FANDOM


Carnage” – drugi rozdział komiksu „Arrow: Czarny Łucznik”. Jego amerykańska premiera miała miejsce 27 stycznia 2016 roku.

O komiksie Edytuj

Twórcy Edytuj

Informacje Edytuj

  • Ilość stron: 23 stron
  • Odpowiedni wiek: 12+ lat
  • Prawa autorskie: 2016 DC Comics.

Opis Edytuj

Zapieczętowana w małym pomieszczeniu drużyna Merlyna odkrywa trop dotyczący ich kryjącego się w cieniu napastnika. Malcolm odkrywa mroczną tajemnicę, która może zmienić jego podejście do całej sytuacji.

Streszczenie Edytuj

Malcolm Merlyn and his name Arthur King

Malcolm zdradza swoje imię

Malcolm Merlyn w kostiumie Czarnego Łucznika jest przykuty łańcuchami do ziemi w Morzu Dusz w Corto Maltese. Wojownik obiecuje swojemu oprawcy, że jeśli ten go wypuści, zostanie niezwykle bogatym człowiekiem. Napastnik jednak się nie zgadza, zaznaczając, że już jest niezwykle bogaty, po czym zaczyna ranić uwiązanego. Jednocześnie przypomina mu, że świątynia w niecałą godzinę zaleje się wodą, a on nie będzie miał czym oddychać. Wszystko może się zmienić, kiedy tylko Malcolm zechce współpracować. Wycieńczony i potwornie zraniony przywódca ligi zabójców zdecydował się wyjawić wszystko, zaznaczając, że nie nazywa się Malcolm Merlyn, tylko Arthur King.

Jakiś czas wcześniej w bazie operacyjnej Malcolma ukryło się kilku ludzi, których to nie dosięgnął deszcz strzał. Rainie zastanawia się, kim są napastnicy i czy nie ukradli prototypów. Merlyn zapewnił powierniczkę, że w końcu się tego dowiedzą, po czym nakazał żołnierzowi zabezpieczyć pomieszczenie. Okazało się, że dziedziniec jest jedynie „oficjalnym” wyjściem, dzięki czemu wróg myśli, że jego cel jest w pułapce. Rainie wyciągnęła z ramienia strzałę, nie chcąc pomocy Malcolma. Była przerażona, że na dziedzińcu zginęło wielu ludzi w tym bezbronne zwierze. Nagle dziewczyna zauważyła, że nagrania z kamer zostały zamrożone, co może sprawić im wiele kłopotów. Po chwili Merlyn z powierniczką myśleli nad tym, jak pastor w takie sytuacji mógł zachować tak stoicki spokój. Po krótkiej kłótni dotyczącej tego, co napastnicy chcąc osiągnąć, żołnierz zauważył dwójkę ludzi na kamiennym moście na nagraniu. Malcolm był przerażony, wiedząc, że kiedyś spotkał te osoby. Następnie otworzył pudełko oznaczone jako paczka Arthura Kinga, z której wyciągnął obcięty palec z pierścieniem. Mężczyzna wyznał Rainie, że kiedyś był Arthurem Kingiem, a sam pierścień należał do kapłana, który jako pierwszy osiedlił się w tych górach przed majami i hiszpańskimi konkwistadorami.

Malcolm Merlyn and Rainie about The Hidden

Rozmowa o sekcie „The Hidden”

Tymczasem poza bazą Saracon rozmawia z Lourdes, która to nakazuje synowi nie zabijać mężczyzny. Po obejrzeniu sytuacji na dziedzińcu i zauważeniu, że wojownicy ich celu zostali zneutralizowani, dwójka postanawia przejść do kolejnego etapu ich planu. Chwilę później ludzie pozbyli się ostatnich ludzi znajdujących się na placu, a kobieta wystrzeliła strzałę w kamerę. Merlyn zaznaczył, że ludzie, którzy ich atakują, należą do sekcji „The Hidden” – ludzi, którzy zaczęli działać jeszcze przed rozpoczęciem krucjaty. Ubierając swój strój, mężczyzna zauważył, że ten, kto wysłał palca, wiedział, że tylko on go rozpozna. Zaraz po tym zdradził Rainie, że Arthur King ubiegał się kiedyś o uczestnictwo sekcji. Kiedy tylko napastnicy przedostali się do bazy, nastała krótka wymiana ognia. Przerażony pastor odnalazł w górze sekretne przejście, do którego wszyscy uciekli. Lourdes wybuchła złością, gdyż Malcolm ponownie spróbował jej uciec.

Obsada Edytuj

Role drugoplanowe

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Okładki Edytuj

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.