FANDOM


Caged” – dziesiąty rozdział komiksu „Arrow: Komiks”. Jego amerykańska premiera miała miejsce 12 grudnia 2012 roku.

O komiksie Edytuj

Twórcy Edytuj

Informacje Edytuj

  • Ilość stron: 23 stron
  • Odpowiedni wiek: 12+ lat
  • Prawa autorskie: 2013 DC Comics.

Opis Edytuj

W poszukiwaniu kolejnego celu ze swojej listy, Strzała dołącza do nielegalnych walk i mierzy się ręka w rękę z jednym z najbardziej bezwzględnych żołnierzy podziemia.

Streszczenie Edytuj

Oliver Queen train at a boxing bag

Trening zamaskowanego Olivera

Oliver Queen trenował na worku bokserskim z Digglem, przygotowując się do znalezienia Moty Cory – bezwzględnego mordercy do wynajęcia będącego maszyną do zabijania. Queen uważał to za prostą misję, jednak John miał obawy. W drodze na ring milioner wytłumaczył, że ich cel z listy jest duchem nawet dla nich. Według kontaktu, co sześć miesięcy wychodzi on z ukrycia, aby wziąć udział w „Turnieju Czaszki”. W ciągu ostatnich pięciu lat zmarło sześćdziesiąt osób z jego powodu.

Po wejściu do budynku Queen natychmiast udał się do klatki, gdzie został przywitany jako nowy zamaskowany zawodnik. Przed walką z Deathriderem, mężczyzna musiał pokonać czterech innych niezwykle silnych przeciwników. Ostatni z nich uszkodził milionerowi kolano, lecz mimo to przegrał. Podczas przerwy John martwił się o przyjaciela, który chciał to szybko zakończyć, gdyż nie zamierza być w tym miejscu dłużej. Podczas kolejnej walki, Diggle rozmawiał ze starszym mężczyzną, który wypytywał o menadżera wojownika. Kiedy okazało się, że ten takiego nie posiada, starzec zamierzał go zwerbować. John wytłumaczył rozmówcy, że to tylko jednorazowy występ, po czym próbował go przekupić, aby dał mu adres, pseudonimy i wszystko, co wie o Deathriderze. Po walce John ponownie spotkał się z przyjacielem w szatni i nakazał mu zakończyć to, gdyż ma wszystko, czego im potrzeba. Queen nie chciał jednak się poddać i postanowił stanąć do walki z wrogiem.

Oliver Queen makes the final knockout

Ostatni nokaut przeciwnika

Walka początkowo wyglądała jak pojedynek równego z równym, jednak Queen zaczął wykorzystywać swoje wojownicze zdolności i znacznie osłabił boksera, stając się tym samym nowym mistrzem turniejów. Kiedy milioner cieszył się z okrzyków publiczności, sprawiając pozory zadowolonego całym wydarzeniem, Monty wyciągnął nóż i wstał, próbując zaatakować przeciwnika. Oliver odwrócił się i znokautował Deathridera, zanim ten zdążył wbić mu ostrze. Kiedy wraz z Johnem opuścili budynek walk w klatce, Diggle chciał wesprzeć przyjaciela, jednak ten uważał, że to ich robota – nic więcej.

Obsada Edytuj

Role główne

Role drugoplanowe

Galeria Edytuj

Okładki Edytuj

Zobacz też Edytuj

  • ThePageSocial Caged (oficjalna strona)
Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.