Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Nie mogę zrezygnować ze szczerego uczucia.

Courtney Whitmore, „Camelot/3000

Courtney Whitmore – bohaterka i była członkini Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości znana pod pseudonimem Stargirl. W celu obrony jednego z fragmentów Włóczni Przeznaczenia została przeniesiona do 507 roku, gdzie stała się ważnym członkiem Camelotu znanym jako Merlin.

Osobowość[]

Courtney jest miłą, spokojną i wyrozumiałą osobą, która poświęca swoje życie w obronie Ameryki w szeregach Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości. Jej zdolności pozwoliły wyrobić sobie szacunek wśród członków zespołu, dzięki czemu ich współpraca jest niezwykle dokładna i przemyślana. Kiedy została przydzielona do ochrony fragmentu Włóczni Przeznaczenia w 507 roku, wszelkie poprzednie wartości Courtney straciły na znaczeniu. Ona sama zakochała się w królu Arturze i mimo to wiedząc, że on nie może odwzajemnić jej uczuć, postanowiła zostać w Camelocie to końca swoich dni.

Moce i zdolności[]

Moce[]

Zdolności Stargirl

  • Nadludzka siła – dzięki swojemu kostiumowi, Courtney może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
  • Nadludzka wytrzymałość – dzięki swojemu kostiumowi, Courtney może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
  • Lot – dzięki swojemu kostiumowi, Courtney potrafi latać z niesamowitą prędkością.
  • Manipulacja gwiezdną energią – kostium, jak i kostur są zbudowane z gwiezdnej energii, która pozwala użytkownikowi manipulować nią poprzez wystrzeliwanie wiązek w odpowiednim kierunku.

Biografia[]

Wczesne życie[]

W pewnym momencie swojego życia, Courtney została bohaterką znaną jako Stargirl i dołączyła do Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości.

Współpraca z legendami[]

Walka z nazistami

Po tym, jak drużyna legend sprowokowała rząd Stanów Zjednoczonych do ochrony Alberta Einsteina oraz Milevy Maric, Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości interweniowało przed odlotem bohaterów Waveriderem. Zatrzymali ich, tłumacząc, że muszą wpierw zostać przesłuchani[1].

Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości przyprowadziło do swojej siedziby pojmany zespół, który uznawał się za podróżników w czasie. Jednocześnie zdradzili, że znają Rexa, mimo iż ten ich nie znał. Kiedy jednak organizacja dostała telefon od prezydenta Roosevelta, który poinformował, że Baron Krieger został zauważony w Paryżu, Tyler pozwolił drużynie opuścić ten czas, nie chcąc słuchać więcej wyjaśnień i nie uznając podróżników za zagrożenie. Jakiś czas później, kiedy to Amaya Jiwe działała w ustalonej lokalizacji pod przykrywką, legendy wróciły, uznając, że nastąpiła pewna zmiana w czasie, która sprawiła, że członkowie ASS zginą w przeciągu kolejnych godzin, jeśli ci im nie pomogą. W związku z tym, wspólnymi siłami odkryli plan Barona Kriegera i wrócili na statek, gdzie spotkali się z resztą członków ASS. Kiedy legendy i Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości wspólnymi siłami odkryli cel nazistów, jakim był mistyczny artefakt – Amulet Askaranu, postanowili go odbić. Mimo skutecznego wykradnięcia przedmiotu Atom i Vixen zostali ogłuszeni przez Super-Kriegera, a następnie zabrani do nazistowskiej bazy. Tyler zamierza poświęcić obu bohaterów dla lepszego dobra, jednak ta decyzja spotkała się ze sprzeciwem Sary Lance, która mówiła w imieniu całego swojego zespołu. Podczas próby skutecznego odbicia przyjaciół, Nate Heywood poważnie ucierpiał, jednak przeżył dzięki serum, które Palmer miał stworzyć dla nazistów. Po pożegnaniu, Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości wróciło do swojej siedziby[2].

Oddanie fragmentu Włóczni

Ostatnia misja Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości odbyła się pod przywództwem Ripa Huntera, który z pomocą członków odnalazł potężną Włócznię Przeznaczenia, a następnie podzielili ją na cztery fragmenty. Tym samym Courtney z jednym z nich została wysłana do 507 roku, gdzie przyjęła miano Merlina w zamku Camelot. Podczas jednej z uczt przy okrągłym stole, w twierdzy pojawili się starzy znajomi kobiety – legendy, którzy próbowali ochronić artefakt przed Legionem Zagłady. Bohaterowie wyjaśnili bojowniczce swój cel, dowiadując się o jej własnym celu – ostatniej misji ASS. Jakiś czas później przed wrotami zamku pojawił się król Artur, który schwytał Czarnego Rycerza. Szybko okazało się, że jest to tylko pułapką, gdyż zarówno król, jak i jego wojownicy są kontrolowani przez Huntera za pomocą specjalnej technologii. Przestępcy postawili również ultimatum – albo mieszkańcy oddadzą artefakt po dobroci w ciągu 24 godzin, albo Camelot upadnie. Tej samej nocy Courtney zatrzymała Amayę i Sarę na kradzieży fragmentu włóczni, wyjaśniając tym samym przyjaciółce, że walczy za Camelot, ponieważ kocha Artura. Ostatecznie zdecydowała się oddać artefakt, a następnie pod dowództwem Ginewry stanęła do walki ze swoimi kompanami z kontrolowanymi umysłami przez Ripa. Bohaterowie wygrali bitwę, ratując swoje króla i pojmując Huntera, a podczas świętowania Courtney postanowiła pożegnać się z Amayą, tłumacząc jej, że zamierza pozostać w Camelocie[3].

Występy[]

Legends of Tomorrow[]

  1. Czas się kończy
  2. Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości
  3. Camelot/3000

Ciekawostki[]

Galeria[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

  1. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Czas się kończy” wyemitowany 13 października 2016 roku.
  2. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości” wyemitowany 20 października 2016 roku.
  3. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Camelot/3000” wyemitowany 21 lutego 2017 roku.

Zobacz też[]

Advertisement