FANDOM


Francis „Chas” Chandler – partner Johna Constantine’a i jego najstarszy przyjaciel. Po wypadku w barze, zaklęcie ochronne rzucone na Chasa sprawiło, że pochłonął on dusze zmarłych tam czterdziestu siedmiu osób.

Osobowość Edytuj

Chas jest miłym i spokojnym mężczyzną, dobrym przyjacielem oraz człowiekiem. Często pomaga innym i stroni od przemocy, ale nie boi się jej użyć w razie potrzeby. Przez Johna Constantine’a, Chandler stał się właścicielem czterdziestu siedmiu osób zmarłych w wypadku. Nie mógł się pogodzić, że inni nie żyją, a mu dane było przeżyć, więc postanowił wykorzystywać te życia w szczytnych celach, poświęcając się dla obrony innych. Tym samym jego rodzinne relacje pogorszyły się i doprowadziły do rozwodu z żoną, lecz mimo to Chas wciąż utrzymywał kontakt z córką. Mimo że uważał Constantine’a jako winnego popsucia prywatnego życia, był dla niego przyjacielem gotowym poświęcić własne życia dla jego osoby.

Nie potrafił jednak mówić o sobie i przeszkadzał mu fakt, że John nie interesuje się jego życiem. Kiedy przypadkowo dotknął Miecza Nocy, wyjawił całą prawdę, co sądzi o egzorcyście, co pokazało tylko, iż tłumi w sobie emocje. Chas jest odważnym człowiekiem, mającym dobre serce, często ryzykującym dla innych. Nie boi się walczyć z Constantine’em, chociaż wie, że jego przygody są niebezpieczne. Mężczyzna posiada również humor, co przejawia w sarkastycznych żartach.

Moce i zdolności Edytuj

Chas first time meet Misaki ghost (6)

„Narodzenie” kolejnej duszy

Moce Edytuj

 • Tymczasowa nieśmiertelność – z powodu zaklęcia rzuconego na Chasa przez Johna, mężczyzna posiada tymczasową nieśmiertelność. Zapewniają mu to czterdzieści siedem duszy, które wchłonął podczas pożaru w barze. Każda rana goi się niemal natychmiast, a śmiertelne rany goją się tak długo, jak szybka była śmierć. Kiedy wykorzysta wszystkie wchłonięte dusze, starci swoja zdolność nieśmiertelności.

Zdolności Edytuj

 • Ekspert w walce wręcz – Chas jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz.
 • Ekspert w walce bronią – Chas potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.
 • Zdolność jazdy – Chas potrafi prowadzić pojazd, co zespół często nadużywa.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Chas wraz z Johnem spędzali czas w jednym z barów, upijając się przy tym. Kiedy Constantine postanowił wyjść z poznaną dziewczyną, poprosił przyjaciela, aby ponownie za niego zapłacił rachunek. Jednocześnie rzucił na niego zaklęcie ochronne w obawie przed tym, że może sobie coś zrobić, wracając do rodziny. Przed wyjściem Chandler chciał posłuchać utworu pewnego zespołu, który skończył się tragicznie. Efekty pirotechniczne wywołały pożar, w wyniku którego zajął się cały budynek. Mężczyzna zaczął pomagać ludziom się ewakuować, lecz nie zdążył wszystkich uratować w tym i siebie. Obudził się jednak w szpitalu przy rodzinie, a po opuszczeniu placówki spotkał się Constantinem, próbując zrozumieć całe zajście. Pokazał mu gazetę z czterdziestoma siedmioma zmarłymi w wyniku pożaru, uznając, iż sam był ofiarą – czterdziestą ósmą. Okazało się, że czar, który na niego rzucił John, sprawił, iż jego ciało pochłonęło wszystkie zmarłe dusze. Właśnie przez to relacje Chasa z rodziną się pogorszyły i żona się z nim rozwiodła. Mężczyzna poszedł bowiem z radą Johna i nie mogąc żyć normalnie z duszami innych, postanowił walczyć ze złem u boku przyjaciela, aby odwdzięczyć się za dar i go wykorzystać w dobry sposób[1].

Walka z Nadchodzącą Ciemnością Edytuj

Furcifer killed Chase

Zabójstwo dokonane przez Furcyfera

Kiedy Constantine wrócił ze szpitala psychiatrycznego Ravenscar, Chase pomógł mu dostać się wieczorem do Liv Aberdine. Następnie zgodnie z poleceniami przyjaciela, narysował na jej drzwiach oko Horusa, chroniąc ją przed Furcyferem. Nazajutrz mężczyźni spotkali się z samego rana z dziewczyną, której próbowali wszystko wyjaśnić. Rozmowę przerwała jednak atak demona w ciele martwej Talii, po którym Liv uciekła. Mężczyźni odnaleźli ją dopiero później przed domem jej matki, gdzie John pokazał dziewczynie jej zdolności, przekonując ją tym samym, aby udała się z nimi taksówką. Podczas jazdy Aberdine zapytała Chasa o śmierć ojca, na co ten odpowiedział, że zginął bohatersko. Nagle trójka wpadła pod pociąg, lecz wyszła z tego bez większych obrażeń. Kiedy Chase starał się wyciągnąć Liv z wraku samochodu, John próbował opanować opętany kabel wysokiego napięcia. Niestety, ten zdążył zaatakować, zabijając Chandlera. Kiedy mężczyzna doszedł do siebie, tracąc jedną z dusz, udał się do przyjaciół do młyna Jaspera, gdzie pomógł im planować pułapkę na Furcyfera. Po jego pokonaniu i odjeździe Liv do Kalifornii Chase spotkał Johna w barze, gdzie powiedział mu, iż dziewczyna chce, aby ten kontynuował misję, zostawiając mu krwawą mapę[2].

Chase wrócił do młyna, gdzie oczekiwał na niego John trzymający w ręce karty. Mężczyzna był zniecierpliwiony, lecz przyjaciel odparł, iż musiał wyrobić podwójną zmianę i się opłaciło, wręczając mu kopertę z pieniędzmi. Constantine zażartował, że kapnomacja nie jest magią, po czym rzekł, że udaje się do Heddwich, aby załatwić tamtejszy tajemniczy i mistyczny problem. Chas przypomniał jednak przyjacielowi, jak skończyła się jego ostatnia podróż pociągiem towarowym ze Sukkubem, który został wykolejony. Po tych słowach John wyszedł, zostawiając Chandlera w Atlancie[3].

John and Chas terror Anton (4)

Grożenie Antonowi

Kiedy Chas zobaczył przy młynie podejrzany samochód, zakradł się do niego ze strzelbą. W środku zastał jednak Zed, o której John mu opowiadał. Postanowił więc oprowadzić ją po lokacji, wiedząc o jej upartości. Po niedługim czasie cała trójka spojrzała na krwawą mapę i uznała, że ich celem podróży będzie Chicago, gdzie to Bernie Reed popełnił samobójstwo. Chas w tym czasie został w Atlancie, lecz kiedy jakiś czas później zadzwoniła do niego Zed, ten wyruszył pomóc przyjaciołom. Po dotarciu na miejscu oddał potrzebne Johnowi rzeczy i poinformował, że za sprawą znajomego próbował dowiedzieć się czegoś więcej o tajemniczej Martin, lecz nic o niej nie wiadomo. Zaraz po tym kontynuowali śledztwo, idąc tropem ofiar „diabelskiego winylu”. Szansę na odbicie płyty zdobyli dopiero dzięki wizji Martin, która ujrzała białego tygrysa, wskazując tym samym na tutejszą stację radiową. Kiedy Constantine próbował pozbyć się głównej przyczyny problemu, Chas zniszczył antenę przekaźnikową. Następnie zmusił Antona – handlarza duszy, aby zjadł kontrakt, pozwalając tym samym Jasmine Fell żyć dalej. Niedługo po tym, cała trójka bezpiecznie wróciła do Atlanty[4].

Kiedy John postanowił wykorzystać kolejny dzień na trenowanie Zed, poprosił Chasa, aby ten w końcu zajął się naprawą taksówki uszkodzonej podczas wypadku spowodowanego przez Furcyfera[5].

Poważne myśli Edytuj

Misaki Ross meet Chas Chandler (2)

Konfrontacja z duchem

Chas przygotowywał posiłek, kiedy to Zed od ponad dwóch godzin próbowała przywrócić swoje wizje, ślęcząc nad krwawą mapą. W tym czasie John naprawiał jeden z artefaktów, który pobudził dziewczynę, która to dojrzała chłopca uczonego przez matkę strzelanie z pistoletu. Tym samym Zed uzyskała swoiste połączenie z mapą, na co John liczył i mogli wyruszyć w kolejne miejsce, którym był Nowy Orlean. Po dotarciu trójka pierwsze co udała się w tajemniczy zaułek, w którym doszło zeszłej nocy do czegoś paranormalnego. Nie znaleźli nic podejrzanego, lecz spotkali detektywa Corrigana, który był sceptycznie nastawiony do „bandy dziwaków zajmujących się okultyzmem”. Wiedział jednak, że to, co stało się w tym miejscu ostatnio, nie było normalne i zabrał od Constantine’a wizytówkę. Kiedy John i Zed poszli zarejestrować pokoje w hotelu, Chas wybrał motel, nie lubiąc przestronności. Z samego rana udali się w miejsce z ostatniej wizji, gdzie dowiedzieli się o śmierci kierowcy, który przed zgonem pytał o autostopowicza Philipa. Po chwili na miejsce przybył sam Corrigan, który aresztował Constantine’a, podejrzewając go o udział w wypadku. Chandler podczas nieobecności przyjaciela postanowił przypilnować, aby nikomu w zaułku nie stała się krzywda. Widząc idącego tam mężczyznę, szybko go ostrzegł przed kobietą za nią. Gdy ta zadała mu pytanie, Chas odpowiedział, że jest śliczna. To jednak nie wystarczyło i duch ściągnął maskę, po czym zapytał ponownie. Znowu słysząc tę samą odpowiedź, zaatakowała Chasa i zaczęła z nim walczyć. Mimo próby obrony, duch okazał się być sprytniejszy i zamordował mężczyznę. Po pewnym czasie Chandler zaczął się regenerować i powrócił do żywych, przerywając resuscytację przeprowadzaną na nim przez sanitariuszy. Niedługo po tym powrócił do tego miejsca i w dalszym ciągu starał się powstrzymać kobietę przez zamordowaniem innych. Wiedział bowiem, że musi grać na czas, gdyż John rozwiązuję już sprawę. W związku z tym, podczas kolejnego pojawienia się ducha nie odpowiadał na pytania, tylko zadawał jej inne, wyprowadzając ją z tropu. Po chwili duch zniknął raz na zawsze, co oznaczało zakończenie zadania[6].

Kiedy John po upojnej nocy z Norą wrócił do młyna i jadł posiłek, Chas pod nieobecność Zed postanowił pomóc przyjacielowi w kolejnych działaniach, mimo jego niechęci i wybrali się do Birmingham zbadać dziwne zabójstwo całej rodziny. Pojechali pod domy zmarłych, gdzie Constantine postanowił sprawdzić, co się tam wydarzyło, kiedy to Chandler miał zabezpieczać tyły. Egzorcysta wiele odkrył, więc postanowił spotkać się z przyjaciółką Beccą Schultz, która jako adwokat dobrała się do źródeł i zdobyła dla niego potrzebne dokumenty na temat ostatniego niewytłumaczonego zgonu całej rodziny, oprócz dziecka. Mężczyzna mimo to nie mógł zbliżyć się do ofiar podobnych zajść, lecz miał okazję skontaktować się z pierwszym z nich, niejakim Marcello Panneti, który aktualnie znajdował się w szpitalu psychiatrycznym, gdzie ten też się udał. Na miejscu jeden z lekarzy opisał mu przypadek Panneti, a także po krotce opowiedział jego historię. Nie mogąc nic aktualnie zrobić, mężczyźni postanowili wrócić do młyna, gdzie próbowali znaleźć jakiś trop. Tam egzorcysta dostrzegł, że wszystkie podobne zabójstwa są na jednej linii geomagnetycznej, co pozwoliło im przewidzieć kolejną ofiarę. Zaraz po tym John poszukiwał czegoś do uchwycenia bestii, kiedy to w artefaktach Chas odnalazł Miecz Nocy, który zmuszał użytkownika do mówienia prawdy. Tym samym przypadkowo wydał, że John jest zbyt zadufany w sobie i że jego żona odeszła od niego. Egzorcysta szybko zabrał przyjacielowi artefakt i próbował nie komentować całego zajścia, odnajdując poszukiwany wcześniej przedmiot. Niedługo po tym powrócili do Birmingham, gdzie postanowili odnaleźć kolejnego młodzieńca kontrolowanego przez ducha. Za dnia Constantne przyglądał się Henry’emu, lecz tym sposobem trafił do aresztu, z którego później został wyciągnięty poprzez wycofanie zeznań Claire. Egzorcysta skonstruował plan i spotkał się później z kobietą i Chasem w wyznaczonym miejscu, gdzie mieli wyciągnąć złego ducha z ciała jej dziecka. Był to dom, w którym doszło do pierwszej tego typu tragedii, do którego John zamierzał przywiązać ducha. Niestety proces był bezskuteczny. Chandler wpadł na pomysł, że Marcello nigdy nie był opętany, tylko sam zabił swoich rodziców. Postanowili więc wrócić do domu, lecz chłopiec zaczął uciekać, ogłuszając przy tym Daryla. John ruszył za nim w pościg i dorwał go w pokoju strachów, gdzie wypędził ducha Panneti z ciała Henry’ego, którego następnie oddał rodzicom. Jak się okazało, Marcello sam zamordował swoich rodziców, ale czyn ten był tak mocno traumatyczny, że dusza opuściła ciało i zaczęła zabijać. Podczas egzorcyzmu, John wysłał duszę chłopaka do jego ciała, które było pod opieką lekarzy ze szpitala psychiatrycznego, dzięki czemu nie mógł nikomu więcej zrobić krzywdy[7].

Chas and Anne Marie talk about John

Rozmowa z Anne Marie

John wraz z Chasem udali się pod wyznaczony adres do Meksyku, aby pomóc Anne Marie. Mężczyźni widząc dziewczynę, byli zdziwieni faktem, iż ta została zakonnicą. Następnie udają się do środka, gdzie kobieta po krotce przybliża temat znajomym. Udaje im się ustalić, że to, co zabrało dziecko, wyraźnie zaciera swoje ślady. Przez cały czas John próbował poprawić swoje stosunki z Anną, lecz ta wciąż żywiła urazę do egzorcysty, za to, co ten zrobił w Newcastle. Niedługo po tym oboje postanowili sprawdzić płód dziecka, który według miejscowej rodziny powinien być zakopany pod ziemią. Wpadli tam na poważny trop, lecz podczas ich nieobecności porwano kolejne dziecko. Ku zdziwieniu wszystkich, był to potomek Hugo, a dokładnie dziecko jego najstarszego syna. To dało Constantine’owi do zrozumienia, że potwór, z którym się mierzą, chce krwi Lopezów. Wbrew woli Anna Marie postanawia wezwać do klasztoru zło, używając do tego fontanny. Po niedługim czasie wraca ranny i oznajmia, że zmierzył się z jedną z sióstr Ewy, Lamasztu. Wspólnie postanowili dowiedzieć się o przeszłości Lopezów, odwiedzając matkę Hugo. Pia Lopez opowiedziała historię o rodzinie, która to od lat miała problem z Brujería. John nie mógł uwierzyć w to, co słyszy, gdyż siostry od dawna nie działają i nie miałby siły przedostać się na Ziemię. Wtedy zrozumiał, że wszystko jest winą Nadchodzącej Ciemności, z którą coraz ciężej się mierzyć. Po niedługim czasie John ułożył plan, jak odzyskać porwane dzieci. Postanowił wypełnić kurczaka krwią Hugo i rzucić na niego specjalny urok, dzięki któremu Lamasztu widziałaby go jako kolejne dziecko. Te jednak w ofierze musiała złożyć kobieta, więc Anne Marie zgodziła się na to poświęcenie. Kiedy tylko wiedźma chwyciła przynętę, Hugo niespodziewanie ruszył za nią w gonitwę, próbując ją zastrzelić. W ostatnim momencie zespół zatrzymał mężczyznę i sami w trójkę udali się do kanałów, aby odnaleźć niemowlęta. W kanałach rozdzielili się, aby nie pozwolić Lamasztu uciec. Po niedługich poszukiwaniach John i Anne znaleźli dzieci i je zabrali, lecz przeszkodziła im w tym wiedźma, która dowiedziała się o przynęcie i była wściekła. Constantine użył podobizny Pazuzu, aby odesłać Lamasztu do Piekieł, dowiadując się przy tym jej powiązania z Brujería. Po chwili spotkali się z Chasem, któremu John oddał dziecko i opuścił katakumby[8]. Zaraz po nim z kanałów wyszła Anne Marie. Chas nie zauważył jednak przyjaciela, więc zapytał zakonnicy, gdzie on jest. Ta odwróciła się do niego ze smutkiem i powiedziała, że jest jej przykro, co skłoniło mężczyznę do ponownego wejścia do kanałów. Po niedługim czasie odnalazł go i dowiedział się, że Anne Marie postrzeliła go, aby opóźnić Invunche przed atakiem. Aby się uratować, Constantine był zmuszony zaprosić do swojego ciała demona Pazuzu, dając tym samym się opętać. Egzorcysta dał sobie parę dni, zanim demon całkowicie przejmie nad nim kontrolę, lecz przyznał, że jeśli nie uda mu się dokonać planowanego auto-egzorcyzmu, będzie trzeba go zabić. Nagle Johnowi zaczęło się pogarszać i zaatakował on Chandlera, po czym uciekł. Gdy Chas się obudził, skontaktował się z Zed i poprosił ją o pomoc w poszukiwaniach. Gdy dziewczyna dotarła, miała już plan. Zamierzała odnaleźć przyjaciela za pomocą Anne Marie i jej projekcji astralnej[9].

Podczas spotkania się z zakonnicą, ta w żaden sposób nie zamierzała pomóc Johnowi. Dopiero kiedy Zed zdradziła, że egzorcysta ma w tym jakiś plan, gdyż rozmawia z aniołem, Anne Marie zrozumiała swój błąd. Za pomoc projekcji astralnej Flynn odnalazła Constantine’a w lokalnym więzieniu. Niedługo po tym przed więzieniem pojawili się Zed z Chasem, którzy planowali dostać się do więzienia. Chandler też zamierzając wejść do środka, postanowił wykorzystać najłatwiejszy sposób i uderzył policjanta, dzięki czemu jego plan się powiódł. Ku zdziwieniu słabnącego Johna, pojawiła się również Anne Marie, która obiecała pomóc. Po znalezieniu odpowiedniego miejsca zaczęli dokonywać egzorcyzmu. Zdziwił ich fakt, że na takim etapie opętania, woda święcona nie działała na byt. Proces przerwał Nachasz – wąż kusiciel, którego celem było wykończenie egzorcysty. Dostrzegł jednak, że ten jest opętany i ucieszył się, że niedługo będą sojusznikami. Mimo wszystko zaatakował Chasa, któremu skręcił kark, a w odwecie został sam zamordowany przez zakonnicę za pomocą mistycznego sztyletu. Niedługo później John obudził się w kostnicy przy Anne Marie, gdzie w worku obok znajdował się również Chandler. Jako że stan egzorcysty nie był najlepszy, postanowili przenieść go do młyna. W tym celu Julio – więzienny handlarz, zebrał od wszystkich więźniów całe zapasy heroiny, które następnie wstrzyknęli dożylnie Constantine’owi. Dzięki temu mieli sposób na wywiezienie go do określonego miejsca, lecz aby odwrócić uwagę strażników, Anne Marie użyła projekcji astralnej, tworząc nagą kopię siebie. Po dotarciu do młyna, korzystając z nieprzytomności Johna, zespół zaczął przygotowywać potrzebne rzeczy, przywiązując opętanego do łóżka. Gdy ten się obudził, zrozumiał, że nie może użyć dyktafonu, gdyż demon nie posłucha jego głosu. Poprosił więc, aby Anne Marie dokonała egzorcyzmu, gdyż posiadała odpowiednie kompetencje. Miała to jednak zrobić po katolicku, co pozwalał jej fakt poznania istnienia Nieba i Piekła. Zgodziła się na to, ostrzegając Zed i Chasa, że w pewnym momencie demon będzie próbował wykorzystać ich słabości przeciwko nim. Anne nie przebaczyła sobie tego, do czego dopuściła się w Newcastle, przez co Pazuzu przejął kontrolę nad Constantinem. Zaczął wyśmiewać przyjaciół, próbując doprowadzić ich do załamania i wytykając im ich największe porażki. Zed wytłumaczyła zakonnicy, że musi przebaczyć również sobie, nie tylko Johnowi, co pozwoli jej na pozytywne dokończenie rytuału. Kiedy demon opuścił ciało egzorcysty, Constantine podziękował przyjaciołom za pomoc i pozostanie przy nim w tak trudnym momencie[9].

Rodzinne problemy Edytuj

Chas Chandler show daughter his death soul-friends (1)

Przedstawienie prawdy córce

Chas zmierzał do Nowego Jorku na spotkanie z córką, rozmyślając po drodze swoją przyszłość. Kiedy wszedł do domu byłej żony, kobieta była zła na mężczyznę, że się spóźnił. Ten nie zamierzał jej słuchać i natychmiast udał się na górę przywitać z córką. Dostrzegł ją jednak nieprzytomną, leżącą na podłodze i od razu zabrał do szpitala. Po niedługim czasie w mieście pojawili się John wraz z Zed, którzy natychmiast udali się do szpitala. Tam Chas przedstawił przyjaciołom, co się stało i stwierdził, że to nie jest zwykła śpiączka, gdyż wielu pacjentów cierpi na to samo. Constantine postanowił do sprawdzić i odkrył, że dusza Geralidne opuszcza ciało. Przerażony faktem, że jakiemuś magowi udało się oddzielić duszę od ciała, postanowił skontaktować się ze starym znajomym, który był medium. Rozmowę przerwała Renee, która wróciła do sali. Była wściekła, że John zbliżył się do jej córki i oczekiwała od byłego męża wyjaśnień, lecz usłyszał tylko w odpowiedzi o pomocy. Niedługo po tym trójka odwiedziła sklep Fennela, który zaczął grozić Constantine’owi ze strzelby. Chciał pomóc Zed i Chasowi, ale nie zamierzał współpracować z egzorcystą ekscentrykiem, który myśli tylko o sobie. Zdesperowany Chandler nie miał jednak czasu, aby negocjować z mężczyzną, więc wyrwał mu broń i go znokautował, zmuszając do pomocy. Fennel odprawił rytuał, dzięki któremu Geraldine mogła przemówić jego ustami. Wtem ten został przerwany i tajemniczy mag był zaskoczony, że ktoś wykorzystuje jedną z jego ofiar. Rozpoznał Johna i powiedział, że tym razem tak łatwo go nie pokona, paląc ciało Fennela żywcem. Constantine zapamiętał jednak zaklęcie przez niego rzucone i napisał je, dając Zed. Ta dzięki temu namierzyła lokalizację potencjalnego porywacza, gdzie zaraz po tym drużyna się udała. Na miejscu John dezaktywował zaklęcie kamuflujące, odkrywając kryjówkę maga, którym okazała się być Felix Faust – potężny czarodziej, któremu udało się oddzielić ciało od duszy i zamierza wykorzystać je do zwiększenia własnej mocy. Wściekły Chas chcąc odzyskać córkę, zaatakował maga, przez co Constantine musiał zawrzeć z nim pakt. Miał zwrócić duszę Geraldine w zamian za pomoc egzorcysty w pozbyciu się demona Karabasana, na co ten się zgodził. Po opuszczeniu kryjówki, John wściekły na Chandlera, że go nie posłuchał, oddalił go od sprawy i postanowił działać sam z Zed[1].

Po pokonaniu demona wrócili do szpitala, aby wraz z Chasem wrócić na spotkanie z Faustem. Słysząc to nazwisko, Renee zamierzała pomóc drużynie, obawiając się o swoją córkę. Zed postanowiła zostać z kobietą, aby pilnować ciała córki. Niedługo po tym, podczas spotkania z Felixem, mag zerwał umowę, jakoby John pokonał Karabasana poprzez rozproszenie energii, a nie wysłanie go do Piekła o czym mówiła na początku umowa. Nie widząc innego wyjścia, Constantine zabrał zdenerwowanego przyjaciela na zewnątrz, gdzie próbował go uspokoić. Ten jednak nie zamierzał się poddawać i ogłuszył przyjaciela, zamykając go w samochodzie. Sam natomiast udał się do maga z propozycją, proponując mu 32 dusze w zamian za jedną – duszę jego córki. Faust nie dowierzał, że jedno ciało może być tak „pojemnym naczyniem”, więc Chandler postanowił mu to pokazać, zabijając się na jego oczach. Po niedługim czasie Chas powrócił do życia, zaskakując Fausta, który był gotowy przystać na propozycję mężczyzny. Ten oczekiwał jednak uściśnięcia dłoni jako „dopełnienia” transakcji, kiedy to John się obudził i zamierzał ratować przyjaciela. Chandler rozumiał doskonale, że mag może go oszukać i przywiązał go do siebie za pomocą ścięgna z pięty Achillesa, po czym wyciągnął z kieszeni granat i wyciągnął zawleczkę, oczekując na śmierć. Wtem w budynku pokazała się Renee, którą Chas nakazał Johnowi chronić, wykrzykując swoje ostatnie słowa przed wybuchem, w wyniku którego Faust zginął, a dusze wróciły do prawowitych właścicieli. Następnego dnia z rana Chas odwiedził Renee, która była szczęśliwa jego widokiem. Mężczyzna zabrał pewien album i udał się na górę do córki, której przedstawił swoich przyjaciół – osoby, których dusze zamieszkują jego ciało[1].

Chas Chandler touch black diamond

Działanie czarnego diamentu

Chas przyglądał się krwawej mapie oraz radiu, poszukując informacji o nadprzyrodzonych wydarzeniach. Po chwili Constantine dostrzegł nić, za którą podążał do rozległych korytarzy. Po niedługim czasie egzorcysta wrócił do Chasa, gdzie ciało przyjaciela przejął Manny, który był wściekły na sojusznika, że siedzi bezczynnie. Uważał, że mapa jest niesprawna i ją spalił, po czym opowiedział o pacjentce wiezionej do szpitala, u której podejrzano przedawkowanie. Zgodnie z radami anioła, zespół pojechał do miejscowego szpitala, a żeby sprawić pozory, John wbił Chasowi śrubokręt w nogę. Dzięki temu zbliżyli się do opisywanej pacjentki z czarnymi żyłami. Kiedy Zed próbowała ją zbadać swoimi wizjami, ujrzała jasne światło, lecz opisywanie przerwało zatrzymanie pracy serca badanej pacjentki, którą lekarze starali się uratować. Jakby tego było mało, Martin dostała nieznanego napadu, przez co i ona musiała trafić na szpitalne łoże. Okultyści bez przyjaciółki udali się do szpitalnej kostnicy, gdzie chcieli przyjrzeć się ciału Taylor. Okazało się, że nawet po śmierci jest one wypełnione potężną czarną magią, co zaniepokoiło Johna, który nakazał przyjacielowi poszukać wskazówek w archiwach Jaspera. W związku ze swoimi odkryciami Constantine po niedługim czasie postanowił wrócić do młyna, gdzie znalazł kawałek czarnego diamentu, którego działanie sprawdził na Chasie, co znacznie pomogło rozwiązać zagadkę[10].

Występy Edytuj

ConstantineEdytuj

 1. Non Est Asylum
 2. The Darkness Beneath
 3. The Devil's Vinyl
 4. Danse Vaudou
 5. The Rage of Caliban
 6. The Saint of Last Resorts: część 1
 7. The Saint of Last Resorts: część 2
 8. Quid Pro Quo

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Grafiki promocyjne Edytuj

Sceny z serialu „ConstantineEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 1,5 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Quid Pro Quo” wyemitowany 23 stycznia 2015 roku.
 2. 2,0 2,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Non Est Asylum” wyemitowany 24 października 2014 roku.
 3. Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Darkness Beneath” wyemitowany 31 października 2014 roku.
 4. Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Devil's Vinyl” wyemitowany 7 listopada 2014 roku.
 5. Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „A Feast of Friends” wyemitowany 14 listopada 2014 roku.
 6. 6,0 6,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Danse Vaudou” wyemitowany 21 listopada 2014 roku.
 7. Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Rage of Caliban” wyemitowany 21 listopada 2014 roku.
 8. Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Saint of Last Resorts: część 1” wyemitowany 12 grudnia 2014 roku.
 9. 9,0 9,1 9,2 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „The Saint of Last Resorts: część 2” wyemitowany 16 stycznia 2015 roku.
 10. Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Angels and Ministers of Grace” wyemitowany 6 lutego 2015 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.