Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Nie mogłem uratować taty, nie zasługuję na jego nazwisko. Nazywam się Connor Hawke!

Connor Hawke, „Star City 2046

Connor Hawke (John Diggle, Jr.) – syn nieżyjącego Johna Diggle'a, a także brat Sary Diggle żyjący w 2046 roku, w którym władzę nad Star City przejął Deathstroke – syn Slade'a Wilsona. Używa swojego alter ego do ratowania miasta przed złem, przywdziewając wtedy strój bohatera, którego nazywa się Zieloną Strzałą.

Osobowość[]

Connor jest agresywnym i burzliwym człowiekiem, który czuje się winny za śmierć ojca, którego to nie zdążył uratować. Wstydząc się tego, porzucił prawdziwe imię i nazwał się Connorem Hawke'm, po czym przejął łuk uważanego za zmarłego Olivera Queena i zaczął ratować miasto przed niebezpiecznym Deathstroke'm. Przez cały czas bał się komukolwiek zaufać, jednak odnalazł wsparcie w Sarze, która pomogła mu odnaleźć Queena.

Mimo swoich licznych wad, Connor jest niezwykle odważnym i silnym człowiekiem. Wziął na siebie brzemię ratowania Star City i nie bał się, kiedy został złapany przez Granta Wilsona, który zamierzał go zabić. Przez cały czas wierzył w lepsze jutro i w zmiany, które z jego pomocą mogą nadejść.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Zdolności łucznicze Connora

  • Ekspert w walce wręcz – Connor jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby położyć kilku przeciwników w niewielkim odstępie czasu.
  • Kondycja fizyczna – Connor regularnie angażuje się w intensywne ćwiczenia, dzięki czemu posiada niezwykłą kondycje fizyczną.
  • Zdolności łucznicze – największą zdolnością Connora, jest niezwykła umiejętność posługiwania się łukiem. Potrafi oddać strzał z niesamowitą dokładnością i szybkością, nawet gdy jest w ruchu.

Biografia[]

Wczesne życie[]

John Diggle, Jr. w pewnym momencie po śmierci ojca nazwał siebie Connorem Hawke'm, wierząc, że nie zasługuje na imię przodka, którego nie udało mu się uratować przed śmiercią. Zaraz po tym przejął łuk uważanego za zmarłego Olivera Queena i zaczął ratować miasto przed niebezpiecznym Deathstroke'm[1].

Wiara w lepsze dni[]

Zielona Strzała spotyka gości

Zielona Strzała zatrzymał grupkę ludzi w Star City, która wyglądała podejrzanie. Jedna z kobiet nazwała łucznika Oliverem Queenem, podobnie jak jeden z mężczyzn, który wspomniał o ich rozmowie i rekrutowaniu go do drużyny legend. Łucznik oznajmił, że nie zna żadnych legend, po czym zaatakował nieznajomych, strzelając w ich kierunku strzałą. Rozpoczęła się nierówna walka, a po chwili podejrzani ludzie zarządzili odwrót[2][1].

Jakiś czas później, Zielona Strzała walczył z przestępcami w mieście, kiedy to spadł poprzez odrzut wystrzelonej kuli. Podniósł się i w ciemnej alejce napotkał ponownie tę samą kobietę, która przedstawiła się jako Sara Lance. Łucznik przekonał się, że wojowniczka jest dobrze nastawiona w stosunku do niego, więc poinformował ją o rzekomej śmierci Queena. Kiedy Rip zapytał o Smoak Technologies, Connor zdradził, że budynek został dawno temu wyczyszczony, a cały sprzęt został ukryty. Rozmowę przerwał Grant Wilson, który przedstawił się Sarze i wspomniał o tym, jak zabił jej ojca. Po chwili otoczyli ich żołnierze wroga, więc bohaterowie postanowili się wycofać[1].

Connor oddaje łuk Queenowi

Connor zabrał znajomych do kryjówki, gdzie powinny znajdować się poszukiwane urządzenia. Nagle pojawił się Oliver, który był zawiedziony postawą Johna Juniora. Po chwili rozmowy, stary Queen wskazał bohaterom, gdzie znajduje się poszukiwana technologia Felicity. W dalszym ciągu w trójkę udali się do magazynu, gdzie zostali zaatakowani. Podczas długiej i męczącej walki ze wciąż nacierającymi przeciwnikami, Connor został porwany, a następnie dostarczony do Deathstroke'a. Wróg zamierzał odciąć mścicielowi głowę na stole, na którym została odcięta lewa ręka Queena. Nagle pojawiła się Sara i Oliver, którzy uratowali łucznika. Po chwili do bijatyki dołączyła się drużyna legend, dzięki czemu armia została szybko pokonana, podobnie jak jej przywódca. Kiedy Connor oddał łuk Oliverowi, starzec oznajmił, że młodzieniec jest prawdziwą Zieloną Strzałą. Następnie udali się do kryjówki, gdzie Sara poprosiła Connora, aby opiekował się Queenem, po czym pozostawiła pracujących mścicieli nad przywróceniem starej świetności Star City[1].

Występy[]

Legends of Tomorrow[]

  1. Misja ratunkowa
  2. Star City 2046

Ciekawostki[]

Galeria[]

Koncepty[]


Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Star City 2046” wyemitowany 25 lutego 2016 roku.
  2. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Misja ratunkowa” wyemitowany 18 lutego 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement