FANDOM


Mam wszystko i wszystkich, których kiedykolwiek potrzebowałam właśnie tutaj. Jeśli te wszystkie wydarzenia z minionego roku miały od początku doprowadzić mnie tutaj, to było warto. Kocham cię Ronnie...
Caitlin Snow, „Wystarczająco szybki

Caitlin „Cait” Snow – były naukowiec w Mercury Labs i były bioinżynier w S.T.A.R. Labs, która pracowała tam podczas wybuchu akceleratora cząsteczek z Cisco Ramonem i Ronniem Raymondem, zmarłym mężem kobiety. Doglądała Barry'ego Allena podczas śpiączki i dołączyła do jego drużyny, zapewniając tym samym pomoc medyczną oraz techniczną.

Zmiany w linii czasu wprowadzone przez Flasha sprawiły, że w organizmie Caitlin pojawiły się meta-geny, zmieniające ją w jej złego odpowiednika z innej Ziemi. Wskutek rosnącego gniewu i używania swoich kompetencji traciła kontrolę nad emocjami i samą sobą, stając się przestępcą znanym pod pseudonimem Killer Frost. Po tym, jak zapadła w kliniczną śmierć z powodu napadów padaczkowych i odzyskała siły regeneracyjne, wybudziła się całkowicie kontrolowana przez złą wersję siebie, sprzymierzając się tym samym z Savitarem. W ostatecznym pojedynku Cisco, jak i Julian dali dziewczynie wybór, aby przyjęła lek, lub była wciąż wykorzystywana przez podstępnego „boga prędkości”. Caitlin odrzuciła pomoc i preparat, samoczynnie odzyskując racjonalny umysł. Widząc jednak, jakich krzywd dokonała i czując, że straciła własną tożsamości, postanowiła opuścić zespół bohaterów i na nowo odnaleźć siebie w otaczającym ją świecie.

Osobowość Edytuj

Caitlin jest bardzo inteligentna i uwielbia swoją pracę bioinżyniera do tego stopnia, że trzyma zestaw do pobierania krwi w torebce. Kochała swojego narzeczonego Ronniego, gdyż ten zawsze potrafił wywołać na jej twarzy uśmiech. Po rzekomej śmierci chłopaka w wybuchu akceleratora cząsteczek dziewczyna zamknęła się w sobie na rok i przestała się uśmiechać. Do pierwotnego stanu wróciła, dołączając do drużyny Flasha, pomagając i ratując życia innym ludziom oraz meta-ludziom. Caitlin niezwykle troszczy się o innych i często odradza angażowania się w pokonanie przestępców, kiedy niewiele o nich wiedzą. Jest zaangażowana w dbanie o więźniów pod laboratorium i udziela się w rehabilitacji psychicznej oraz fizycznej.

Caitlin jest również postrzegana jako niezwykle nieśmiała osoba, zwłaszcza we własnych słowach. Po wybuchu bała się wchodzić do S.T.A.R. Labs, jednak po pewnym czasie nabrała odwagi i stała się bardziej stanowcza i pewna siebie. Kiedy Ronnie wrócił i oddzielił się od Martina Steina, dziewczyna ponownie poczuła wewnętrzną radość, a pozostałości po trudnym okresie w jej życiu, całkowicie znikły.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Caitlin produces icy mist with her hand

Moce Caitlin Snow

 • Kriokineza – Caitlin potrafi zmniejszyć temperaturę wokół własnych dłoni, co pozwala jej na wytwarzanie lodowych sopli lub śniegu. Jej własny organizm ma tak niską temperaturę, że pocałunek ze zwykłym człowiekiem natychmiast go zamraża.

Zdolności Edytuj

 • Geniusz – Caitlin jest niezwykle inteligentna, co pomaga jej rozwiązywać trudne sprawy drużyny.
 • Dedukcja – Caitlin nie ogranicza się do rozumowania dedukcyjnego, co nie raz pomogło jej w trudnym śledztwie.
 • Zdolności techniczne – jako członek S.T.A.R. Labs, Caitlin posiada pewne umiejętności techniczne, które zakładają między innymi możliwość przeprogramowania satelity, która śledziła niezgodność metrologiczne w Central City, dzięki czemu zespołowi udało się odnaleźć Clyde'a Mardona.
 • Zdolności medyczne – największym atutem Caitlin są niezwykłe zdolności medyczne, które przydają się drużynie niejednokrotnie. Specjalizuje się w chemii, dzięki czemu potrafi wykonać różnego rodzaju szczepionki i trucizny. Dziewczyna wspomniała, że wie jak wykonać lobotomię, procedurę, która wymaga zarówno przeszkolenia i umiejętności w dziedzinie neurochirurgii.
 • Zdolność jazdy – Caitlin nie jeden raz prowadziła pojazd, co przydaje się drużynie Flasha.

Biografia Edytuj

Pierwsze rozterki Edytuj

CaitinLastTimeTalkInRonnie

Ostatnia rozmowa przed śmiercią

Caitlin pracowała w S.T.A.R. Labs tej nocy, podczas której doszło do uruchomienia akceleratora cząsteczek. Właśnie wtedy wraz z narzeczonym Ronniem, rozprawiali na temat ich miesiąca miodowego, gdy zostali poinformowani o zbliżającym się uruchomieniu urządzenia. Krótko po tym, doktor Harrison Wells planował wznieść toast, lecz okazało się, że urządzenie nie działa prawidłowo. Jako inżynier budowlany, Ronnie udał się wraz Cisco na dół, by sprawdzić przyczynę usterki. Pomimo rozterek Caitlin, jej narzeczony poszedł, a gdy po dłuższej chwili mężczyzna nie wracał zaniepokojona dziewczyna również zeszła na dół. Jednakże zgodnie z poleceniem Ronniego, Cisco zamknął go wewnątrz akceleratora. Przerażona kobieta rozmawiała z narzeczonym przez właz, jednak ich konwersacja została przerwana wybuchem, w którym pozornie zginął Ronnie. To wydarzenie wstrząsnęło Caitlin, która zamknęła się w sobie na niecały rok[1]. Jednym ze skutków wypadku była błyskawica, która uderzyła w Barry'ego Allena, przez co ten znalazł się w śpiączce. Został przeniesiony do S.T.A.R. Labs w stanie krytycznym, gdzie zapewniono mu odpowiednią opiekę[2]. Jakiś czas po tym, Cisco i Caitlin spotkali Felicity Smoak, podczas jeden z jej wizyt[3].
CaitlinSnowAndCiscoRamonInStarlingCity

Rozmowa po ataku Deathstroke'a

Pewnego dnia, Caitlin i Cisco zostali poproszeni o uprzątnięcie magazynu S.T.A.R. Labs w Starling City. Podczas sporządzania spisu inwentarza i dyskusji na temat wybuchu akceleratora, spostrzegli, że w magazynie znajduje się ktoś jeszcze. Udali się, by to sprawdzić, jednak była tam tylko ochrona. Cisco zapewnił mężczyźnie, że już prawie kończą. Zanim ten zdążył odpowiedzieć, plunął krwią i upadł na ziemię, a za nim stał Deathstroke. Dwójka naukowców rzuciła się do ucieczki, podczas której zdołali zatrzymać na chwilę zabójcę przy użyciu starej broni energetycznej stworzonej przez Arthura Lighta. Gdy udało im się ukryć, zgłosili tajemnicze zajście policji. Niedługo potem spotkali Felicity Smoak i Johna Diggle'a w szpitalu. Informatyczka spytała o stan Barry'ego, a Cailitn odpowiedziała, że jest bez zmian. Cisco wygadał się, że częste wizyty składa mu Iris, co zdenerwował zauroczoną dziewczynę. Nieco później, Felicity udała się do ich laboratorium z próbką Mirakuru tłumacząc, że potrzebuje ich pomocy, a cała sprawa będzie ich małą tajemnicą. Caitlin i Cisco udało się stworzyć lekarstwo przeciwko Mirakuru, które miało pomóc zainfekowanym przez Slade'a żołnierzom oraz Royowi Harperowi[3].

Praca z Flashem Edytuj

CaitlinHarrisonCiscoFirstLookInSpeedBarry

Obserwacja biegu Barry'ego

Dziewięć miesięcy po uderzeniu błyskawicą, Barry obudził się ze śpiączki, gdy w pomieszczeniu rozbrzmiał rzekomo lubiany przez niego utwór Lady Gagi. Cisco natychmiastowo zawołał doktora Wellsa i opowiedział młodemu chłopakowi o okolicznościach, w jakich się tu znalazł. Profesor oprowadził chłopaka po S.T.A.R. Labs i objaśnił dokładnie co zaszło. Później, gdy Allen odkrył swoje nadludzkie zdolności, czteroosobowy zespół z laboratorium udał się na lotnisko Ferris Air Testing Facility. Po tym jak Barry skomentował brak uśmiechu goszczącego na twarzy Caitlin, odpowiedziała, że to wszystko, na co ją stać, biorąc pod uwagę wcześniejsze przeżycia. Podczas gdy Cisco monitorował prędkość Barry'ego, Caitlin mierzyła ilość wydzielanej przez niego energii. Była zdumiona prędkością, z jaką może poruszać się chłopak, dopóki ten nie wpadł na beczki z wodą. Po kilku biegach testowych, drużyna wróciła do S.T.A.R. Labs, gdzie Barry wraz z Wellsem gdybali o istnieniu ludzi z niezwykłymi umiejętnościami. Harrison utrzymywał, że Barry jest unikatem, jednak po pierwszej konfrontacji z Clydem Mardonem, Barry wrócił do S.T.A.R. Labs będąc złym na Wellsa. Pojawił się później przepraszając naukowców i proponując Cisco oraz Caitlin swoją pomocą w łapaniu innych meta-ludzi. Przystali na propozycję, a Cisco zaprezentował strój, który zaprojektował już wcześniej i powinien pasować na Barry'ego. Allen przywdział strój i udał się pokonać pierwszego z nich. Cisco i Caitlin wspomagali go przez komunikator. Dziewczyna nie wierzyła, że Barry byłby w stanie wytworzyć ciśnienie, które byłoby w stanie przeciwstawić się huraganowi wytworzonemu przez Mardona, jednak ku jej zdziwieniu, Allen dokonał tego, będąc wspieranym przez profesora[2].
Stub Informacje zawarte w tej sekcji mogą być nieaktualne. Jeśli możesz, popraw je.

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

 1. Człowiek w kapturze
 2. Dzielni i odważni
 3. Legendy dnia wczorajszego
 4. Kryzys na Ziemi-X: część 2

FlashEdytuj

 1. Pilot
 2. Najszybszy człowiek na świecie
 3. Rzeczy, przed którymi nie uciekniesz
 4. Po złej stronie
 5. Plastik
 6. Narodziny Flasha
 7. Awaria prądu
 8. Flash kontra Arrow
 9. Człowiek w żółtym kombinezonie
 10. Zemsta złoczyńców
 11. Dźwięk i wściekłość
 12. Szaleję za tobą
 13. Chodząca bomba atomowa
 14. Opad promieniotwórczy
 15. Nie w porę
 16. Czas złoczyńców
 17. Tricksterzy
 18. Wszyscy razem!
 19. Kim jest Harrison Wells?
 20. Pułapka
 21. Grodd
 22. Niebezpieczne lotnisko
 23. Wystarczająco szybki
 24. Człowiek, który uratował Central City
 25. Flash z dwóch światów
 26. Co za rodzinka!
 27. Moc Firestroma
 28. Ciemność i światło
 29. Zoom wkracza do gry
 30. Goryle atakują
 31. Legends of Today
 32. Biec, by się zatrzymać
 33. Energia potencjalna
 34. Reverse-Flash powraca
 35. Jeszcze szybciej
 36. Witamy na Ziemi-2
 37. Ucieczka z Ziemi-2
 38. King Shark
 39. Trajektoria
 40. Skok w przeszłość
 41. Przeciwko Zoomowi
 42. Powrót do normalności
 43. Rupture
 44. Zbiegły dinozaur
 45. Niepokonany
 46. Najważniejszy wyścig
 47. Flashpoint
 48. Paradoks
 49. Magenta
 50. Nowe zagrożenie
 51. Potwór
 52. Cień
 53. Killer Frost
 54. Inwazja!
 55. Prezent
 56. Pożyczanie problemów z przyszłości
 57. Żywi lub martwi
 58. Niedotykalny
 59. Atak na Gorilla City
 60. Atak na Central City
 61. Gniew Savitara
 62. Powrót do Mocy Prędkości
 63. Duet
 64. Abra Kadabra
 65. Flash z przyszłości
 66. Wiem, kim jesteś
 67. Przyczyna i skutek
 68. Infantino Street
 69. Meta
 70. The Flash Reborn
 71. Mixed Signals
 72. Luck Be A Lady
 73. Elongated Journey Into Night
 74. Girls Night Out
 75. When Harry Met Harry...
 76. Therefore I Am
 77. Kryzys na Ziemi-X: część 3
 78. Don't Run
 79. The Trial of The Flash
 80. The Elongated Knight Rises
 81. Honey, I Shrunk Team Flash
 82. True Colors
 83. Subject 9
 84. Enter Flashtime
 85. Run, Iris, Run
 86. Null and Annoyed
 87. Lose Yourself
 88. Fury Rogue
 89. Therefore She Is
 90. Harry and the Harrisons
 91. Think Fast
 92. We Are The Flash

Legends of TomorrowEdytuj

 1. Inwazja!
 2. Kryzys na Ziemi-X: część 4

SupergirlEdytuj

 1. Kryzys na Ziemi-X: część 1

Freedom Fighters: The RayEdytuj

 1. A Hero Rises

Komiksy Edytuj

The Flash: Sezon zeroEdytuj

 1. The Strongman Cometh
 2. Who Let the Chimps Out?
 3. A Goodnight Hiss
 4. Big Top Brawl
 5. A Captive Audience
 6. Showtime
 7. The Big Finale

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Caitlin Snow znana była jako Killer Frost, która posiadała umiejętność generowania organicznych komórek podobnych do lodu. Kobieta po śmierci szefowej postanowiła kontynuować tajny projekt, który miał nie ujrzeć światła dziennego. Wtedy okazało się, że Caitlin pracuje dla R.O.J.-u i uruchomiła maszynę, zmieniając się tym samym w szalonego meta-człowieka, który pragnął otrzymać więcej ciepła.

Galeria Edytuj

Koncepty Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Sceny z serialu „Freedom Fighters: The RayEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Rzeczy, przed którymi nie uciekniesz” wyemitowany 21 października 2014 roku.
 2. 2,0 2,1 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Pilot” wyemitowany 7 października 2014 roku.
 3. 3,0 3,1 Drugi sezon serialu „Arrow”, odcinek „Człowiek w kapturze” wyemitowany 16 kwietnia 2014 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.