FANDOM


Powinieneś wiedzieć, że nienawidzę imienia Caitlin. Jestem Killer Frost!
Caitlin Snow, „Witamy na Ziemi-2

Caitlin Snow (zm. w kwietniu 2016 roku) – meta-człowiek potrafiąca kontrolować lód, zajmująca się przestępstwami pod pseudonimem Killer Frost.

Osobowość Edytuj

Caitlin jest niezrównoważonym człowiekiem, która zaczęła zajmować się przestępstwami z nieznanych przyczyn. Cechuje ją niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych. Jest niezwykle zakochana w Ronniem Raymondzie. Pracując dla Pogłosa, bardzo bała się go z powodu niebezpiecznych mocy, jakie posiadał. Kiedy Deathstorm został zabity przez Zooma, Caitlin postanowiła uciec dla własnego bezpieczeństwa, a później pomogła drużynie Flasha uciec, spowalniając sprintera.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Caitlin Snow (Earth-2) in Jitterbugs (9)

Kriokineza Caitlin

  • Kriokineza – Killer Frost potrafi zmniejszyć temperaturę wokół własnych dłoni, co pozwala jej na wytwarzanie lodowych sopli lub śniegu. Jej własny organizm ma tak niską temperaturę, że pocałunek ze zwykłym człowiekiem natychmiast go zamraża.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Caitlin podczas wybuchu akceleratora cząsteczek zyskała nadludzkie zdolności, stając się tym samym przestępczynią znaną jako Killer Frost. Po pewnym czasie Caitlin związał się z Deathstormem i wspólnie zaczęli działać na szkodę miasta, pracując dla Pogłosa[1].

Miłosne skutki Edytuj

Caitlin Snow (Earth-2) first fight on Flash (7)

Pierwsza przegrana walka z Flashem

Caitlin wraz z Ronniem pozbywali się ludzi przechodzących przez wyłomy, kiedy to w poszukiwaniu jednego z „wyłomiarzy”, udali się do Jitterbugs. Tam Deathstorm zranił piosenkarza, co sprawiło, że poszukiwany się ukazał. Walka przeniosła się na zewnątrz, jednak sprinter odbił kulę ognia w kierunku Killer Frost, raniąc ją tym samym. Ronnie będąc wściekłym na przeciwnika, zabrał żonę i uciekł. Jakiś czas później ich kryjówkę odwiedzili detektyw West, Floyd Lawton i Cisco Ramon. Po krótkiej konwersacji i poznaniu Pogłosa, rozpoczęła się kolejna walka, ponownie z udziałem Flasha. Deathstorm będąc złym na bohatera, że Caitlin została zraniona, zaczął ranić sprintera. Kiedy Zoom zabił obu mężczyzn, dziewczyna widząc martwego męża, zapłakana uciekła[1].

Po śmierci Ronniego, Caitlin uciekła do lasu opłakiwać ukochanego. Krótko po tym spotkała się z Barrym, Iris, Harrym i Cisco, którzy chcieli wyciągnąć od niej informacje o kryjówce sprintera. Dziewczyna nie zamierzała pomóc i zaatakowała drużynę, jednak po chwili udało im się zatrzymać przestępczynię. Ramon stwierdził, że Caitlin powinna walczyć z Zoomem, za to, że ten zabił Ronniego. Po kilku minutach przekonywania Killer Frost zaprowadziła drużynę do kryjówki, do której stworzyła lodowe schody. Gdy tylko weszli na górę, dziewczyna uwolniła Jesse, po czym przybył Zoom. Sprinter podziękował jej za przyprowadzenie „ofiar” i zaatakował córkę Wellsa. Killer Frost po chwili zaczęła zamrażać wroga, chcąc zemścić się na nim za zabicie męża, a tym samym pozwoliła reszcie uciec[2].

Killer Frost has been killed by Zoom

Okrutna śmierć Killer Frost

Przesiadując przez długi czas w klatce, Caitlin zaczęły irytować stukoty innego więźnia. Dopiero po zauważeniu, że jej odpowiednik z Ziemi-1Caitlin Snow został porwany przez Zooma, odnalazła wiarę na ucieczkę. Po krótkiej rozmowie o swoim życiu postanowiły zawrzeć umowę – jeśli jedna wyciągnie drugą, ta druga pomoże tej pierwszej uciec. Po odpowiednim osłabieniu karbinu, Killer Frost wydostała się i postanowiła zmienić zasady umowy. Zdecydowała się zabić swoją odpowiedniczkę, gdyż to przez nią była tutaj przetrzymywana i została oszczędzona tylko dlatego, że Hunter się w niej zakochał. Kiedy Frost miała zadać ostateczny cios, pojawił się Zoom, który złapał lecący w stronę Caitlin sopel i wbił go w brzuch przestępczyni, zabijając ją tym samym na miejscu[3].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Witamy na Ziemi-2
  2. Ucieczka z Ziemi-2
  3. Powrót do normalności

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Caitlin Snow znana była jako Killer Frost. Dziewczyna była niebezpieczną przestępczynią posiadającą lodowe zdolności, a także władającą kriokinezą.

Galeria Edytuj

Grafiki promocyjne Edytuj


Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Witamy na Ziemi-2” wyemitowany 9 lutego 2016 roku.
  2. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Ucieczka z Ziemi-2” wyemitowany 16 lutego 2016 roku.
  3. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Powrót do normalności” wyemitowany 26 kwietnia 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.