Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Caleb – prawa ręka Vandala Savage'a z 1975 roku.

Osobowość[]

Caleb jest spokojnym, a zarazem odważnym człowiekiem, który dobrze wie, do czego zmierza. Przez długi czas służył Vandalowi Savage'owi, dzięki czemu stał się po pewnym czasie jego jedyną prawą ręką w 1975 roku, jak i również zaufaną osobą. Cechuje go niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych.

Moce i zdolności[]

Moce[]

  • Nieśmiertelność – podczas służenia Vandalowi Savage'owi, Caleb należał do specjalnego kultu, który wraz z nim dzielił się krwią wcieleń Khufu. Dzięki najmniejszemu łykowi przedłużał swoje życie o prawie sto lat.

Biografia[]

Służba tyranowi[]

Caleb na aukcji w Norwegii

Caleb pomagał Vandalowi Savage'owi w 1975 roku, kiedy ten udomowił się w St. Roch, gdzie pod nazwiskiem „Sasha Mahnovski” stał się właścicielem drogiej rezydencji, gdzie przechowywał liczne artefakty gromadzone przez wieki – w tym sztylet Amona. Poszukując jednego z meteorów, Vandal udał się do Norwegii, skąd ukradł wojskowy prototyp rakiety atomowej. Następnie zrobił aukcję w tajnym hangarze, chcąc sprzedać głowicę nuklearną, która przyciągnęła wielu kupców w tym Damiena Darhka. Po chwili Vandal wyczuł jednak, że inkarnacje Khufu i Chay-Ary są w pobliżu i zaoferował 25% zniżki na osprzęt wojskowy dla tych, którzy zabiją jego towarzyszy. Rozpoczyna się walka, która pozwala Savage'owi bezproblemowo uciec. Jak się później okazało, ludzie przestępcy odnaleźli kawałek egzoszkieletu Atom, przez co nieśmiertelny mężczyzna wywnioskował, że ludzie, z którymi ma do czynienia są z przyszłości. Nakazał swoim pracownikom rozpracować technologię, grożąc, że w przeciwnym razie pozbędzie się ich, a Caleb miał pilnować ich pracy[1].

Jakiś czas później Vandal był gotowy użyć ciała Khufu jako „naczynia” w rytuale swojego kultu. Kiedy pan Blake i Caleb złapali Ripa i Sarę, zaprowadzili ich do pomieszczenia, w którym obrzęd był odprawiany. Po krótkiej rozmowie z Gareebem, Savage dowiedział się, że w przyszłości odbierze mu żonę i syna. Następnie rozciął tętnice Cartera i wlał do kielicha, po czym się napił. Uczyniło to też kilku jego wiernych, dzięki czemu będą mogli żyć przez kolejne sto lat. Po chwili pojawiła się reszta drużyny, która zaczęła walczyć z tajemniczą sektą. Hunter zaatakował Vandala i skutecznie wbił mu ostrze w klatkę piersiową, dzięki czemu wróg przestał oddychać. Nie jest wiadome, co się stało po tych wydarzeniach z Calebem[2].

Występy[]

Legends of Tomorrow[]

  1. Pilot: część 2
  2. Więzy krwi

Ciekawostki[]

  • Nie jest wiadome, co się stało z Calebem po odcinku „Więzy krwi”.

Galeria[]

Sceny z serialu „Legends of Tomorrow[]

Przypisy[]

  1. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Pilot: część 2” wyemitowany 28 stycznia 2016 roku.
  2. Pierwszy sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Więzy krwi” wyemitowany 4 lutego 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement