FANDOM


Wiem, że nie byłam dobrą matką, ale nie wychowałam morderczyni! Przepraszam.
Carla Tannhauser, „Potwór

Carla Tannhauser – założycielka Tannhauser Industries i matka Caitlin Snow.

Osobowość Edytuj

Carla jest pracowitą kobietą, której relacje rodzinne po śmierci męża znacznie się pogorszyły. Wszystko przez to, że chcąc poradzić sobie z emocjonalną traumą i stresem, zaczęła w pełni oddawać się swojej pracy. Tym samym stała się oziębła i odcięła się od córki do tego stopnia, że nie obchodziła jej urodzin, a także nie stawiła się na ślubie dziewczyny. Mimo tego Carla w głębi siebie tłumiła głębokie uczucia i była dobrym człowiekiem. Carla do wszystkiego podchodzi klinicznie: ozięble, rezygnując ze sposobów analitycznych, za co prawdopodobnie odpowiedzialna jest jego ceniona reputacja oraz kariera.

Carla ostatecznie doszła do zrozumienia z córką, co pokazała podczas konfrontacji z Nigelem, który próbował ją szantażować. Właśnie wtedy sobie uświadomiła, jak wiele straciła przez te lata, jednak nie chciała tego po sobie dać poznać.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Caitlin and Carla talk about family (1)

Zdolności Carli

  • Geniusz – Carla jest niezwykle inteligentna, dzięki czemu stworzyła potężną firmę – Tannhauser Industries.
  • Zdolności medyczne – największym atutem Carli są niezwykłe zdolności medyczne, które przydają się w jej firmie niejednokrotnie. Specjalizuje się głównie w biologii, dzięki czemu potrafi wykonać różnego rodzaju szczepionki i trucizny.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Kiedy mąż Carli zachorował, kobieta próbowała go za wszelką cenę uratować, jednakże bezskutecznie. Chcąc pogodzić się ze stratą, całkowicie oddała się pracy, przez co jej relacje z Caitlin zepsuły się do tego stopnia, że nie świętowali razem i nie obchodzili urodzin[1].

Pomoc córce Edytuj

Carla and Nigel testing Caitlin powers (2)

Szokujące odkrycie

Carla widząc córkę w poczekalni Tannhauser Industries nakazała ją wpuścić i już w swoim biurze podczas oziębłej rozmowy dowiedziała się, że Caitlin mierzy się z problemem meta-ludzkich zdolności, których zamierza się pozbyć. Kobieta wezwała swojego pomocnika – Nigela i od razu przeszła do testów, aby zapoznać się z problemem. Właśnie wtedy okazało się, że dziewczyna ochładzając stop wolframu, pochłonęła całą energię z otoczenia. Naukowiec chcąc uświadomić Carli, co to oznacza, zaznaczył, że to jest przełom w ich badaniach. Następnie kobieta postanowiła wziąć od córki próbkę krwi, chcąc przetestować jej polimorfizmy. Po tym dla Caitlin stało się jasne, że niepotrzebnie poprosiła matkę o pomoc i zaczęły obie rozdrapywać stare rany. Kiedy dziewczyna zamierzała opuścić laboratorium, Nigel nie chciał na to pozwolić, więc ta zaczęła się bronić. Gdy tylko Carla to zobaczyła, zmusiła córkę do zatrzymania procesu ranienia naukowca i kazała jej opuścić budynek dla bezpieczeństwa, jednocześnie przepraszając za swoje złe zachowanie. Tego samego dnia znacznie później wysłała córce film, w którym poinformowała ją, że im częściej będzie używać swoich zdolności, tym bardziej jej stabilność psychiczna ulegnie zmianie i zdolności trudniej będzie się pozbyć[1].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Potwór

Ciekawostki Edytuj

  • Carla Tannhauser nie posiada swojego odpowiednika z zeszytów DC Comics.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Potwór” wyemitowany 1 listopada 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.