Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Bruce Wayne – znany milioner zamieszkujący Gotham.

Biografia[]

Jesienią 2017 roku Oliver Queen wspomniał o Wayne na konferencji prasowej w Star City, kiedy to media dostały informację, że pod maską Zielonej Strzały kryje się sam Queen. Burmistrz chcąc się wybronić, wskazał, że zdjęcie jest fotomontażem i mogli umieścić w kostiumie nawet Bruce’a. Aby natychmiastowo obalić swoją tezę, wspomniał o tym, że Wayne nie opuścił ostatnio Gotham, więc nie mógł być mścicielem[1].

Ciekawostki[]

  • W komiksach DC Comics, Bruce Wayne był spokojnym, szczęśliwym dzieckiem pary miliarderów. Rodzice nie rozpieszczali go, lecz obdarzali go mądrą miłością, aż pewnego wieczoru wybrali się do kina. Po skończonym spektaklu wracali ciemną alejką do domu, gdy nagle zza rogu wyłonił się bandyta, zażądał pieniędzy i biżuterii, a gdy Wayne’owie stawili opór, ten zabił ich bez skrupułów na oczach młodego Bruce’a. To wydarzenie odmieniło życie spadkobiercy, który z czasem wyjechał z miasta i zaczął trenować umysł oraz ciało. Po kilku latach wrócił do Gotham, które zaczął chronić przed przestępczym półświatkiem jako mściciel Batman.
  • W oryginalnym scenariuszu odcinka „Tribute” nie było nazwiska Wayne’a. Stephen Amell przygotowując się do roli, zasugerował, aby powiedział o milionerze z Gotham. Po otrzymaniu zgody Grega Berlantiego oraz dyrektora DC Entertainment – Geoffa Johnsa, scenariusz został odpowiednio przerobiony[2].

Przypisy[]

  1. Szósty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Tribute” wyemitowany 19 października 2017 roku.
  2. Artykuł: Arrow's Bruce Wayne 'Crossover': Stephen Amell Reveals Its Bat-Story na stronie tvline.com

Zobacz też[]

Advertisement