FANDOM


Mieliśmy się ze sobą nie kontaktować.
Charles McNider, „Camelot/3000

Charles McNider (zm. będąc w 3000 roku) – bohater i były członek Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości znany pod pseudonimem Doktora Mid-Nite’a. W celu obrony jednego z fragmentów Włóczni Przeznaczenia został przeniesiona do 3000 roku, gdzie odzyskał wzrok i działał jako technologiczny naukowiec.

Osobowość Edytuj

Charles jest miłą, spokojną i wyrozumiałą osobą, która poświęca swoje życie w obronie Ameryki w szeregach Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości. Jego zdolności pozwoliły wyrobić sobie szacunek wśród członków zespołu, dzięki czemu ich współpraca jest niezwykle dokładna i przemyślana. Wraz z misją ochrony fragmentu Włóczni Przeznaczenia w 3000 roku, Charles nie zmienił się i wciąż pamiętał o zasadach i swoim celu, którego bronił do ostatniego tchnienia.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Dr. Mid-Nite powers

Wyostrzone zmysły Mid-Nite’a

  • Wyostrzone zmysły – Charles był niewidomy, jednak jego pozostałe zmysły są niezwykle wyostrzone. Potrafi stworzyć obraz otoczenia dzięki temu, co czuje i słyszy, potrafiąc tym samym bez problemu się poruszać nawet w ciemnościach, czy walczyć jak równy z równym w walce z przeciwnikiem.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

W pewnym momencie swojego życia, Charles został bohaterem znanym jako Doktor Mid-Nite i dołączył do Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości.

Współpraca z legendami Edytuj

JSA and Legends fight with nasists (4)

Badanie właściwości artefaktu

Po tym, jak drużyna legend sprowokowała rząd Stanów Zjednoczonych do ochrony Alberta Einsteina oraz Milevy Maric, Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości interweniowało przed odlotem bohaterów Waveriderem. Zatrzymali ich, tłumacząc, że muszą wpierw zostać przesłuchani[1].

Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości przyprowadziło do swojej siedziby pojmany zespół, który uznawał się za podróżników w czasie. Jednocześnie zdradzili, że znają Rexa, mimo iż ten ich nie znał. Kiedy jednak organizacja dostała telefon od prezydenta Roosevelta, który poinformował, że Baron Krieger został zauważony w Paryżu, Tyler pozwolił drużynie opuścić ten czas, nie chcąc słuchać więcej wyjaśnień i nie uznając podróżników za zagrożenie. Jakiś czas później, kiedy to Amaya Jiwe działała w ustalonej lokalizacji pod przykrywką, legendy wróciły, uznając, że nastąpiła pewna zmiana w czasie, która sprawiła, że członkowie ASS zginą w przeciągu kolejnych godzin, jeśli ci im nie pomogą. W związku z tym, wspólnymi siłami odkryli plan Barona Kriegera i wrócili na statek, gdzie spotkali się z resztą członków ASS. Kiedy legendy i Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości wspólnymi siłami odkryli cel nazistów, jakim był mistyczny artefakt – Amulet Askaranu, postanowili go odbić. Mimo skutecznego wykradnięcia przedmiotu Atom i Vixen zostali ogłuszeni przez Super-Kriegera, a następnie zabrani do nazistowskiej bazy. Tyler zamierza poświęcić obu bohaterów dla lepszego dobra, jednak ta decyzja spotkała się ze sprzeciwem Sary Lance, która mówiła w imieniu całego swojego zespołu. Podczas próby skutecznego odbicia przyjaciół, Nate Heywood poważnie ucierpiał, jednak przeżył dzięki serum, które Palmer miał stworzyć dla nazistów. Po pożegnaniu, Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości wróciło do swojej siedziby[2].

Charles McNider before death (4)

Śmierć Charlesa

Ostatnia misja Amerykańskiego Stowarzyszenia Sprawiedliwości odbyła się pod przywództwem Ripa Huntera, który z pomocą członków odnalazł potężną Włócznię Przeznaczenia, a następnie podzielili ją na cztery fragmenty. Tym samym Charles z jednym z nich został wysłany do 3000 roku do Detroit, gdzie ukrył artefakt w swoim ciele i stał się naukowcem technologicznym. Jego wiedza pozwoliła mu odzyskać wzrok, kiedy to pewnego dnia odwiedził go Hunter i poprosił go o oddanie fragmentu Włóczni. McNider nie chciał się zgodzić, więc Rip zabił mężczyznę i wyciągnął artefakt z jego ciała[3].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Czas się kończy
  2. Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości
  3. Camelot/3000

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Czas się kończy” wyemitowany 13 października 2016 roku.
  2. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Amerykańskie Stowarzyszenie Sprawiedliwości” wyemitowany 20 października 2016 roku.
  3. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Camelot/3000” wyemitowany 21 lutego 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.