FANDOM


Koniec ograniczeń!
Clyde Mardon, „Pilot

Clyde Mardon (ur. 12 kwietnia nieznanego roku, zm. w 2014 roku) – złodziej, brat Marka Mardona, który, razem z nim, został wystawiony na działanie wybuchu akceleratora cząsteczek S.T.A.R. Labs. Stał się wtedy meta-człowiekiem, który zyskał moce kontrolowania pogody.

Osobowość Edytuj

W przeciwieństwie do Marka, Clyde nie potrafi uczyć się na własnych błędach i nie jest ostrożny oraz opanowany. Nie potrafi myśleć trzeźwo, przez co stara się ranić ludzi w najefektywniejszy sposób, jaki jest możliwy. Mężczyzna nie cofnie się przed niczym, co stanie na jego drodze. Odkrycie niezwykłych umiejętności doprowadziło do zwiększenia jego arogancji i szaleństwa.

Moce i zdolnośći Edytuj

Moce Edytuj

Clyde generando niebla ante Barry

Gęsta mgła Mardona

  • Kontrolowanie pogody – Clyde potrafił w każdej chwili sprowadzić na kogoś ogromną burzę, wyznaczyć terytorium, które ma zostać zalane obfitym deszczem.
  • Ogromne szaleństwo – dzięki szaleńczemu charakterowi, Clyde nie cofnie się przed niczym. Przez to jest zdolny torturować, ranić, a nawet zabijać.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Clyde'm opiekował się brat Mark, odkąd ten miał 10 lat. W pewnym momencie swojego życia, bracia zamordowali z zimną krwią ojca Patty Spivot za kilkaset dolarów. W 2014 roku, po obrabowaniu jednego z banków w Central City zostali zaobserwowani przez Barry'ego Allena. Ich sprawą zajmowali się detektywi Joe West i Fred Chyre. Obaj zostali wystawieni na skutki wybuchu akceleratora cząsteczek, zyskując nadprzyrodzone moce. Byli wtedy w samolocie, który się rozbił. Clyde wyszedł z wypadku cało, a Mark miał połamane wszystkie kości, więc przez jakiś czas mężczyzna działał samotnie[1][2]..

Powrót do Central City Edytuj

Mardon crea un tornado

Clyde twory tornado

Podczas ucieczki samochodem przed policją, Mardon starał się nie używać swoich mocy. Świadek całego zdarzenia, Barry Allen postanowił interweniować, używając swojej superszybkości. Zaskoczony przestępca stworzył niezwykle gęstą mgłę, dzięki której udało mu się uciec, przypadkowo powodując kolejne wypadki samochodowe[1].

Wkrótce po tym, Clyde obrabował Gold City Bank za pomocą swoich nowych zdolności, przez co został szybko namierzony przez policję. Idąc tym tropem detektyw West i detektyw Thawne udali się w miejsce, gdzie mężczyzna wcześniej zginął. Zaskoczony meta-człowiek stworzył tornado i ogłuszył funkcjonariuszy, a następnie niszcząc stodołę zaczął się powiększać. Zamaskowana smuga swoją niesamowitą szybkością był w stanie odwrócić skutki tornada, likwidując je. Clyde postanowił strzelić do młodego bohatera, ale pierwszy strzał padł z broni detektywa Westa, który zabił niebezpiecznego wroga[1].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Pilot

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Clyde Mardon był bratem Weather Wizarda, który posiadał umiejętności manipulacyjne pogody. Podczas eksperymentu Clyde'a, Mark przypadkowo uruchomił niebezpieczną maszynę, dzięki której zyskał nadludzkie zdolności.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 1,2 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Pilot” wyemitowany 7 października 2014 roku.
  2. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Nie w porę” wyemitowany 17 marca 2015 roku.

Zobacz także Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.