FANDOM


Zaczekam choćby wieki... Wróć do mnie...
Carter Hall, „Pilot: część 2

Carter Hall (zm. w 2016 roku) – mężczyzna będący jednym z wcieleń księcia żyjącego w starożytnym EgipcieKhufu. Używa swojego alter ego do pomocy potrzebującym i walki ze złem, przywdziewając wtedy strój bohatera, którego nazywa się Hawkmanem.

Po jakimś czasie Carter spotkał Ripa Huntera i dołączył do jego drużyny legend, chcąc uratować przyszły świat przed Vandalem Savage'm i zapewnić sobie należyte miejsce bohatera. Podczas jednego ze starć, Carter został zabity przez wroga z pomocą sztyletu Amona, a jego następnym wcieleniem został Scythian Torvil.

Osobowość Edytuj

Carter z pozoru wydaje się być spokojnym i miłym mężczyzną, któremu zależy na innych. Troszczy się o bliźnich i stara się nie dopuścić do tego, aby stała im się jakakolwiek krzywda. Mimo to nie chciał zginąć z rąk Vandala Savage'a, żeby uratować wiele innych istnień. Pomimo tego potrafi się zdenerwować, zwłaszcza kiedy budzi się w nim starożytny wojownik. Działa wtedy bezwzględnie, agresywnie i nie kontroluje swoich emocji.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Carter Hall fight Green Arrow and Flash (9)

Hawkman podczas lotu

 • Transformacja – w przypływie złości we wnętrzu Cartera zaczyna odzywać się starożytny wojownik, a z jego pleców zaczynają wyrastać potężne skrzydła.
 • Nadludzka siła – dzięki swoim skrzydłom, Carter może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Nadludzka wytrzymałość – ciało Cartera jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Lot – dzięki niezwykle silnym i potężnym skrzydłom, Carter potrafi latać z niesamowitą prędkością.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Będąc jednym z wcieleń starożytnego księcia EgipskiegoKhufu, Carter wraz z Kendrą Saunders jest skazany przez Hath-Seta na cykl „śmierci i odrodzenia”[1].

Ostatnia śmierć Edytuj

Carter Hall fight Green Arrow and Flash (4)

Hawkman podczas walki

Carter porwał Kendrę Saunders, kiedy ta rozmawiała na ulicy z Cisco. Zabrał ją na dach jednego z budynków, na którym przedstawił się jako Khufu. Przestraszona dziewczyna zaczęła mieć wizje z poprzedniego życia, kiedy porywacz musiał pozostawić dziewczynę na chwilę samą. Widząc zbliżającą się Zieloną Strzałę, zaatakował go. Początkowo łucznik miał wielką przewagę, jednak skrzydlatemu mężczyźnie udało się go ogłuszyć. Zaraz po tym zaatakował biegnącego Flasha, z którym wzniósł się w górę i wyrzucił. Współpraca herosów doprowadziła do skutecznego obezwładnienia skrzydeł porywacza i ogłuszenie go. Kiedy Carter się obudził, był przywiązany łańcuchami do słupa w bunkrze mścicieli. Opowiedział drużynie o swoim pochodzeniu i wspólnej historii, którą za każdym razem w każdym życiu dzieli z Kendrą. Zespół postanowił mu zaufać i wspólnie udali się na dach budynku, gdzie dziewczyna miała odkryć swoją moc. W tym celu Carter zepchnął ją, jednak podczas spadania dziewczyna nie mogła się skupić. Barry w ostatniej sekundzie uratował kobietę przed zetknięciem z asfaltem. Ten czyn mężczyzny wywołał drobną sprzeczkę pomiędzy Allenem a Queenem[1].

Jakiś czas później, drużyny udały się do nieznanej lokalizacji, która miała być tymczasową kryjówką. Carter zauważył, że podczas podróży Kendra miała kolejne wizje z poprzedniego życia. Gdy dotarli na miejsce, Hall przyszykował drewnianą skrzynię, którą pokazał chwilę później Kendrze. W środku znajdował się jej kostium, na który dziewczyna nie była jeszcze gotowa. Carter sądził co innego, gdyż, ku jej zdziwieniu, potrafiła rozmawiać starożytnym językiem. Kiedy Oliver z Barrym powrócili ze spotkania z samym Vandalem Savage'm, przedstawili drużynie, że mężczyzna chce dostać Kendrę i Cartera w ciągu dwudziestu czterech godziny, a w innym wypadku zacznie mordować niewinnych. Dziewczyna uznała, że życie większości jest ważniejsze od jej życia i zrozpaczona odeszła na wiejskie podwórze. Po krótkiej rozmowie z Hallem mężczyzna nakazał jej wyżyć się na nim. Kendra zaczęła bić wojownika, jednak po kilku nieudanych ciosach zdenerwowała się, wyrosły jej skrzydła i zaatakowała sojusznika. Zaraz po tym, oboje zostali zawołani przez Felicity Smoak, która pokazała nagranie Aldusa Boardmana od A.R.G.U.S., w którym uczony zdradza kilka faktów o Vandalu. Drużyna postanowiła oszukać łowcę, doręczając mu jego „zwierzynę”. Kiedy w opuszczonym magazynie próbował on zabić Kendrę, Zielona Strzała zatrzymała go i rozpoczęła się walka. Hawkman dołączył się do niej, jednak Hawkgirl nie mogła aktywować swoich zdolności. To spowodowało, że Vandal zabił kochanków i utworzył potężną falę z berła, która zamordowała wszystkich. W ostatnim momencie Flashowi udało się uciec, nadpisując linię czasu nową wersją[2].

Carter Hall traning Kendra Saunders (7)

Trening z Kendrą

Zgodnie z prośbą Olivera, Cisco przerwał rozmowę Cartera i Kendry, po czym próbował wyzwolić duszę wojownika w dziewczynie. Dzięki tej rozmowie, Saunders miała kolejne wizje. Drużyna postanowiła oszukać łowcę, doręczając mu jego „zwierzynę”. Tym razem do walki dołączyli się też Spartan, Czarny Kanarek i Pędziwiatr. Podczas starcia z Vandalem, Kendrze udało się pomyślnie użyć swoich zdolności, dzięki czemu bohaterowie wspólnie pokonali niebezpiecznego wroga. Jakiś czas później Kendra pożegnała się z Cisco i zdradziła, że zamierza poznać starszą siebie i chce trenować z Carterem, gdyż właśnie takie jest jej przeznaczenie[2].

Nic nieznaczące życie Edytuj

Hawkman i Hawkgirl ratowali ludzi, ale doszło między nimi do drobnej sprzeczki. Kłótnię przerwał im tajemniczy mężczyzna, który ogłuszył ich promieniem dziwnego urządzenia. Gdy Carter się obudził, znalazł się na dachu budynku wraz z Rayem Palmerem, Sarą Lance, Martinem Steinem, Jeffersonem Jacksonem, Kendrą Saunders, Leonardem Snartem i Mickiem Rory'm. Mężczyzna, który porwał ich wszystkich, przedstawił się jako Rip HunterMistrz Czasu z 2166 roku, który zebrał ósemkę, aby pomogli mu uratować świat przed Vandalem Savage'm. Podróżnik zaznaczył, że w przyszłości oni nie są znani jako bohaterowie, tylko jako legendy. Pokazał im co się stanie ze światem, jeśli mu nie pomogą, a następnie dał im trzydzieści sześć godzin na zastanowienie się, po czym mieli się spotkać w wyznaczonym miejscu. Jakiś czas później, mężczyzna próbował namówić Kendrę, aby się zgodziła. Zaproponował walkę, a wygrany zadecyduje o ich dalszym losie. Po wyznaczonym czasie naukowiec wraz z resztą udali się w określone miejsce, gdzie Rip pokazał im Waveridera – statek będący wehikułem czasu. Po zapoznaniu się z Gideon, ósemka ruszyła w pierwszą podróż w czasie, chcąc odwiedzić profesora Aldusa Boardmana żyjącego w 1975 roku. Podczas startu Hunter powiedział, że ludzkie ciało przyzwyczajone jest do czasu linearnego. Po znalezieniu się w wyznaczonej porze w St. Roch, Rip wylądował, zapominając wcześniej wspomnieć towarzyszom, że podróże w czasie mogę wywołać mdłości, bezwładność ciała i utratę wzroku. Są to tymczasowe efekty, jednak im większa różnica w czasie, tym gorsze skutki uboczne. Zabrał ze sobą profesora Steina, doktora Palmera, Cartera i Kendrę, pośpieszając ich, gdyż profesor Boardman miał za kilka godzin umrzeć[3].

Kendra Saunders and Carter Hall quarrel and fight (5)

Rywalizacja z Kendrą

Razem udali się na Uniwersytet świętego Rocha, gdzie zastali mężczyznę w jego biurze. Profesor rozpoznał w kochankach Egipskiego księcia i kapłankę. Rip pośpieszył jednak rozmowę, chcąc dowiedzieć się więcej o Vandalu. Po opowiedzeniu historii o nieśmiertelnym przestępcy i wręczeniu swojego dziennika zdradził, że poprzednie inkarnacje Kendry i Cartera byli jego rodzicami. Kiedy Stein wyczuł, że coś złego dzieje się z Jeffersonem, Hunter rozpoczął odwrót do statku. Za namową Cartera, Rip zgodził się zabrać Aldusa. Przy Waveriderze rozpoczęła się walka z Chronosem, jednak drużynie udało się uciec. Podróżnik nakazał Gideon zablokować statek w strefie międzyczasowej na czas naprawy uszkodzeń pojazdu. Kednra zaczęła kłótnię, gdyż przez niego jej syn jest ranny. Mężczyzna zdradził, że tak naprawdę kiedyś był Mistrzem Czasu, a Chronos pracuje właśnie dla rady Mistrzów Czasu. Pod wpływem agresji ekipy zdradził, że wybrał właśnie ich, bo ich życie za sto lat będzie miało znikomy wpływ na linię czasu, więc potrzebował ich pomocy bez wpływania na historię w 2166 roku. Przez Raya, Hunter opowiedział, że w całej misji ma swój cel – zamierza zemścić się na Vandalu za morderstwo jego rodziny. Zdecydował się tak działać, gdyż Rada Mistrzów Czasu ignorowała zagrożenie ze strony Savage'a. Po chwili pozwolił im wrócić do domu, kiedy tylko statek zostanie naprawiony, a stan profesora Boardmana się poprawi. Po kilku godzinach okazało się, że mężczyzna nie żyje. Mimo wszystko ekipa postanowiła pomóc, pod warunkiem, że sami będą decydować o swoim losie. Rip słysząc to, zgodnie z dziennikiem Aldusa postanowił odnaleźć wroga w pewnym miejscu, do którego się udali[3].

Śmierć przychodzi szybciej Edytuj

Wciąż będąc w 1975 roku, Kendra i Carter kłócili się z Hunterem, chcąc cofnąć się w czasie i uratować Aldusa. Rip jednak się nie zgodził, tłumacząc, że nie mogą zmieniać rzeczy, w których brali już udział, gdyż może dojść do paradoksu czasowego. Drużyna nie chcąc słuchać Mistrza Czasu, postanawia działać sama i udali się do norweskiego magazynu, w którym Vandal planował sprzedać głowicę nuklearną. Po paru minutach goście zostali rozpoznani i rozpoczęła się walka, w której w tłoku Savage uciekł, uruchamiając uprzednio bombę, której wybuch w oddali skutecznie zabsorbował Firestorm. Później na statku każdy obwinia siebie, a wściekły Rip zauważa, że kawałek z egzoszkieletu wpadł w ręce wroga. Zespół decyduje się go odzyskać, a Kendra z Carterem wpadają na pomysł jak pozbyć się Vandala raz na zawsze. Po wielu kłótniach i próbach wzbudzenia w dziewczynie wizji z poprzednich żyć Hallowi udaje się osiągnąć cel – dowiedzieć się więcej o sztylecie Amona, który posiada obecnie Savage. Okazało się, że był on prezentem dla Chay-Ary od Khufu, a także Saunders odkrywa treść zaklęcia na nim napisanym. Po pewnym czasie, kiedy udało im się zdobyć sztylet, Hawkman zaczął walkę z wrogiem. Skutecznie go obezwładnił i wbił ostrze w pierś, recytując przy tym zaklęcie. Kiedy wszystko wyglądało tak, jakby misja została zakończona, wróg wyciągnął z siebie ostrze i wbił je w bohatera, informując go, że tylko Hawkgirl może to uczynić, gdyż sztylet należał do niej. Bezsilny i konający Carter umarł w rękach swojej ukochanej, mówiąc jej, że zawsze będzie na nią czekać[4].

Ciało Cartera zostało zabrane przez Savage'a, który wykorzystywał je jako „naczynie” w rytuale swojej sekty. Każdy z nich pił krew wojownika, by być nieśmiertelnym przez następne 100 lat. Drużyna po wielu wysiłkach odzyskała ciało przyjaciela i pochowała je w należyty sposób obok grobu Aldusa[5].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

 1. Legends of Today

ArrowEdytuj

 1. Legendy dnia wczorajszego

Legends of TomorrowEdytuj

 1. Pilot: część 1
 2. Pilot: część 2
 3. Więzy krwi
 4. Przeznaczenie

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Carter Hall znany był jako Hawkman, który posiadał niezwykłe umiejętności waleczne i był partnerem Hawkgirl. Wcześniejszy nosiciel tego pseudonimu został ukłuty przez nieznany metal, który doprowadził do wielu reinkarnacji na przestrzeni wieków.
 • Możliwe jest, że Carter był w jakiś sposób związany z McKenną Hall, z powodu takiego samego nazwiska.

Galeria Edytuj

Koncepty Edytuj

Grafiki promocyjne Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Legends of Today” wyemitowany 1 grudnia 2015 roku.
 2. 2,0 2,1 Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Legendy dnia wczorajszego” wyemitowany 2 grudnia 2015 roku.
 3. 3,0 3,1 Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 1” wyemitowany 21 stycznia 2016 roku.
 4. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 2” wyemitowany 28 stycznia 2016 roku.
 5. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Więzy krwi” wyemitowany 4 lutego 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.