapitan Lance przystała na tę propozycję. Wspólnymi siłami postanowili sprowadzić na pokład statku w miejsce runy Eleanor, co skutecznie się udało dzięki głosowi Johnowi Noblemu. Gdy tylko Mallus dostrzegł zdradę, wściekł się na Darhka, który bezskutecznie starał się dotrzeć do córki. Nie widząc innego wyjścia, zgodził się współpracować z bohaterami, aby zniszczyć demona. W tym celu otrzymał totem śmierci, gdyż planem legend było zniszczenie wroga za pomocą sześciu totemów. Będąc samemu w ładowni i przyglądając się zdjęciu córki, dostrzegł jej ducha, który przyznał, że nie jest za późno na jej ratunek. W tym celu wypuścił w Zambezi, do którego udał się z bohaterami i Norą, Grodda, który miał powstrzymać anachronizm. Jego plan się jednak nie powiódł, gdyż Sara znokautowała Damiena ciosem noża w plecy, a Palmer odebrał totem. Mimo jego starań anachronizm powstał, uwalniając Mallusa, który zniszczył przy tym ciało Eleanor[40].

Poświęcenie się dla córki

Palmerowi zależało na uratowaniu Eleanor tak samo, jak Damienowi i zaczął z nim współpracować. Uwolnił go z więzienia na pokładzie Waveridera i za pomocą Skoczka cofnęli się w czasie na chwilę przed śmiercią dziewczyny. Damien użył nanitowej broni na córce, w związku z czym Mallus przeniósł się do jego organizmu. Mężczyzna nakazał uciekać naukowcowi i zabrać Norę w bezpieczne miejsce, kiedy sam powoli był wykańczany przez demona, który to też ostatecznie zniszczył ciało Darhka i wydostał się z więzienia[41].

Występy[]

Arrow[]

Flash[]

 1. Legends of Today

Legends of Tomorrow[]

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Damien Darhk był tajemniczą postacią powiązaną ze zbrodniczą organizacją H.I.V.E. Przeszłość Darhka okryta jest tajemnicą, gdyż będąc geniuszem zbrodni, ma dostęp do technologii, jakich nie ma nikt inny na Ziemi.

Galeria[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Sceny z serialu „Flash[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

 1. 1,0 1,1 Trzeci sezon serialu „Arrow”, odcinek „Nazywam się Oliver Queen” wyemitowany 13 maja 2015 roku.
 2. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Czas się kończy” wyemitowany 13 października 2016 roku.
 3. 3,0 3,1 Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „No Country for Old Dads” wyemitowany 5 marca 2018 roku.
 4. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 2” wyemitowany 28 stycznia 2016 roku.
 5. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Dawny znajomy” wyemitowany 10 listopada 2016 roku.
 6. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Tak to się robi w Chicago” wyemitowany 8 grudnia 2016 roku.
 7. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Magiczne artefakty” wyemitowany 24 stycznia 2017 roku.
 8. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Legion śmierci” wyemitowany 31 stycznia 2017 roku.
 9. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Camelot/3000” wyemitowany 21 lutego 2017 roku.
 10. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Drużyna Włóczni” wyemitowany 21 marca 2017 roku.
 11. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Dziwny świat” wyemitowany 28 marca 2017 roku.
 12. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Aruba” wyemitowany 4 kwietnia 2017 roku.
 13. 13,0 13,1 Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zielona Strzała” wyemitowany 7 października 2015 roku.
 14. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kandydat” wyemitowany 14 października 2015 roku.
 15. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Odrodzenie” wyemitowany 21 października 2015 roku.
 16. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Poza granicami odkupienia” wyemitowany 28 października 2015 roku.
 17. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Upiory przeszłości” wyemitowany 4 listopada 2015 roku.
 18. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zagubione dusze” wyemitowany 11 listopada 2015 roku.
 19. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Braterstwo” wyemitowany 18 listopada 2015 roku.
 20. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Legends of Today” wyemitowany 1 grudnia 2015 roku.
 21. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Ponura zatoka” wyemitowany 9 grudnia 2015 roku.
 22. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Krwawe porachunki” wyemitowany 20 stycznia 2016 roku.
 23. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Grzechy ojca” wyemitowany 10 lutego 2016 roku.
 24. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zmowa milczenia” wyemitowany 17 lutego 2016 roku.
 25. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Uprowadzony” wyemitowany 24 lutego 2016 roku.
 26. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Złamane serca” wyemitowany 23 marca 2016 roku.
 27. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Światło nadziei” wyemitowany 30 marca 2016 roku.
 28. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „11:59” wyemitowany 6 kwietnia 2016 roku.
 29. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Genesis” wyemitowany 4 maja 2016 roku.
 30. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Monument Point” wyemitowany 11 maja 2016 roku.
 31. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lost in the Flood” wyemitowany 18 maja 2016 roku.
 32. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Rozłam” wyemitowany 25 maja 2016 roku.
 33. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Return of the Mack” wyemitowany 7 listopada 2017 roku.
 34. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Helen Hunt” wyemitowany 14 listopada 2017 roku.
 35. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Welcome to the Jungle” wyemitowany 21 listopada 2017 roku.
 36. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Beebo the God of War” wyemitowany 5 grudnia 2017 roku.
 37. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Daddy Darhkest” wyemitowany 12 lutego 2018 roku.
 38. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Curse of the Earth Totem” wyemitowany 26 lutego 2018 roku.
 39. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „I, Ava” wyemitowany 26 marca 2018 roku.
 40. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Guest Starring John Noble” wyemitowany 2 kwietnia 2018 roku.
 41. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „The Good, The Bad and The Cuddly” wyemitowany 9 kwietnia 2018 roku.

Zobacz też[]

Advertisement