Arrowwersum
Advertisement

Panno Smoak, zatrudniłem się w Palmer Technologies, aby pomóc w rozwoju tego miasta. Wie pani, jak się cieszę, wiedząc, że właśnie to robi moja szefowa?

Curtis Holt, „Odrodzenie

Curtis Holt – były pracownik Palmer Technologies w dziale innowacji technologicznych, który po odkryciu sekretu Felicity Smoak dołączył drużyny Zielonej Strzały. Kiedy łucznik zaczął tworzyć nowy zespół, Curtis stał się jednym z rekrutów, zyskując tym samym pseudonim Mister Terrifica.

Podczas ostatecznej walki z Prometeuszem, ładunki C4 porozmieszczane po całej wyspie zostały aktywowane przed tym, jak wszyscy zdążyli ją opuścić. Curtisowi udało się przeżyć i wciąż działał w drużynie jako obrońca Star City.

Osobowość[]

Curtis jest pracowitym człowiekiem posiadającym szacunek, akceptację i uznanie dla pracowników Palmer Technologies. Jest asertywny i sprawia bardzo dobre wrażenie, nie ulegając wpływom innych. Zawsze podejmuje sprawiedliwe decyzje, jest konsekwentny, stanowczy, zdecydowany, nawet wtedy, kiedy krytyka jest nieunikniona. Curtis jest niezwykle opanowany, a także nie boi się podejmować niepopularnych decyzji. Wierzył, że kiedy Felicity Smoak powróci do Star City, firma ponownie rozkwitnie, jednak kiedy usłyszał wypowiedzenie, oddalił się z honorem, ciesząc się z długo planowanych wakacji z mężem.

Kiedy Curtis dowiedział się, że Felicity Smoak współpracuje z Zieloną Strzałą, był dumny z niej, gdyż dołączył do firmy aby pomóc swojemu miastu, a właśnie to robi szefowa korporacji.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Mister Terrific walczy T-sferami

 • Geniusz – Curtis jest niezwykle inteligentny, co nie jeden raz przejawił w pracy w Palmer Technologies.
 • Kondycja fizyczna – Curtis regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycje fizyczną. W 2008 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie zdobył brązowy metal w dziedzinie atletyki.
 • Zdolności techniczne – Curtis posiada niezwykłe zdolności techniczne, które zadecydowały o jego wielkim zaangażowaniu w dziale innowacji technologicznych. Wraz z Felicity Smoak podjął się rewolucjonizowanego rozwoju technologicznego, który może być w stanie uratować Palmer Technologies.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Curtis poznał się z Paulem, kiedy mężczyzna przyszedł do jego ośrodka z zerwanym ścięgnem. Sportowiec chciał wystartować w Olimpiadzie i nie zauważał, że wyzdrowienie powinno być dla niego najważniejsze. Dopiero po pewnym czasie zrozumiał swój błąd i zaczął przykładać się do terapii. Curtis oświadczył się Paulowi pięć lat temu, kiedy to podczas nurkowania umieścił pierścionek na rafie koralowej i czekał, aż mężczyzna go odnajdzie.

Nowy plan[]

Współpraca z Felicity

Po tym, jak Curtis Holt opracował potencjalny algorytm zwiększenia wynagrodzenia wielu pracowników Palmer Technologies, Dennis zmusił go do przerobienia go w celu określenia, którzy pracownicy muszą zostać wyrzuceni. Po jakimś czasie, lista została stworzona, więc członek zarządu firmy nakazał Felicity Smoak dać im wypowiedzenia. Zdruzgotana i zestresowana całą sytuacją kobieta zaczęła kolejno wyrzucać pracowników, w tym Karlę Groves i samego Curtisa Holta. Ten nie przejął się sprawą, gdyż uznał, że będzie mógł wybrać się w końcu na wakacje ze swoim mężem. Dopiero po pewnym czasie zrozumiała, że mężczyzna może pomóc jej w rewolucyjnym rozwoju technologicznym, który uratuje Palmer Technologies. Dennis ponownie chciał odrzucić projekt, ale dał mężczyźnie szansę do kolejnego spotkania akcjonariuszy, kiedy ten będzie miał przedstawić prototyp swojego dzieła[1].

Podczas pracy nad rewolucyjnym projektem technologicznym, Curtisa odwiedza Felicity, która dowiaduje się o postępach pracownika. Prosi go, aby dowiedział się jak najwięcej o karcie do gry, którą mu przyniosła. Holt zauważa, że jego szefowa chce coś ukryć i oszukuje mówiąc, iż jest nałogowym graczem w pokera, ale zgadza się jej pomóc. Jakiś czas później, Felicity ponownie spotyka się z Curtisem i sprawdza jego pracę. Mężczyzna proponuje jej pomoc z telefonem, który jej się ostatnio psuje. Dziewczyna oznajmia pracownikowi, że może już do niej mówić po imieniu, jednak on zaważa w tym ironię, gdyż oznacza ono „zdolność przybrania wyrazu twarzy, zgodnie z aktualnymi myślami”, a Felicity to niezbyt wychodzi. Kiedy przechodzą do dyskusji o karcie do gry, Curtis zaznacza, że żadna karta nie posiada białek motorycznych, proprioreceptorów i sieci neuronowej. Kobieta pyta się o namierzenie właściciela tej rzeczy, jednak okazuje się, że jeśli ich właściciel posiada ich więcej, z łatwością znajdzie ją pierwszy. Właśnie wtedy dziewczyna zrozumiała, że trzeba uciekać i kiedy odchodzą od biurka, Jeremy Tell rzuca w nich kartą. Proponuje układ, że jeśli ktoś z dwójki wskaże mu miejsce pobytu Zielonej Strzały, ten daruje mu życie. Zaczynają uciekać i wchodzą do ukrytej windy, która prowadzi do jednej z kryjówek mścicieli. Curtis jest zdziwiony, że osoba taka jak panna Smoak współpracuje z bohaterem takim jak łucznik. Biorą ze schowka jedna z broni i kiedy pojawia się przestępca, Felicity zaczyna z nim walczyć, powodując jego ucieczkę. Podczas walki, wróg odciął kartą żyrandol, który spadł na głowę pracownika, który tym samym stracił przytomność. Okazało się, że zaraz po tym dziewczyna wysłała Holta do szpitala Starling General. Jakiś czas później, mężczyzna wraca do pracy i sprząta bałagan po bijatyce w swoim laboratorium. Tłumaczy, że jeśli pan Dennis będzie pytał o to, co się wydarzyło, to ma powiedzieć, że to niepożądany efekt jednego z jego eksperymentów. Wskazuje też, że niezwykle się cieszy, że jego szefowa stara się pomóc miastu. Felicity dziękuje jeszcze raz w imię Zielonej Strzały i zauważa, że jej telefon znowu zaczyna wariować[2].

Wielkie zmiany[]

Rozmowa o zmarłym bracie

Felicity przychodzi do Curtisa z prośbą o pomoc z jej telefonem. Mężczyzna odkrywa, że wyświetlany kod jest nie do namierzenia, ale ma zakodowane dane. Proponuje zrzucić je na pendrive, kiedy okazuje się, że jest potrzebne hasło. Dziewczyna decyduje się zabrać swój sprzęt i odchodzi zamyślona. Jakiś czas później ponownie odwiedza Curtisa, który wręcza jej plik z zakodowanymi danymi. Podczas rozmowy, Holt wspomina o swoim bracie, który zginął w tragiczny sposób[3].

Felicity odwiedził Curtisa, kiedy ten wychodził z biura i szedł na trening. Dziewczyna poprosiła go o pomoc, gdyż uważa, że „ostatnie nagranie” Raya nie jest kompletne. Mimo początkowej niechęci, Holt postanowił pomóc i odłożyć trening na później. Mężczyzn prężnie pracował przez długi czas, wypijając kilkadziesiąt puszek napoju energetyzującego. Kiedy Felicity ponownie go odwiedziła, nabuzowany był zachwycony jej przyjściem, gdyż oczyszczanie dźwięku właśnie się zakończyło. Wspólnie przesłuchali ukryte nagranie, na którym Ray Palmer oznajmia, że żyje i jest w tarapatach, w które wpakowało go grzebanie przy egzoszkielecie i nanotechnologii[4].

Ratunek Raya Palmera

Curtis przychodzi do swojego laboratorium, gdzie zastaje Felicity próbującą rozszyfrować nagranie Raya Palmera. Po chwili w budynku pojawia się Oliver Queen, który szybko zostaje przedstawiony przez pannę Smoak Curtisowi. Kandydat na burmistrz zdradza, że jego dziewczyna wiele mówiła o osiągnięciach mężczyzny. Holt sprawdza podbródek byłego milionera, tłumacząc, że powrócił on do miasta dokładnie wtedy, kiedy w Star City pojawił się Kaptur. Ostatecznie stwierdza, że to nie może być on, po czy odchodzi. Jakiś czas później, Curtis przedstawia Felicity plany urządzenia, które może powiększyć z powrotem Raya. Okazuje się, że wszystkie części znajdują się na miejscu, ale jedna najważniejsza z nich jest w Kord Industries. Właśnie wtedy planowanie przerywa Donna Smoak, która za wszelką cenę chciała ponownie spędzić czas z córką. Młoda informatyczka obiecała, że przyniesie Holtowi potrzebną część, a on ma zająć się budową. Drużyna Zielonej Strzały zdobywa urządzenie, jednak budowa jego może zająć wiele czasu, więc postanawiają zabrać Curtisa ze sobą. Mężczyzna skaczę wraz z panną Smoak z budynku, w którym zostają przejęci przez Spartana. Kiedy odnajdują zamkniętego w szklanym pudle Palmera, Holt kończy przygotowywać powiększasz, który używa skutecznie na naukowcu. Zaraz po tym wszyscy uciekają z budynku, ciesząc się z pomyślnie wykonanego planu[5].

Curtis wraz z Paulem pojawili się na przyjęciu świątecznym zorganizowanym przez kandydata na burmistrza – Olivera Queena, które przerwały „duchy” Damiena Darhka wraz z nim samym. Po krótkiej rozmowie z byłym milionerem i ogłuszeniem go, porwał Theę, Diggle'a i Felicity, po czym uciekł, pozostawiając przestraszonych gości samych[6].

Wsparcie przyjacielskie[]

Curtis na prezentacji baterii

Curtis wraz z Dennisem obserwowali Felicity, która prezentowała nową baterię Palmer Tech. Mimo starań próba nie poszła po myśli i członek zarządu na osobności chciał porozmawiać z dziewczyną. Jakiś czas później, Holt został zaatakowany w swojej pracowni przez zamaskowanego bandytę, który chciał odebrać pewne urządzenie. Curtis nie zamierzał się poddać bez walki, jednak mimo starań przegrał. Następnie, kiedy naukowiec sprzątał bałagan odwiedziła go Felicity, która poszukiwała pewnego urządzenia. Kiedy go znalazła, porozmawiała z przyjacielem, który poradził jej, aby się nie poddawała i spojrzała na życie z innej perspektywy. Następnego dnia, Curtis oglądał prezentacje baterii, którą przeprowadzała Felicity. Zauważył, że dziewczyna dostosowała się do jego rad, dzięki czemu przedstawienie nie zmieniło się w katastrofę[7].

Curtis pracował nad wszczepialnym biosymulatorem, kiedy Felicity odwiedziła go w biurze. Mężczyzna szybko ukrył projekt, nie chcąc zdradzać szefowej, nad czym pracuje. Panna Smoak zgodziła się nie pytać, ale dała technikowi laptop, z którego to potrzebowała informacji do wyciągnięcia, gdyż sama nie mogła tego zrobić z powodu słabego sprzętu. Jakiś czas później Curtis pojawił się z Paulem na uroczystości Queena, na której wręczył Felicity prezent – wszczepialny biosymulator. Po chwili informatyczka zrozumiała, po co jest on jej. Wraz z narzeczonym była niezwykle zaskoczona i zadowolona z prezentu, który pozwoliłby jej dojść do ołtarza o własnych siłach[8].

Przypadkowy bohater[]

Curtis pomaga drużynie mścicieli

Curtis rozmawiał z Felicity w jej biurze na temat wszczepialnego biosymulatora i produkcji taśmowej. Problemem byłaby jednak cena urządzenia, gdyż nie każda osoba z uszkodzeniem kręgosłupa jest milionerem. W tym celu Dennis zwołał zebranie, na które panna Smoak miała się udać. Dziewczyna wysłała Holta do domu z powodu jego przeziębienia. Po jakimś czasie Curtis w swoim mieszkaniu zauważył, że Palmer Tech jest atakowane. Przypomniał sobie o Felicity i udał się sprowadzić pomoc, mimo swojej gigantycznej gorączki. Mężczyzna próbował wyśledzić drużynę Zielonej Strzały algorytmem, dzięki któremu odnalazł Raya Palmera. To zaprowadziło go do kryjówki, w której z powodu choroby technik zemdlał, zauważając uprzednio Olivera Queena w kostiumie mściciela, podobnie jak Laurel Lance czy Johna Diggle'a. Kiedy się obudził był niezwykle zachwycony tym, co widzi. Kiedy dotknął, komputera dowiedział się, że za atakami stoi Brie Larvan i jej armia Robo-Pszczół. Kiedy Queen pozwolił mu pomóc, informatyk próbował unieruchomić je, aby mściciele uratowali pracowników budynku. Niestety nie udało mu się to, a drużyna przyniosła rannego Olivera, który wewnątrz swojego organizmu miał jedną z Robo-Pszczół. Właśnie tam ona się replikowała, ale udało im się przerwać ich działanie dzięki Okrzykowi Kanarka. W międzyczasie informatyk zaaplikował do jeden ze strzał wirus, który trafiając w jedną z pszczół, mógł zniszczyć pozostałe. Kiedy drużyna zmagała się z wrogiem w Palmer Tech, Curtis z Quentinem próbowali obronić się przed pszczołą w bunkrze. Po całej akcji Oliver podziękował mężczyźnie za pomoc, dodając, że zawsze jest mile widziany. Po powrocie do domu, Holt pogodził się z mężem i przeprosił go za swoje zachowanie[8].

Przerażony i jednocześnie nabuzowany Curtis odwiedził Felicity opowiadając jej o wybuchu pocisku nuklearnego w Havenrock. Po dłuższej chwili gadania zauważył, że dziewczyna nie jest sama w domu. Przyjaciółka przedstawiła mu swojego ojca – Noaha Kuttlera, którego mężczyzna skojarzył sobie ze światowej sławy hakerem. Dopiero kiedy Felicity powiedziała, że to on, Curtis przestraszył się, a po chwili zrozumiał, po kim dziewczyna odziedziczyła taką inteligencję. Po odebraniu telefonu, Felicity musiała opuścić mieszkanie, pozostawiając Noaha i Curtisa samych. Kiedy jednak wróciła, Holt popijał piwo, próbując nie zwracać uwagi na kłócących się rodziców przyjaciółki. Po dłuższym czasie wspólnie zabrali się do pracy, chcąc zniszczyć Tevat Noah, wcześniej zatrzymując ataki hakerskie Brata Oko. Kiedy akcja zakończyła się pomyślenie, a Noah odszedł, Damien Darhk odwiedził Curtisa, Felicity i Donnę, wymagając od nich wykonywania jego wszelkich poleceń[9].

Curtis motywuje Olivera

Kiedy Damien Darhk zaatakował Donnę i Felicity w jej domu, Curtis chciał stanąć w obronie kobiet. Przestępca jednak za pomocą magii odrzucił go na drugi koniec pokoju i jak się później okazało, wywołał krwotok wewnętrzny. Nieprzytomny został zabrany do kryjówki, gdzie Diggle zauważył krwiaka opłucnej. Po odpowiednim zajęciu się medycznym mężczyzną, Holt obudził się po strzelaninie z duchami w kryjówce. Dowiedziawszy się, w jakiej okropnej sytuacji są, postanowił dostarczyć im trochę optymizmu, zaznaczając tym samym, że mogą odzyskać miasto, ale kończy mi się czas. Opowiedział też, jak z Paulem zamierzali się wyprowadzić z miasta, jednak po zobaczeniu Zielonej Strzały w telewizji, który dał mi nadzieję, postanowili tutaj zostać. Opowieścią tą przekazał, że jeśli wtedy był w stanie napełnić ludzi nadzieją, to może również to uczynić teraz. Jakiś czas później po dojściu do siebie, Curtis pomagał Felicity zatrzymać wszystkie bomby atomowe, a kiedy to nie było zbytnio skuteczne, udali się do Coopera Seldona, który pomógł im znacznie w uratowaniu świata i zamordowaniu Damienia Darhka[10].

Curtis wymieniał procesor jednego z komputerów w kryjówce, kiedy Oliver wrócił z konferencji burmistrza. Queen cieszył się, że Holt jest ich sojusznikiem i pomaga im w naprawach i konserwacjach. Rozmowa jednak dość szybko przeszła na Wild Doga – nowego mściciela, który pojawił się w mieście. Curtis był zszokowany, że łucznik go postrzelił, lecz po chwili zdradził wraz z Felicity, że przyda się zbudowanie drużyny na nowo, zauważając, że John i Thea odeszli. Jakiś czas później, panna Smoak zdobyła namiary na nowego mściciela i poprosiła Curtisa, aby je sprawdził. Zgodnie z prośbą, mężczyzna udał się na wyznaczone miejsce, jednak został napadnięty przed dwóch przestępców z nożami, przed którymi nie zdołał się ochronić. Na ratunek jednak przybył mu poszukiwany mściciel, co skłoniło naukowca do myślenia. Po powrocie do bazy podsłuchał rozmowę Olivera i Felicity o poszerzeniu drużyny i zgodził się z faktem, aby dołączył do nich Wild Dog, jednakże chce, aby Queen przyjął również i jego[11].

Trening czyni mistrza[]

Trening z rekrutami

Curtis z trudem trenował na rurze w kryjówce pod czujnym okiem Felicity, kiedy to wszedł Oliver i pokazał, jak to robić prawidłowo. Podczas krótkiej rozmowy, Holt dowiedział się o miejscu i dacie spotkania, podczas którego miałby odbyć się trening rekrutów. O wyznaczonym czasie, mężczyzna stawił się i poznał Evelyn Sharp oraz Rene Ramireza. Gdy tylko pojawił się Zielona Strzała, rozpoczął się intensywny trening polegający na ominięciu łucznika i zadzwonieniu w dzwon znajdujący się za nim. Curtis podobnie jak pozostali nie podołał wyzwaniu, nie znając celu zadania. Jakiś czas później, trójka rekrutów udała się na otwarcie charytatywnego szpitala fundowanego przez AmerTek Industries, w obawie, że CEO firmy – Janet Carroll zostanie zaatakowana, podobnie jak zginął Evan Warner. Mimo starań Ragman zaatakował, lecz łucznik nie zezwolił wtrącać się w pojedynek, jednak Ramirez nie posłuchał i starał się zatrzymać wroga. Po całym wydarzeniu ponownie udali się do miejsca, w którym trenowali. Tam spotkali się z mścicielem, który wyraził swoje rozczarowanie rekrutami. Po kilku godzinach, na wezwanie bohatera stawił się tylko Curtis, który poinformował, że reszta zrezygnowała, nie widząc w Oliverze mentora. Dopiero następnego dnia, trójka zdecydowała się ostatni raz spotkać z łucznikiem, który postanowił zdradzić im swoją tożsamość. To wywołało wielkie zaskoczenie nawet dla Holta, który wiedział od dawna o Queenie. Po zauważeniu swoich błędów rekruci stali się oficjalnie członkami drużyny Zielonej Strzały[12].

Curtis wraz z resztą drużyny oglądali z Felicity, jak Zielona Strzała zmusza przestępcę do wydania człowieka, od którego ma narkotyk nazywany Stardustem. Kiedy łucznik dowiedział się, że Rene i Evelyn bez pozwolenia ruszyli załatwić Dereka Sampsona, wściekł się na całą drużynę, nie zezwalając im później działać i pomóc podczas poszukiwań przestępcy, który po wpadnięciu w mieszaninę Stardusta i jakiejś substancji przestał czuć ból, przez co w rzeczywistości nie zmarł. Później, kiedy Curtis trenował i rozmawiał z Rorym, dowiedział się, że mężczyzna pochodzi z Havenrock – miasta, na które Felicity nakierowała bombę atomową, aby uratować liczniejszą ludność z Monument Point. Gdy tylko nastolatek opuścił kryjówkę, Holt podszedł do Smoak i namówił ją, że lepiej będzie się przyznać, gdyż kłamstwa do niczego nie doprowadzą. Dopiero później Oliver zrozumiał, że to on ponosi odpowiedzialność za swoją drużynę i nie powinien obwiniać Rene za całe zamieszanie. Wiedząc też, że sam nie podoła Derekowi i jego ludziom, postanowił po raz pierwszy wyruszyć z nową drużyną w teren. Na miejscu skutecznie pokonali przestępców i zniszczyli zapasy narkotyku, razem z mieszaniną, w którą wcześniej wpadł Derek. Po tym wszystkim Oliver postanowił wpuścić nową drużynę do bunkra, co wywołało niemałe zaskoczenie. Kiedy oprowadzał Rene, zadzwonił do niego Paul, który oczekiwał go w domu[13].

Nieudana łapanka na Sergio

Curtis wraz z drużyną pod dowództwem Zielonej Strzały próbował uchwycić Sergio Espinose, jednakże Wild Dog nie posłuchał rozkazu łucznika i mściciel musiał interweniować, ogłuszając wroga. Oliver postanowił dać zespołowi wolne z nieznanego powodu na kilka dni. Jak się później okazało, mężczyzna chciał odbić przyjaciela z wojskowego więzienia, więc za sprawą Felicity zatrzymali go na drodze. Mieli nadzieję, że gdy ten zobaczy ich zgranych, zrezygnuje z niemożliwego planu, jednakże tak się nie stało. Queen pobił swoją drużynę, a następnie odjechał. Ta przez długi czas nie mogła się po sobie pozbierać i bała się działać bez swojego lidera, lecz gdy Tobias Church postanowił odbić Sergio, zespół ponownie połączył siły i próbował powstrzymać przestępcę. Niestety podczas walki Curtis ucierpiał, a Wild Dog chcąc pomóc przyjacielowi uciec, postanowił zatrzymać przez pewien czas wroga. Kiedy po powrocie do kryjówki zespół zastanawiał się, jak odnaleźć Rene, pojawił się Oliver, który zapewnił drużynie, że go wspólnie odbiją[14][15].

Kiedy drużyna poszukiwała Wild Doga, Curtis wrócił do kryjówki, zamiast leczyć się w domu po ostatnio otrzymanych ranach. Właśnie wtedy bunkier odwiedził John Diggle, który postanowił pomóc drużynie. Sam Holt przez cały czas przesiadywał z Felicity, ale kiedy plan Olivera i Christophera Chance'a wypalił, ruszył z zespołem złapać Tobiasa Churcha. Tam wraz z Artemis zmierzył się z niebezpiecznym przeciwnikiem Scimitar, który miał znaczną przewagę w walce. Dwójkę mścicieli uratował jednak Human Target, który zabił wojownika, kiedy ten się najmniej tego spodziewał. Po zatrzymaniu Charona, jak i wielu innych przywódców grup przestępczych, zespół wrócił do siebie[16].

Curtis i Rene na koncercie

Curtis wraz z rekrutami zostali wezwani przez Overwatch, aby pomóc Zielonej Strzale i Spartanowi w pozbyciu się ludzi z targu, którzy wywołali panikę, strzelając na oślep w niebo. Po powrocie do kryjówki dowiedzieli się, że pozostali byli z nimi nieszczerzy i nie mówili o zagrożeniu, jakie sieje Prometeusz. Jak się okazało, mężczyzna zabijał ludzi z listy, o której mściciel postanowił powiedzieć rekrutom. To wywołało oburzenie, gdyż nie zdawali sobie oni sprawy, że Kapturem i Strzałą również był Queen. Rekruci spotkali się później w warsztacie Regana, gdzie rozmawiali między sobą o kłamstwach drużyny i wyraźnie byli niezadowoleni z tego, że ich mentor był seryjnym mordercą. Mimo wszystko postanowili przybyć na wezwanie i pomóc pilnować celów, które mogły być potencjalnymi ofiarami Prometeusza. Cel Curtisa był jednak bezpieczny, natomiast cel Artemis został zaatakowany przez mściciela. Ten widząc, że musi zmierzyć się też z Zieloną Strzałą, uciekł. Jakiś czas później rekruci stawili się na oficjalnym koncercie charytatywnym, na który zostali zaproszeni przez samego burmistrza[17].

Curtis podobnie jak reszta drużyny trenował w kryjówce, kiedy to Felicity dostała zgłoszenie o dostarczeniu ciał dwóch przestępców – Nathana Sierra i Pablo Esteveza – pod komisariat, zaznaczając tym samym, że w mieście pojawił się nowy mściciel, który zabija przestępców. Jakiś czas później drużyna została wezwana do banku, który stał się celem Spooky Crew. Kiedy tam dotarli, spotkali tylko wykrwawiającego się na podłodze Jenkinsa, który zmarł w rękach Spartana. Po naradzie w kryjówce zespół postanowił zbadać, znalezione łuski i w tym celu odwiedzili właściciela pewnego sklepu z broniami, dzięki czemu mogli przewidzieć kolejne miejsce ataku Spooky Crew. W złapaniu ich przeszkodził im nowy mściciel – Vigilante, który zamierzał zabić przestępców. Widząc w wojowniku zagrożenie, bohaterowie postanowili udawać przestępców i przyciągnąć uwagę mężczyzny, jednak ten zrozumiał ich plan i ogłuszył Artemis siedzącą w samochodzie przed budynkiem, po czym pobił Curtisa i zabrał go ze sobą. W banku zażądał spotkania z Zieloną Strzałą, grożąc Holtowi zabiciem go. Gdy Vigilante zamierzał oddać śmiertelny strzał, łucznik go powstrzymał i schwytał, lecz ten dzięki kontrolowanemu wybuchowi uciekł[18].

Współpraca z meta-ludźmi

Curtis trenował w kryjówce, kiedy Felicity przyprowadziła Cisco, który to miał pomóc drużynie odnaleźć porwanych przez Dominiatorów członków zespołu. Holt był szczęśliwy, że mógł współpracować z takim geniuszem, kiedy to jego szczęście się zwiększyło, gdy tylko dostał zadanie obejścia kosmicznej technologii. Do tego było potrzebne urządzenie z Van Horn Industries, które skradła Cyberwoman. Współpracując z Supergirl i Flashem udało im się zdobyć poszukiwany element, dzięki czemu odkryli, że dane wroga są zakodowane w języku podobnym do hebrajskiego. Za pomocą tego ustalili lokalizacje przyjaciół, którzy znajdowali się w przestrzeni kosmicznej[19].

Curtis wraz z Paulem uczestniczył w świątecznym przyjęciu zorganizowany w ratuszu, kiedy to jego mąż dowiedział się o tym, że Curtis ciągle go okłamywał i nie pracuje z Felicity nad próbą uratowania firmy. Po wyjściu z budynku dwójkę zaatakował Prometeusz, z którym technik zaczął walczyć. Ta jednak skończyła się na odniesieniu poważnych ran, przez które mężczyzna wylądował w szpitalu. Kiedy tylko się obudził, Paul żądał wyjaśnień, jednak poszkodowany nie zamierzał nic powiedzieć. Dopiero później Curtis wyznał, że pracuje z Zieloną Strzałą, przez co Paul postawił mu ultimatum – może kontynuować swoją krucjatę lub zostać z nim. Bohater nie mógł wyobrazić sobie życia bez żadnej z tych rzeczy, lecz kiedy usłyszał o zaginięciu Billy'ego, postanowił pomóc mścicielom. Tym samym, kiedy wieczorem wrócił do domu, Paul postanowił go opuścić i zamieszkać przez pewien czas u brata[20].

W inny sposób[]

Curtis wyznaje prawdę Rene

Curtis wraz z resztą drużyny świętował powrót Laurel, jednak mężczyzna nie do końca był szczęśliwy. W jego życiu wszystko zaczynało się psuć i nie wiedział, jak sobie z tym poradzić. Niedługo później okazało się, że to nie była Laurel, ale jej sobowtór z Ziemi-2. Wspólnie przyszykowali pułapkę na Czarną Syrenę, kiedy ta chciała się spotkać z Zieloną Strzałą i zaatakowali ja z rozkazu Felicity, skutecznie ją łapiąc. Po całej akcji, kiedy Curtis wracał do domu, zatrzymał go Rene, który próbował zrozumieć brak energii Holta. Właśnie wtedy mężczyzna dał upust swoich emocji i wyznał, że Paul go porzucił, a on sam dostaje co chwile łomot i nie czuje się dobrze w tym, co robi. Ramirez polecił przyjacielowi, aby próbował robić to, co potrafi i w tym się sprawdzał. Później drużyna ponownie stawiła się w kryjówce, gdzie okazało się, że Felicity pozwoliła uciec Czarnej Syrenie, aby ta doprowadziła ich do Prometeusza. Curtis postanowił iść za radą Rene i zamiast trenować do walki, przygotował urządzenie „dezaktywujące” moce przestępczyni, dzięki któremu drużynie ponownie udało się złapać kobietę. Holt podziękował później Rene za rade i zdradził, że teraz wszystko będzie wyglądało inaczej[21].

Zespół próbował odnaleźć godną następczyni imienia Laurel, kiedy to Curtis ukazał film z monitoringu przedstawiający niezidentyfikowaną kobietę walczącą z ulicznymi przestępcami w Hub City. Queen uznał, że warto ją sprawdzić i kiedy znaleźli jej dokładną lokalizację, próbowali ją rekrutować jednak nadaremno – dziewczyna odmówiła. Oliver jednak nie chciał się poddać i zespół spędził kolejne godziny, poszukując informacji o motywach Tiny i jej przeszłości w policji. Udało się im ustalić, że kobieta straciła swojego partnera w wyniku postrzału oddanego przez Seana Sonusa, kiedy to nastąpił wybuch akceleratora cząsteczek, zmieniając Boland w meta-człowieka. Ponowna próba rekrutowania kobiety nastąpiła, kiedy Tina torturowała Declana Lina, ostatecznie go zabijając. Oliver jednak nie chciał w dalszym ciągu się poddać, gdyż widział potencjał w Boland, więc postanowił spróbować kolejny raz. Wtedy też przerwał jej konfrontacje z Sonusem, który jak się okazało, też posiadał nadprzyrodzone zdolności, dzięki którym ogłuszył kobietę. Tina jednak w dalszym ciągu nie chciała współpracować z mścicielami, do momentu, kiedy Queen przedstawił jej się osobiście – bez maski. Wspólnie postanowili uchwycić Sonusa, jednak w kulminacyjnym momencie Boland zabiła mężczyznę, uznając, że właśnie tego chciałby Vin. Drużyna postanowiła puścić mimo wszystko kobietę wolno i powrócić do Star City, gdzie niedługo po tym Tina zdecydowała się dołączyć do drużyny, zdradzając, że tak naprawdę ma na imię Dinah Drake, a Boland było jej przykrywką[20].

Sprawdzanie osiągów Dinah

Kiedy John Diggle opuścił więzienie, Curtis udał się wraz z drużyną do Rosji w poszukiwaniu generała Walkera. Już po wylądowaniu w kraju, na wstępie powitał zespół jeden z pakhanów mafii sołncewskiejAnatoly Knyazev, który był wściekły na Queena i kazał mu się wynosić. Po znalezieniu kryjówki, drużyna zadomowiła się na czas nieokreślony, próbując z pomocą Felicity odnaleźć cel. Ten jednak był nieosiągalny, więc informatyczka zabrała Holta i Regana na spotkanie z niejakim Maximem Ostrovskym, od którego dowiedziała się wielu rzeczy – między innymi miejsca pobytu celu, który chciał opuścić kraj i sprzedać bombę. Na drodze stanęli mu jednak mściciele z mafią sołncewską, którzy zatrzymali Walkera, a Ragman ograniczył destrukcję wybuchu urządzenia. Po aresztowaniu generała mściciele wrócili do Star City, wznawiając swoją krucjatę[22].

Kiedy w ratuszu nieznany przestępca wywołał strzelaninę, raniąc i zabijając kilka osób, po czym zbiegł, miasto było postawione w gotowości. Curtis współpracując z drużyną, próbował dowiedzieć się, kim był napastnik, próbując jednocześnie przekonać Ramireza, że ludzie nie powinni posiadać broni, gdyż mogą doprowadzić do tego, co uczynił zamachowiec w ratuszu. Dopiero po wielu kłótniach Rene zdradził, że sądzi inaczej, gdyż dzięki broni mógłby uratować swoją żonę, co zdezorientowało Curtisa. Kiedy sprawca został znaleziony i aresztowany, Rene przestał użalać się nad swoją przeszłością i dostał propozycję od Holta, aby mężczyzna spróbował odzyskać swoją córkę. Po tych wydarzeniach bohater uczestniczył w wiecu przed ratuszem, który miał na celu upamiętnić zmarłych w wyniku strzelaniny w budynku. Właśnie wtedy burmistrz ogłosił, że do życia weszło prawo pozwalające mieszkańcom Star City na używanie broni w celach samoobrony[23].

Zmiana kostiumu

Kiedy z więziennego busa uciekły China White, Kupidyn i Liza Warner, celem drużyny było odnalezienie i uchwycenie kobiet. Curtis przed akcją przygotował nową wersję kostiumu, która miała być wytrzymalsza i wraz z Wild Dogiem przycisnęli jednego z członków Chińskiej Triady, dowiadując się tym samym o celu kobiet. Chciały one odnaleźć depozyt Tobiasa Churcha, który ukrył potężną liczbę gotówki na czarną godzinę. To przybliżyło znacznie mścicieli do uchwycenia kobiet, jednak na ich drodze stanął oddział ACU, który chciał zamknąć Zieloną Strzałę za zabójstwo detektywa Malone'a. Gdy w końcu udało się przekonać kapitana Pike'a do niewinności mściciela, bohaterowie odnaleźli depozyt Churcha i zjawili się tam równo z przestępcami. Na miejscu rozpoczęła się walka, którą mściciele mogli przegrać, gdyby nie interwencja ACU, która to złapała uciekinierki i wybaczyli łucznikowi na prośbę burmistrza Queena[24].

Curtis zgodnie z radami Rene zaczął zajmować się tym, co robi najlepiej i stworzył T-Sphere, które potrzebowały jeszcze wiele dopracowania. Wtedy też okazało się, że Queen został oskarżony o ukrywanie prawdy na temat śmierci detektywa Malone. Po chwili oglądania wiadomości Bethany Snow w telewizji Holt odebrał telefon od swojego męża, który poprosił o spotkanie. Ta wiadomość przez cały dzień motywowała mężczyznę, gdyż czuł on, że uda im się ponownie zejść. Po kilku godzinach od ataku Vigilante na Olivera i dostarczeniu kawałku jego maski przez Dinah do bazy bohaterowie rozpoczęli pościg za mścicielem. Odnaleźli go naprzeciwko ratusza, gdzie burmistrz wygłaszał mowę i skutecznie udało im się zatrzymać wroga dzięki nowemu sposobowi walki z przestępcami Mister Terrifica. Po tym wszystkim, późnym wieczorem Curtis udał się do restauracji, gdzie w biegu powiedział Paulowi o tym, że udało mu się zatrzymać atak terrorystyczny. Paul w tym czasie nie odzywał się wcale, kiedy wyciągnął z kieszeni kopertę z pozwem rozwodowym i położył ją na stół. Zaraz po tym wstał i ze smutkiem oraz żalem opuścił restaurację i zdezorientowanego Curtisa[25].

Przygotowania do konfrontacji

Kiedy okazało się, że pod maską Prometeusza kryje się prokurator okręgowy – Adrian Chase, drużyna została postawiona do pionu i próbowała przechytrzyć wroga, który wciąż był o krok przed nimi. Żadne działanie nie mogło doprowadzić ich do pozytywnego rezultatu, a wręcz przeciwnie – ciągle błądzili za przestępcą. W końcu dzięki Felicity odnaleźli trop prowadzący do porwanej dziennikarki, Susan Williams. Podążając za nim, natrafili na opuszczony budynek, w którym znajdowały się bomby. Kiedy odnaleźli poszukiwaną kobietę, Zielona Strzała zaczął walczyć z Prometeuszem. W tym czasie Mister Terrific starał się wyciągnąć Rene i Dinah za pomocą T-Sphere z zagruzowanego pomieszczenia. Kiedy wrócili do łucznika pomóc mu w walce, nie było po nim i przestępcy śladu, a pozostał jedynie jego łuk[26].

Minęło siedem dni od zniknięcia Olivera, ale zespół nie mógł go odnaleźć mimo wysiłków Curtisa i Felicity. Niespodziewanie poważnie ranny, wycieńczony i obolały mężczyzna wszedł do kryjówki, co uszczęśliwiło drużynę. Queen ostatkiem sił wykrztusił, że to nie ma sensu i nie zamierza już tego dalej ciągnąć, wyraźnie ukazując, iż to koniec jego działań i dziwiąc przyjaciół[26].

Polowanie na Prometeusza[]

Curtis współpracuje z Helix

Kiedy reszta zespołu dowiedziała się o tym, że Oliver zakończył działalność drużyny i zamknął przed przyjaciółmi bunkier, nastał nieład. John jednak nie zamierzał zostawić miasta bez obrony, zwłaszcza wtedy, kiedy Prometeusz był na wolności. Zgodnie z planem, zespół starał się chronić Star City, a kiedy dostał informacje o kradzieży leków z pewnej firmy, udał się na miejsce. Tam ku zdziwieniu spotkali Knyazeva, który zdradził, iż do miasta został zaproszony i pozwolono mu na to. Jak się okazało, Queen zaprosił mafię sołncewską do miasta, aby ci zabili Morrisona. Diggle nie zamierzał na to pozwolić i pokierował zespół na ratunek przestępcy, niwelując działania braterstwa. Kiedy Curtis i Felicity zajmowali się czymś dla Helixa, próbując zdobyć dowód na to, że Chase to Prometeusz, reszta zespołu namówiła Olivera do powrotu do starych wartości i skutecznie powstrzymała braterstwo przed dalszą kradzieżą leków. Po tym wszystkim Holt i Smoak przynieśli nagranie ukazujące, że Adrian jest zabójcą, który następnie miało być dostarczone przez Dinah na policję. Wtedy też w bunkrze Oliver przeprosił zespół za swoje zachowanie, ukazując przebudowaną bazę ze stojakami na kostiumy nowych członków, mówiąc, iż wspólnie pokonają wroga[27].

Zespół współpracował z A.R.G.U.S. oraz policją, chcąc znaleźć poszukiwanego Adriana Chase'a. Natrafili na jego trop w kafejce internetowej, lecz ten okazał się być najzwyklejszym odwróceniem uwagi. Jakby tego było mało, jeden z agentów A.R.G.U.S. został zamordowany w nieznanych okolicznościach i bohaterowie za namową Lyli postanowili pomóc agencji w odnalezieniu sprawcy. Szybko się okazało, że za wszystkim stoi Helix a sama Felicity od początku o tym wiedziała, uważając, iż organizacja hakerów dąży do odnalezienia Chase'a za wszelką cenę, lecz wpierw muszą zdobyć Cayden James, którego porwał A.R.G.U.S. To doprowadziło do rozłamu w drużynie, która wykluczyła pannę Smoak z misji, uważając, iż tylko pomagając Lyli, mogą ruszyć naprzód ze śledztwem. Mimo starań Helix skutecznie odbił swojego człowieka, uniemożliwiając bohaterom pościg za nimi. Niedługo po tym hakerzy odtrącili Felicity, uważając, iż jej powiązania z A.R.G.U.S. i mścicielami jej zagrażają, a w ramach podziękowań za pomoc, zostało przekazane jej urządzenie opracowane przez Jamesa, które może wytropić człowieka na podstawie bicia jego serca[28].

Próba uratowania przyjaciół

Kiedy Felicity i Oliver przez długi czas nie dawali znaku życia, Curtis za prośbą drużyny udał się do bunkra, gdzie odkrył, że nie ma prądu. Tym samym domyślił się, iż przyjaciele zostali zamknięci właśnie tam. Zwołał zespół, któremu wytłumaczył, że Queenowi i Smoak powietrze skończy się za kilka godzin. Wspólnie starali się uratować przyjaciół poprzez szyb windy, lecz szybko okazało się, iż jest to niemożliwe, gdyż od dołu w ich stronę unosi się metan. W tym czasie Lyla dostarczyła z A.R.G.U.S. skopiowana wersję T-Sphere, co zdenerwowało zarówno twórcę, jak i Johna, który nie mógł zrozumieć poczynań swojej żony jako szefowej organizacji rządowej. Mimo to z pomocą urządzenia zespół dotarł do przyjaciół, których skutecznie udało się uratować. Za wydarzenie to został oskarżony Prometeusz, który chciał zatrzymać zespół, aby mieć okazję dostać się do syna Queena[29].

Zespół ponownie został postawiony do pionu, kiedy do biura Olivera została wysłana paczka z zabetonowanym szkieletem. Mściciele zrozumieli, że Prometeusz dalej z nimi pogrywa, a jakby tego było mało wszyscy przestępcy wsadzeni za kratki przez Adriana Chase'a zostali zwolnieni. Tym samym bohaterowie zmuszeni byli zająć się najgroźniejszymi z nich, skupiając się na Dereku Sampsonie. Po pewnym czasie zespół wpadł na trop Prometeusza, ale wpadł w pułapkę, przez co musiał odpuścić dilerowi. Dopiero później udało się zagonić obu przestępców w jedno miejsce i podczas gdy rekruci zajęli się Sampsonem, Zielona Strzała pokonał Prometeusza, przyczyniając się do jego aresztowania w A.R.G.U.S. Ciesząc się z faktu, że udało im się pokonać wroga, mściciele udali się świętować swoje zwycięstwo[30].

Uwięzieni na wyspie

Curtis wraz z resztą zespołu przygotował przyjęcie urodzinowe dla Queena. Oczekiwali na niego w domu Felicity i zamierzali przestraszyć, lecz Oliver zaatakował niespodziewanie Holta, myśląc, że jest uzbrojonym napastnikiem. Po wzniesieniu toastu i spędzeniu trochę wspólnych chwil, Holt poszedł odwiedził Dinah, która nie stawiła się na przyjęciu. Przed wejściem zauważył wybitą szybę, więc przedstawił Felicity przez telefon, że mógł ktoś się do niej włamać. Po wejściu do środka ktoś go ogłuszył, a kiedy się obudził był przywiązany do Quentina, Theii, Felicity i Johna łańcuchem na Lian Yu, a przed nimi stał Adrian, Czarna Syrena, Evelyn i wyznawcy Tali al Ghul[31].

Curtis wraz z połową zespołu został przeniesiony do specjalnych klatek na wyspie, gdzie po pewnym czasie odnalazł ich Oliver współpracujący z Slade'm Wilsonem. Po uwolnieniu ich Queen nakazał im znaleźć samolot i opuścić wyspę, obiecując, że sam zakończy sprawy związane z Chase'm. Jakiś czas później do ich ugrupowania dołączyła reszta zespołu, lecz odkryli tam, że pojazd jest uszkodzony, a po całej lokacji są porozmieszczane ładunki C4. Nim wszyscy zdążyli uciec, te zostały aktywowane, niszcząc wyspę i pozornie zabijając w wybuchu Curtisa[32].

Duchy przeszłości[]

Walka w bunkrze

Curtisowi udało się przeżyć wybuch i przez kolejne miesiące działał wraz z drużyną w Star City, mierząc się między innymi z Alexem Faustem, którego ostatecznie udało się złapać. Ku ich zdziwieniu, Czarna Syrena współpracowała z mężczyzną, którego zadaniem było dać się pojmać. Tym samym zaatakowali komisariat, pozostawiając bohaterów w niepewności i z pytaniem, gdzie ponownie zaatakują. Mściciele namierzyli ciężarówkę przestępców, którą zaatakowali. W wyniku nieuwagi Spartana ucierpiał jednak Wild Dog, który trafił do szpitala z zapadniętymi płucami. Bohaterowi zdobyli plany ratusza, gdzie miało się odbyć wręczenie nagród kadetom z akademii policyjnej, którą obstawili jako potencjalny cel ataku. Ceremonia odbyła się jednak bez zarzutów, gdyż cała akcja była tylko zmyłką. Przestępcy bowiem zaatakowali bunkier, jednak atak udało się odeprzeć, a Czarna Syrena uciekła z prototypem T-Sphery[33].

Kiedy anonimowy osobnik przekazał w ręce kanału 52 zdjęcie Olivera w stroju Zielonej Strzały, Curtis i Felicity przez długi czas próbowali za pomocą najróżniejszych algorytmów odkryć pochodzenie pliku, jak i również miejsce, w którym zostało ono zrobione. Jednocześnie rozmyślali nad pracą, która zapewni im pieniądze. Jakby tego było mało, w mieście pojawił się Anatoly Knyazev, który stanął na celowniku mścicieli. Po długich rozmyśleniach technikom udało się rozwiązać zagadkę, a także uratować zakładników z rąk wroga. Gdy było po wszystkim, wszelkie informacje przekazali telewizji, oczyszczając imię Olivera. Felicity postanowiła połączyć siły z Curtisem i pracować razem z nim, gdyż umiejętności ich obu, jak i osobowości niezwykle dobrze ze sobą współgrały[34].

Współpraca z Felicity

Niedługo po tym, jak miano Zielonej Strzały przejął John, zespół ścigał Alexa Fausta, który poprzednio zdołał im uciec. Skutecznie udało się go otoczyć i ogłuszyć, wsadzając za kratki. W bunkrze Diggle zdradził, że nie jest pewny, czy ich plan wypali, gdyż w końcu ktoś zauważy, że mściciel nie używa strzał. Po ataku tajemniczego zespołu na Kord Industries drużyna zaczęła szukać powiązań i odkryła zamiary niejakiej Onyx Adams i jej ludzi. Spodziewali się ataku na ciężarówkę Korda, więc postanowili go zabezpieczyć. Zespół został jednak łatwo pokonany, ładunek skradziony, a w wyniku niezdecydowania Diggle'a, ucierpiało kilka niewinnych ludzi. Mimo odmiennych zdań na temat lidera wszyscy mieli wciąż cel – zatrzymać przestępcę. Bohaterowie odkryli, że kolejnym celem ataku będzie Rob Reynolds, więc udali się do jego lokalizacji. Wspólnymi siłami udało im się pokonać przestępców, co później świętowali w bazie. Holt i Felicyty zdradzili, że pracowali za kuszą dla Johna, która strzelałaby strzałami i wręczyli mu Green Monstera[35].

Curtis wciąż pracował z Felicity nad start-upem firmy, kiedy pojawił się problem w postaci tajemniczych i pozornie przypadkowych trzech ofiar Czarnej Syreny. Nie chcąc pozwolić na dalszą śmierć, Holt stworzył urządzenie potrafiące wyśledzić wroga wtedy, kiedy używa swoich zdolności. Tym sposobem namierzyli ją w starej kryjówce Helix, gdzie okazało się, że współpracuje z Caydenem Jamesem. W wyniku walki ucierpiała Alena, którą mściciele natychmiast przewieźli do szpitala. Jako że nie udało się złapać przestępców, zespół zaczął szukać powiązań między ofiarami złej Laurel. Każdą z nich łączyło nudne życie, które było przykrywką. W rzeczywistości byli oni ważnymi osobistościami pracującymi w Międzynarodowym Spisie Domen i mieli dostęp do wszystkich serwerów, na jaki składa się internet. Tym samym zrozumieli, że przestępcy chcą dostać się do serwerowni i zniszczyć internet. Natychmiast udali się na miejsce, gdzie zaczęli walczyć z wrogiem, który zdołał uciec. Ich akcja zakończyła się jednak częściowym powodzeniem, gdyż dzięki sprytowi Felicity udało się uratować sieć[36].

Pościg za Vigilante

Ray i Jax skontaktowali się z Curtisem, kiedy odnaleźli na smartwatchu odciski Olivera i nieznanej osoby. Holt wykonał szereg badać, odkrywając tym samym, że urządzenie należało do Damiena Darhka[37]. Kiedy Vigilante postawił sobie za cel radną Pollard, drużyna zaczęła szukać wskazówek dotyczących mściciela. Po niedługim czasie Dinah samotnie skonfrontowała się z przestępcą, odkrywając, że pod maską kryje się jej były partner Vincent Sobel. Na podstawie zdobytej łuski z miejsca zbrodni, bohaterowie odkryli kryjówkę wojownika, w której znajdował się spory zapas amunicji. Zespół miał zaatakować przestępcę w siedzibie kanału 52, lecz agentka Watson pokrzyżowała im plany, uniemożliwiając spotkanie[38].

Podczas nieobecności Olivera, zespół pod przywództwem Johna badał przestępczą szajkę, lecz jej dowódca zdołał zbiec. Jak się okazało dzięki staraniom Felicity, ich przeciwnikiem był Ricardo Diaz – człowiek znany pod kryptonimem Dragon, kryminalista, który nie ugnie się przed niczym. Bohaterowie próbowali go dorwać, eliminując większość jego ludzi, lecz ten ponownie zdołał zbiec, oddając kulkę w stronę Diggle'a. Po powrocie do kryjówki mściciele przemyśleli swoje działania i odkryli, że Diaz stoi za produkcją i sprzedażą sterydu zwiększającego zdolności bojowe oraz koncentracje. Dzięki informatorowi Johna bohaterowie zyskali adres jego laboratorium, gdzie ostatecznie się udali. Na ich nieszczęście wszystko zostało zniszczone, a Diaz po raz kolejny zdołał uciec. Po kilku godzinach Diggle zdecydował się wyznać przyjaciołom prawdę o tym, że zażywał specyfik Ricardo, ażeby pozbyć się drgań ręki, które nastąpiły w wyniku ran otrzymanych na Lian Yu. Zespół przyjął przeprosiny żołnierza, a Curtis zgodził się pomóc przyjacielowi w ten sam sposób, jak pomógł Smoak wstać z wózka inwalidzkiego[39].

Kłótnia z Felicity

Curtis badał przez kolejne godziny schorzenie Johna, ostatecznie podając mu specyfik, który wcześniej otrzymała Felicity, kiedy wszczepiony był jej dysk pozwalający chodzić po urazie kręgosłupa. Nagle do kryjówki weszła reszta członków zespołu, która dowiedziała się o aresztowaniu Olivera przez FBI. Nikt nie mógł jednak pokazać miastu, że Zieloną Strzałą jest Queen i po jego aresztowaniu mściciel przestanie się pojawiać, wiec postanowili dalej działać. Dowiedziawszy się, że Cayden James ponownie działa z Czarną Syreną, postanowili zaatakować ich w firmie, do której się włamywali. Tam jednak Diggle dostał ataku bólu i musiał wysłać drużynę samą, lecz nie udało im się złapać wroga. Holt rozumiejąc powód ataku, zabrał przyjaciela do szpitala, gdzie zajęła się nim doktor Schwartz. Po wszystkim Curtis wrócił do kryjówki, gdzie kłócił się z Felicity na temat samodzielnie podejmowanych decyzji dotyczących ich wspólnie działalności. W końcu jednak doszli do porozumienia i postanowili dalej walczyć z hakerem, z pomocą Olivera, który opuścił areszt za kaucją. Wraz z nim odkryli, że James mści się na łuczniku za to, że ten zabił mu syna - Owena Posta. Mimo próby uchwycenia przestępcy, ten zdołał zbiec, sprawiając, że ustawa przeciw mścicielom weszła w życie, utrudniając pracę bohaterom[40].

Felicity skontaktowała się z Curtisem, aby ten pomógł z kryjówki naukowcom ze S.T.A.R. Labs w namierzeniu nazistów z Ziemi-X. Kilka godzin później Mister Terrific wraz z Wild Dogiem i Czarnym Kanarkiem osobiście pokazali się w laboratorium, gdzie stanęli w obronie Heat Wave'a i Killer Frost, walcząc z Dark Arrowem. Przeciwnik okazał się być jednak wykwalifikowanym wojownikiem i bez problemu pokonał mścicieli. Następnie nakazał swoim ludziom zamknąć ich w celach w rurze, czego ci nie byli świadomi z powodu swojej nieprzytomności[41]. Kiedy bohaterowie porwani na Ziemię-X wrócili na Ziemię-1 ze wsparciem w postaci The Raya i Citizen Colda, Holt wraz z pozostałymi sojusznikami został uwolniony z cel przez Citizen Steela, z którymi następnie pokonał Metallo. Zaraz po tym wszyscy udali się na Waveridera, gdzie zaczęli szykować się do starcia z wrogiem, kiedy to omawianie planu przerwała im wiadomość od złego Queena, który zaproponował rozejm w zamian za życie Supergirl. Herosi się jednak nie zgodzili, wywołując tym samym walkę na ulicach miasta. Po niedługim czasie okazało się, że Overgirl staje się niestabilna i może wybuchnąć, zmiatając Central City z powierzchni Ziemi. Wells poradził Supergirl zabrać swoją odpowiedniczkę wysoko w kosmos, gdzie ta uległa zniszczeniu. Tym samym Zielona Strzała zamordował Black Arrowa, zakańczając wojnę, po której mściciele wrócili do Star City[42].

Brak zaufania w drużynie[]

Curtis opuszcza drużynę

Cała drużyna uczestniczyła w weselu Olivera i Felicity, przy czym Curtis większość czasu spędził z Rene i Dinah. Przyjęcie dało mężczyźnie do myślenia o związkach i o rozstaniu, co doprowadziło do upojenia alkoholowego. Mimo to był na tyle trzeźwy, aby złapać bukiet panny młodej, lecz nie dał rady prowadzić normalnie przemowy, przez co Ramirez postanowił odstawić przyjaciela do swojego własnego domu. Niedługo po tym Quentin został porwany, a Cayden James wysunął żądania w postaci urządzenia zasilającego z siedziby A.R.G.U.S., który mściciele skradli. Oliver poprosił Holta o przerobienie urządzenia, na co ten się zgodził. Zaraz po tym okazało się, że Queen wraz z Felicity i Johnem dostali informację, iż ktoś z drużyny zamierza zeznawać przeciwko burmistrzowi przed agentką Watson. Trójka podejrzewała Dinah, którą odrzucili z ekipy, wyznając przy tym, że szpiegowali zarówno ją, jak i Rene oraz Curtisa, doprowadzając do sprzeczki dotyczącej zaufania. Okazało się jednak, że za całą sprawą stoi Ramirez, którego agentka FBI przyparła do muru, grożąc mu, że jeśli nie pomoże, jego córka już nigdy nie zobaczy ojca. Wyznanie te zdenerwowało Queena, który wyrzucił chłopaka z drużyny. Kilka godzin później po szczerej rozmowie z Theą Oliver dał zespołowi drugą szansę, szykując się z nimi na odbicie Quentina z rąk Caydena. Mimo że wszystko skończyło się dobrze, burmistrz wyrzucił Rene z drużyny za nieposłuszeństwo podczas misji, a wraz z nim odeszła Dinah, która nie mogła zaufać zespołowi. Kilka godzin później zrezygnował również Curtis, który przyznał, że nie może ufać ludziom, którzy mu nie ufają[43].

Przez kolejnych kilka tygodniu Curtis unikał pozostałych członków zespołu, lecz wciąż pracował z Felicity nad czipem, który miał pomóc Johnowi odzyskać sprawność w ręce. Pod koniec stycznia 2018 roku mężczyzna odwiedził bunkier, gdzie w windzie minął się z Oliverem. Jego celem było tylko spróbowanie umieszczenia urządzenia w ręce Diggle'a, co zakończyło się niepowodzeniem. Holt zdecydował się popracować nad sprzętem w swoim domu, nie chcąc spędzać więcej czasu w bunkrze. Zaraz po tym odwiedził Rene i Zoe, która szykowała się do szkoły. Mężczyźni rozmawiali na temat tego, co zaszło w szeregach drużny, przy czym Ramirez zaczął czuć się winny zaistniałej sytuacji. Jakiś czas później Curtis, Rene i Dinah zostali wezwani do domu Felicity, która wraz z Johnem przedstawiła im odkrycia dotyczące tego, iż w bunkrze od kilku miesięcy znajdowała się pluskwa. Co za tym idzie, drużyna Caydena, w której skład wchodzili Ricardo Diaz, Anatoly Knyazev oraz Vigilante, wiedzieli o wszystkim, co dotyczyło mścicieli. Po tej niezręcznej rozmowie Curtis wraz z Rene udali się do domu Ramireza, gdzie niedługo po tym dołączyła do nich Dinah. Zdecydowała, że muszą założyć własny zespół, gdyż nie mogą siedzieć z założonymi rękoma. Kilka godzin później trójka ponownie została zaproszona przez drużynę Zielonej Strzały, a podczas spotkania Oliver przeprosił za swoje zachowanie, tłumacząc swoje intencje i oczekując, że rekruci pomogą mu w walce z Caydenem. Ci jednak się nie zgodzili, uważając, że wolą być w Outsiderach, gdzie są doceniani. Na pożegnanie Holt wręczył Johnowi naprawiony czip, po czym jak reszta odszedł. Trójka udała się do kryjówki, którą Curtis przyszykował dla ich drużyny[44].

Otrzymanie wiadomości od Vigilante

Outsiderzy pracowali w swojej kryjówce, kiedy to dowiedzieli się, że Cayden James opanował całą infrastrukturę miasta i wyrządza szkody niewinnym ludziom na odległość. Ich rozmyślenia przerwała aktywacja jednej z T-Sphere, która zaczęła sama namierzać Vigilante. Zespół postanowił udać się na miejsce i sprawdzić wszystko, aby ostatecznie móc schwytać wroga. Tam Curtis spotkał Vincenta, który zaproponował współpracę i jako dowód swojej rzetelności wskazał miejsce zbliżającej się tragedii. Holt nie zdradził nic pozostałym członkom drużyny i gdy tylko wrócili do bazy, przedzwonił do Felicity, chcąc poznać lokację wskazanego przez wroga miejsca. Zaraz po tym udali się do podziemnego łączenia dwóch tras pociągów, gdzie dwa pojazdy pędziły na siebie. Jako że ani Curtis, ani Rene nie mogli oddzielić torów, Dinah zaczęła krzyczeć w jeden z pociągów tak mocno, że ostatecznie go zatrzymała. Powróciwszy do bazy, Holt zdradził przyjaciołom, że informacje, które posiadał, przekazał mu sam Vincent Sobel, uważając przy tym, że powinni mu zaufać. Po omówieniu szczegółów bohaterowie jednogłośnie stwierdzili, że powinni wykorzystać informacje od wroga, który przerwał rozmowę i wysłał za pomocą T-Sphery kolejną wiadomość. Zgodnie z jej treścią, bohaterowie udali się we wskazane miejsce, ale dla bezpieczeństwa skontaktowali się z drużyną Zielonej Strzały, z którym postanowili złączyć ten jeden raz siły. Wspólnie powstrzymali atak Bootsa na bezpieczną strefę miasta, a podczas walki Vigilante ponownie udowodnił swoją wartość, zabijając Shecka w obronie Ramireza. Po tym wszystkim obie drużyny wróciły do swoich kryjówek, kończąc współpracę[45].

Miasto było pogrążone w strachu po ostatnich działaniach Caydena Jamesa, który nie zaprzestał swoich działań, mordując agentów A.R.G.U.S. podczas jednej z misji. Dinah w dalszym ciągu kontynuowała związek z Vincentem, który wciąż przekazywał informacje Outsidersom. Podczas jednego ze spotkań zaatakowała go drużyna Zielonej Strzały, lecz Wild Dog i Mister Terrific natychmiast ich powstrzymali przed głupstwem, wyznając prawdę o Vigilante. Natychmiast wszyscy udali się do kryjówki, gdzie wszystkie niedogodności zostały wyjaśnione. Queen jednak mimo wszystko wciąż nie ufał Sobelowi, lecz potrzebował jego osoby to włamania się do serwerów Caydena. Wszystko poszło zgodnie z planem, lecz kiedy tylko Vincent opuścił budynek, przestępcy złapali go, widząc w nim zdrajcę. Kiedy tylko bohaterowie się o tym dowiedzieli, ruszyli mu na ratunek. Na ich nieszczęście oryginalny skład drużyny wolał zająć się namierzeniem odkrytej bomby, aniżeli ratowaniem sojusznika, co za tym idzie, tylko Outsiderzy ruszyli na ratunek Vincentowi. Na miejscu jednak wpadli w pułapkę i zostali rozdzieleni. Dinah przygniótł strop i przyglądała się, jak Czarna Syrena z rozkazu Caydena morduje Sobela na jej oczach. Kiedy Curtis i Rene przybyli, było już za późno na ratunek dla sojusznika. Powróciwszy do bazy, załamana kobieta podziękowała przyjaciołom, że poszli z nią po Vincenta, po czym udała się do domu[46].

Najlepsza sztuczka diabła[]

Walka z członkiem Bratvy

Zdając sobie sprawę, że Dinah ruszyła w pościg za Laurel Lance, Curtis i Rene postanowili ją zatrzymać, jednakże bezskutecznie. Powróciwszy do kryjówki mężczyźni dostali telefon od Johna, który poinformował sojuszników o planach Caydena Jamesa i chęci aktywacji bomby wieczorem. Zdradził też, że mogą tego uniknąć, przyprowadzając sojuszników mężczyzny żywych w określonej miejsce. Bohaterowie jednogłośnie zdecydowali, że wpierw najlepiej będzie zająć się Czarną Syreną, bowiem Drake jest na jej tropie. Zgodnie z oczekiwaniami mściciele spotkali kobiety walczące ze sobą, rozdzielając je. Po krótkiej dyskusji bohaterowie ponownie podzielili się, aby złapać Knazeva oraz Diaza. Kiedy wszyscy zostali schwytani, natychmiast udali się na miejsce zbiórki. Tam Laurel, chcąc zdenerwować Caydena, przyznała się do zabicia jego syna i podeszła do niego, zaczynając go obrażać. Ten wiedząc, iż kobieta kłamie, spoliczkował ją, nie zdając sobie sprawy, iż aktywator bomby zakłóca działanie obroży blokującej meta-geny. Tym samym Laurel udało się uwolnić i narobić bałaganu, ogłuszając Caydena i pozwalając pozostałym uciec. Bohaterowie natychmiast ruszyli w pościg za przestępcami, którzy mimo starań zdołali uciec. Sam Cayden został jednak złapany i aresztowany. Outsiderzy opuścili jednak bunkier, uważając, że ich wspólne zwycięstwo wciąż nic nie zmienia. Oliver przetrzymał wychodzącą Dinah i powiedział jej, że jest lepsza od tego i nie musi zabijać[47].

Kiedy okazało się, że 70 milionów należące do miasta i skradzione przez Caydena Jamesa zostały ponownie skradzione, zarówno Outsidersi, jak i drużyna Zielonej Strzały zaczęli poszukiwać odpowiedzi na pytanie, kto je skradł. Jak się okazało, za wszystkim stała Laurel Lance. Oba zespoły zaczęły poszukiwania kobiety od miejsca, w którym widzieli ją ostatni raz. Gdy Outsidersi wrócili do swojej kryjówki z niczym, nagle wtargnęli do nich mściciele, którzy sugerowali się odnalezionym tropem wskazującym na to, że poszukiwana znajduje się właśnie w tym miejscu. Między obiema drużynami doszło do kłótni, w wyniku której mocno się poróżnili. Rene wykorzystał okazję sprzeczki z Queenem i przyczepił mu do kostiumu pluskwę, dzięki której mogli podsłuchiwać ich osiągnięcia w poszukiwaniach. Tym samym po kilku godzinach dowiedzieli się, że to Quentin ukrywał Laurel i ruszyli w ustalone miejsce za starą ekipą. Ci jednak zorientowali się, iż są śledzeni i wyrzucili pluskwę, gubiąc Outsidersów. Curtis nie zamierzał się poddać i wykorzystał wszczepiony do ręki Johna implant, aby namierzyć mścicieli. Kiedy tam dotarli, wywiązała się walka między obiema drużynami, podczas której Laurel zaczęła uciekać z Quentinem. Ramirez walczył z Queenem, kiedy to Holt postanowił pobiec za Dinah i powstrzymać ją przed popełnieniem głupstwa. Udało mu się przemówić do przyjaciółki, lecz Lance skorzystała z okazji i uciekła. Stan Rene, do którego doprowadził go Oliver, sprawił, że ten musiał zostać jak najszybciej przetransportowany do szpitala. Po kilku godzinach oczekiwania na wiadomość, doktor Schwartz stwierdziła, że muszą przenieść pacjenta do placówki poza Star City. Po chwili na miejscu pojawili się John i Felicity, którzy chcieli znać stan przyjaciela. Curtis jednoznacznie stwierdził, że nie mają prawa o to pytać i nie są przyjaciółmi, kończąc współpracę, jaka ich łączyła, wszelką komunikację i znajomość[48].

Znajomość z policjantem

Następnego dnia Curtis odwiedził Zoe Ramirez, zaraz po tym, jak jej opiekunka wyszła. Zebrał się do tego, aby powiedzieć jej o stanie ojca i tego, co go spotkało[49]. Curtis pomagał Dinah w przeglądaniu akt policjantów, chcąc odkryć, kto jest skorumpowany. Tym samym dowiedział się o Nicku Anastasie, który mu się spodobał. Ich dyskusję przerwała Zoe, która wróciła do domu ze szkoły. Jednocześnie Drake musiała wrócić do pracy, aby zająć się sprawą zabójstwa. Na miejscu odnalazła jakiś narkotyk, ale niespodziewanie sprawę przejęła Kimberly Hill. Kobieta zaczęła podejrzewać, że jej przełożona również jest skorumpowana i wraz z Curtisem postanowili włamać się do pokoju dowodów na komisariacie. Wtedy też Holt natknął się na Nicka, którego zagadał, aby Dinah mogła dokończyć swoje śledztwo. Po powrocie do bazy okazało się, że narkotykiem był vertigo. Następnego dnia Curtis przyszedł na komisariat, aby umówić się z Nickiem. Zaraz po tym dowiedział się od Drake, że wszystkie próbki narkotyku z poprzednich lat zniknęły, podejrzewając kapitan Hill o przyjmowanie pieniędzy od Diaza[50].

Curtis i Dinah z powodu braku w zespole Rene postanowili zawrzeć chwilowy sojusz z drużyną Zielonej Strzały. Przekazali im informacje o swoim chwilowym odkryciu, a w zamian poprosili o pomoc w schwytaniu Anatoly'ego Knyazeva. Plan się powiódł i przestępca trafił za kratki, lecz na miejscu ukazały się pierwsze komplikacje. Kapitan Hill wraz z prokuratorem Armandem kazali wypuścić przestępców, skupiając się na bezpodstawnym sposobie aresztowania. Jakby tego było mało, niedługo po tym Martin Hurst został zamordowany, w wyniku czego Drake postanowiła ukryć pozostałych nieskorumpowanych policjantów wraz z Curtisem. Na ich nieszczęście, wśród nich był zdrajca, który wydał ich lokalizację. Holt został postrzelony, a Anastas poznał prawdę o jego sekretnej „pracy”. Mimo wszystko policjantom udało się uciec, lecz szczęśliwe chwile długo nie potrwały. Kapitan Hill przed własnym odejściem wyrzuciła wszystkich nieskorumpowanych policjantów z policji, o czym powiadomił Dinah i Curtisa Nick, który przybył odwiedzić chłopaka[51].

Praca nad Helix Dynamics

Curtis odwiedził Felicity w jej domu, gdzie wspólnie mieli kontynuować prace nad Helix Dynamics. Mężczyzna czuł się nieswojo po tym, co zaszło między obiema drużynami. Smoak wytłumaczyła jednak, że nic ją z mścicielami nie łączy, opowiadając o ostatnich zmianach w zespole. To zdziwiło Curtisa, ale postanowił współpracować z przyjaciółką. Podczas tego zauważył jej pracoholizm, skutecznie wnioskując brakiem czegoś w jej życiu — możliwości troski o męża podczas misji w bunkrze. Kobieta początkowo nie chciała się do tego przyznać, aż do momentu, gdy w telewizji zobaczyła ostatnią akcję Zielonej Strzały[52].

Curtis odebrał Rene ze szpitala po ponad miesięcznej nieobecności. Po przekroczeniu progu domu mężczyzna dostrzegł córkę i Dinah, którzy przygotowali świąteczne powitanie. Niedługo po tym zespół udał się do swojej kryjówki, gdzie zaczęli dyskutować o dalszych planach, zauważając powiązania Dragona z Kwadrantem. Namierzyli więc Skorpiony i zniszczyli skład broni, chcąc tym samym sprowokować Diaza do wyjścia z kryjówki. Na ich nieszczęście zaatakowali ich ludzie Lydi Cassamento, co skłoniło bohaterów do ucieczki. Z odsieczą przybył Diggle, który z siłami A.R.G.U.S. pomógł przyjaciołom w odwrocie. W kryjówce John przeprosił za krzywdy, jakie im wyrządził i brak zaufania, jakim ich darzył. Rozmowę przerwał Quentin, który wskazał mścicielom, że Diaz jest członkiem Kwadrantu. To zmusiło mścicieli do podjęcia kolejnych kroków, a mianowicie zniszczenia ciężarówek z ładunkiem, lecz bez Ramireza, który nie mógł pozbyć się myśli o śmierci i rozstaniu z córką. Po powrocie do kryjówki mściciele zaprosili Johna do drużyny, będąc zadowoleni ze współpracy. Mężczyzna odmówił, chcąc doprowadzić swój obecny cel do końca, lecz obiecał wspierać zespół, kiedy tylko będzie taka potrzeba. Po tym wszystkim Curtis odwiedził Rene, chcąc wiedzieć, czy ten zamierza wrócić do zespołu, lecz ten nie był do końca pewien, martwiąc się o to, że zostawi córkę. Niespodziewanie Zoe wyszła ze swojego pokoju, ukazując, że zna prawdę o działalności ojca i przyjaciół. Chciała, aby dalej był Wild Dogiem, gdyż walczy o dom — jej dom. Kilka godzin później trójka oglądała wiadomości Bethany Snow, która ogłosiła publicznie aresztowanie Olivera, zaznaczając przy tym, że rozprawa sądowa odbędzie się 3 maja[53].

Ostatnia walka z diabłem[]

Rozmowy o rozprawie sądowej Queena

Kilka godzin przed procesem Queena, zespół zastanawiał się w kryjówce, co mają zrobić. Po krótkiej dyskusji wszyscy zgodzili się, że nieważne co sądzą o Oliverze, jego sekret zagraża ich sekretowi i stawili się w sądzie, wspierając Felicity i Williama. Curtis jako jedyny nie był przepytywany, co pozwoliło mu na obserwację, jak Alexa Van Owen pogrąża Dinah, a Rene zostaje zmuszony przez Diaza do powiedzenia prawdy, pod groźbą zabicia córki. Diggle ściągnął jednak do Star City Human Targeta, który przebrał się za Tommy'ego Merlyna i opowiedział historię o tym, że to on jest Zieloną Strzałą, którą później Spartan i Wild Dog odbili z rąk policji. Niedługo po tym zeznania składała sama Laurel Lance, która postawiła się za Queenem i nie wydała jego sekretnej tożsamości. Rada przysięgłych wydała jednak wyrok na Olivera, lecz za sprawą Rene, Christopher Chance udawał sędziego, który odstąpił od wyroku rady, uznając go za niesłuszny, dzięki czemu były burmistrz miasta został uniewinniony[54].

Curtis pokazywał Nickowi swoje miejsce pracy, kiedy za oknami pojawili się uzbrojeni napastnicy, którzy zaczęli strzelać w mieszkanie. Holt nie odniósł obrażeń, lecz Anastas przyjął kulkę za chłopaka. Bohater szybko przeniósł byłego policjanta do szpitala, po czym spotkał się z drużyną w kryjówce. Na miejscu pojawiła się również drużyna Zielonej Strzały, której bunkier został doszczętnie zniszczony. Jako że oba zespoły miały wspólny cel, zdecydowali się ze sobą współpracować. Dzięki informacjom od Knyazeva bohaterowie wiedzieli o transporcie Diaza do komisariatu, więc zaatakowali ciężarówkę. Mister Terrific widząc uciekającego Ricardo, dogonił go i napełniony agresją zaczął okładać na ziemi. Gangster szybko się wyswobodził i dźgnął mściciela, po czym szybko uciekł, podnosząc po drodze zgubiony pendrive. Zespół zarządził odwrót, odstawiając Curtisa do szpitala. Niedługo po tym mężczyzna pojawił się w kryjówce, chcąc pomóc, lecz został odesłany przez Dinah do szpitala z powodu ran, które wciąż się nie zagoiły[55].

Współpraca mścicieli z FBI

Oliver zawarł układ z agentką Watson, dzięki czemu FBI zaczęło współpracować z mścicielami. Wspólnymi siłami odbili oni komendę, lecz nie natknęli się tam na Diaza. Pewną lokalizację przekazał im Anatoly Knyazev, lecz okazała się do zaminowana pułapka, w którą bohaterowie weszli. Rene bojąc się o własne życie, zadzwonił do córki i powiedział jej, że jest z niej dumny. Ostatecznie dzięki Overwatch udało się wyjść cało z opresji i wrócić na komendę, aby się przegrupować i ułożyć kolejny plan. Bohaterowie wykorzystali Quentina, aby dostać się do Ricardo. Burmistrz nie chciał jednak wracać bez Laurel i oddał się w ręce gangstera, ku zaskoczeniu wszystkich. Poszukując rozwiązania, Queen przypomniał sobie o rozruszniku w sercu byłego policjanta, dzięki któremu można byłoby go namierzyć. Zaraz po namierzeniu, ruszyli na miejsce i rozpoczęli walkę z przestępcami. Ostatecznie Ricardo zdołał przeżyć i zbiec z miejsca niefortunnego wypadku, więc bohaterowie udali się do szpitala z rannym Lancem. Kiedy oczekiwali na wieści o jego stanie, przybyła agentka Watson, która aresztowała Queena. Okazało się, że kosztem współpracy było dobrowolne oddanie się mężczyzny w ręce agencji, z naciskiem na immunitet dla innych mścicieli. Jakby tego było mało doktor Schwartz poinformowała zgromadzonych o śmierci Quentina, co załamało wszystkich. Kiedy Oliver był kilka godzin później transportowany do więzienia, przyznał się do całej winy przed reporterami i oczyścił Roya Harpera oraz Tommy'ego Merlyna, a także poprosił swoich przyjaciół, aby walczyli i nie zostawili miasta na pastwę losu[56].

Występy[]

Arrow[]

 1. Kandydat
 2. Odrodzenie
 3. Poza granicami odkupienia
 4. Upiory przeszłości
 5. Zagubione dusze
 6. Ponura zatoka
 7. Zrzucone okowy
 8. Zmowa milczenia
 9. Światło nadziei
 10. Lost in the Flood
 11. Rozłam
 12. Legacy
 13. The Recruits
 14. A Matter of Trust
 15. Penance
 16. Human Target
 17. So It Begins
 18. Vigilante
 19. Invasion!
 20. What We Leave Behind
 21. Who Are You?
 22. Second Chances
 23. Bratva
 24. Spectre of the Gun
 25. The Sin-Eater
 26. Fighting Fire With Fire
 27. Checkmate
 28. Kapiushon
 29. Disbanded
 30. Dangerous Liaisons
 31. Underneath
 32. Honor Thy Fathers
 33. Missing
 34. Lian Yu
 35. Fallout
 36. Tribute
 37. Next of Kin
 38. Reversal
 39. Deathstroke Returns
 40. Promises Kept
 41. Thanksgiving
 42. Kryzys na Ziemi-X: część 2
 43. Irreconcilable Differences
 44. Divided
 45. We Fall
 46. All for Nothing
 47. The Devil's Greatest Trick
 48. Collision Course
 49. Doppelgänger
 50. The Thanatos Guild
 51. Brothers in Arms
 52. Fundamentals
 53. The Dragon
 54. Shifting Allegiances
 55. Docket No. 11-19-41-73
 56. The Ties That Bind
 57. Life Sentence

Legends of Tomorrow[]

 1. Return of the Mack
 2. Kryzys na Ziemi-X: część 4

Ciekawostki[]

 • W komiksach DC Comics, Curtis Holt znany był jako Mister Terrific – mężczyzna, który był trzecim najmądrzejszym człowiekiem na świecie. Skonstruował T-Sfery, które czynią go niewidzialnym dla wszelkiego rodzaju technologii, a także strzelać laserami, czy tworzyć tarcze.
 • Curtis otrzymał w 2008 roku brązowy medal na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

Galeria[]

Koncepty[]

Sceny z serialu „Arrow[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

 1. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kandydat” wyemitowany 14 października 2015 roku.
 2. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Odrodzenie” wyemitowany 21 października 2015 roku.
 3. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Poza granicami odkupienia” wyemitowany 28 października 2015 roku.
 4. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Upiory przeszłości” wyemitowany 4 listopada 2015 roku.
 5. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zagubione dusze” wyemitowany 11 listopada 2015 roku.
 6. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Ponura zatoka” wyemitowany 9 grudnia 2015 roku.
 7. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zrzucone okowy” wyemitowany 3 lutego 2016 roku.
 8. 8,0 8,1 Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zmowa milczenia” wyemitowany 17 lutego 2016 roku. Błąd rozszerzenia cite: Nieprawidłowy znacznik <ref>; nazwę „Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Zmowa milczenia” wyemitowany 17 lutego 2016 roku.” zdefiniowano więcej niż raz z różną zawartością
 9. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lost in the Flood” wyemitowany 18 maja 2016 roku.
 10. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lost in the Flood” wyemitowany 18 maja 2016 roku.
 11. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Rozłam” wyemitowany 25 maja 2016 roku.
 12. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Legacy” wyemitowany 5 października 2016 roku.
 13. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Recruits” wyemitowany 12 października 2016 roku.
 14. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „A Matter of Trust” wyemitowany 19 października 2016 roku.
 15. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Penance” wyemitowany 26 października 2016 roku.
 16. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Human Target” wyemitowany 2 listopada 2016 roku.
 17. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „So It Begins” wyemitowany 9 listopada 2016 roku.
 18. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Vigilante” wyemitowany 16 listopada 2016 roku.
 19. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Invasion!” wyemitowany 30 listopada 2016 roku.
 20. 20,0 20,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Second Chances” wyemitowany 1 lutego 2017 roku.
 21. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Who Are You?” wyemitowany 25 stycznia 2017 roku.
 22. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Bratva” wyemitowany 8 lutego 2017 roku.
 23. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Spectre of the Gun” wyemitowany 15 lutego 2017 roku.
 24. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Sin-Eater” wyemitowany 22 lutego 2017 roku.
 25. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fighting Fire With Fire” wyemitowany 1 marca 2017 roku.
 26. 26,0 26,1 Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Checkmate” wyemitowany 15 marca 2017 roku.
 27. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kapiushon” wyemitowany 22 marca 2017 roku.
 28. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Dangerous Liaisons” wyemitowany 26 kwietnia 2017 roku.
 29. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Underneath” wyemitowany 3 maja 2017 roku.
 30. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Honor Thy Fathers” wyemitowany 10 maja 2017 roku.
 31. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Missing” wyemitowany 17 maja 2017 roku.
 32. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Lian Yu” wyemitowany 24 maja 2017 roku.
 33. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Fallout” wyemitowany 12 października 2017 roku.
 34. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Tribute” wyemitowany 19 października 2017 roku.
 35. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Next of Kin” wyemitowany 26 października 2017 roku.
 36. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Reversal” wyemitowany 3 listopada 2017 roku.
 37. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Return of the Mack” wyemitowany 7 listopada 2017 roku.
 38. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Deathstroke Returns” wyemitowany 9 listopada 2017 roku.
 39. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Promises Kept” wyemitowany 16 listopada 2017 roku.
 40. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Thanksgiving” wyemitowany 23 listopada 2017 roku.
 41. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 2” wyemitowany 27 listopada 2017 roku.
 42. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Kryzys na Ziemi-X: część 4” wyemitowany 28 listopada 2017 roku.
 43. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Irreconcilable Differences” wyemitowany 7 grudnia 2017 roku.
 44. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Divided” wyemitowany 18 stycznia 2018 roku.
 45. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „We Fall” wyemitowany 25 stycznia 2018 roku.
 46. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „All for Nothing” wyemitowany 1 lutego 2018 roku.
 47. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Devil's Greatest Trick” wyemitowany 8 lutego 2018 roku.
 48. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Collision Course” wyemitowany 1 marca 2018 roku.
 49. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Doppelgänger” wyemitowany 8 marca 2018 roku.
 50. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Thanatos Guild” wyemitowany 29 marca 2018 roku.
 51. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Brothers in Arms” wyemitowany 5 kwietnia 2018 roku.
 52. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Dragon” wyemitowany 19 kwietnia 2018 roku.
 53. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Shifting Allegiances” wyemitowany 26 kwietnia 2018 roku.
 54. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Docket No. 11-19-41-73” wyemitowany 3 maja 2018 roku.
 55. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Ties That Bind” wyemitowany 10 maja 2018 roku.
 56. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Life Sentence” wyemitowany 17 maja 2018 roku.

Zobacz też[]

Advertisement