FANDOM


Co jest śmiesznego w prawdzie i sprawiedliwości po amerykańsku?” – siedemdziesiąty ósmy odcinek serialu „Supergirl”, który wchodzi w skład czwartego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 3 marca 2019 roku na kanale The CW, natomiast polska premiera odbyła się 17 marca 2019 roku na platformie Netflix.

OpisEdytuj

Manchester Black ucieka z więzienia dzięki swojej drużynie, Elicie, która skupia się na wymierzaniu kar siłom mającym wrogie nastawienie do obcych. W związku z tym Supergirl podejmuje się realizacji dwóch zadań. Próbuje zatrzymać Manchestera Blacka i jego towarzyszy oraz zapanować nad zaskakującymi wydarzeniami mającymi związek z Benem Lockwoodem.

Obsada Edytuj

CiekawostkiEdytuj

 • Tytuł odcinka jest odniesieniem do historii „Supermana” z 2001 roku o tej samej nazwie, która zawiera debiut Manchester Black i the Elite.
 • Supergirl nazywa Hata „Mechaniczna pomarańcza”, odniesienie do filmu z 1971 r. o tej samej nazwie.
 • Brainy wspomina o swoim przyjacielu „Val”, nawiązaniu do Val Armorra, czyli Karate Kid, członka Legionu Super-Heroes. Jest mistrzem wszystkich form sztuk walki, które zostały opracowane do 31 wieku. Skala umiejętności Karate Kid jest tak duża, że ​​jednym poważnym ciosem może poważnie uszkodzić różnego rodzaju twardy materiał i przez krótki czas był w stanie przeciwstawić się Superboyowi, używając tak zwanego „Super Karate”.
 • Manchester Black nieco przełamuje czwartą ścianę, kiedy pod koniec odcinka do Supergirl mówi: „Teraz czas na przerwę na reklamę”. Scena kończy się, przechodząc w rzeczywistą przerwę reklamową.
 • Gdy wchodzi na kolację na spotkanie z Manchesterem Blackem, Supergirl pyta go, czy spodziewa się, że odtworzą scenę z jadłodajni z filmu z 1995 r. Gorączka .
 • Kilka odcinków wielkanocnych z dwóch filmów z Richard Dreyfuss zostało zaprezentowanych w tym odcinku.
  • Scena na końcu odcinka, mająca bazę dla satelity znajdującego się w bazie w Devils Tower w Wyoming, jest hołdem dla filmu z 1977 r. Bliskie spotkania trzeciego stopnia , gdzie ostatnią sceną jest spotkanie kosmitów i ludzi w Devils Tower.
  • Brainy nosi koszulkę „Don't Hassle Me I'm Local”, którą gwiazda Dreyfussa Bill Murray nosiła w filmie Co z tym Bobem? .
 • Manchester Black cytuje kilka znanych osób, w tym Marka Twaina „Żaden człowiek nie jest porażką, który ma przyjaciół”, Michelle Obama „Kiedy schodzą nisko, idziemy wysoko” i Isaac Newton trzecie prawo „Każda reakcja ma jednakową i przeciwną reakcję”.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.