FANDOM


Pszczoły... Lubię pszczoły.
Brie Larvan, „Światło nadziei

Brie Larvan – była inżynierka Mercury Labs, która stworzyła Robo-Pszczoły. Po pewnym czasie za ich pomocą zaczęła siać zamęt i spustoszenie, przez co została nazwana Bug-Eyed Bandit.

Osobowość Edytuj

Brie była kiedyś niezwykle gorliwym i ambitnym naukowcem, która wykazywała cechy humanitarnej osoby używającej swoich wynalazków – Robo-Pszczół do rozwoju rolnictwa. Po pewnym czasie jej wizja lepszego świata niezwykle się zmieniła i zaczęła dostrzegać potencjał swoich wynalazków do celów militarnych. Jej współpracownicy – Lindsay Kang i Bill Carlisle zgłosili ten fakt do szefowej, która postanowiła zwolnić kobietę. To wydarzenie sprawiło, że Brie stała się zimna, mściwa i gorzka, a także była w stanie zabijać ludzi, których winiła za zniszczenie jej samej życia. Bez wahania krzywdziła niewinnych, kiedy ci przeszkadzali jej w wypełnianiu planu. Mimo tego wszystkiego, Brie jest inteligentną i zaciekłą kobietą, nie martwiącą się konsekwencjami swoich działań.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

Brie Larvan fight Flash and his team (11)

Zdolności techniczne Brie

  • Geniusz – Brie jest niezwykle inteligentna, co nie jeden raz przejawia się w jej działaniach.
  • Zdolności techniczne – Brie okazała się być wysoko wykwalifikowanym inżynierem, dzięki czemu posiada niezwykłe zdolności techniczne.
  • Ekspert w hakowaniu – dzięki niezwykłym zdolnością informatycznym, Brie jest też niesamowitym hakerem, zdolnym do włamania do dowolnego komputera, systemu, czy serwera na świecie. Stała się godną przeciwniczką dla Felicity Smoak, która miała problem z pokonaniem jej algorytmów.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Brie pracowała kiedyś w Mercury Labs, gdzie zajmowała się własnym projektem stworzenia Robo-Pszczół do rozwoju rolnictwa. Po pewnym czasie jej wizja lepszego świata niezwykle się zmieniła i zaczęła dostrzegać potencjał swoich wynalazków do celów militarnych. Jej współpracownicy – Lindsay Kang i Bill Carlisle zgłosili ten fakt do szefowej, która postanowiła zwolnić kobietę. Kobieta nie mając środków i miejsca pracy, za wszelką cenę starała się ukończyć swój projekt, a także obiecała, że zemści się na winnych[1].

Akty zabójstwa Edytuj

Brie Larvan attacks Bill Carlisle (3)

Brie wysyła Robo-Pszczoły

Brie za pomocą Robo-Pszczół zaatakował Lindsay Kang, która została przez jej urządzenia zamordowana. Jakiś czas później udała się do Folston Tech, gdzie odnalazła i zamordowała Billa Carlisle'a. Te czyny doprowadziły do zainteresowania się nią drużyną Flasha. Sprinter próbował pokonać małe urządzenia, jednak te wstrzyknęły mu ogromne ilości jadu. Po jakimś czasie, Brie wysłała swój wynalazek do Tiny McGee, jednak została ponownie zatrzymana przez bohaterów. Atom zajął się rojem atakującym szefową Mercury Labs, natomiast Flash odnalazł kryjówkę zabójczyni i próbował ją pokonać. Dziewczyna wysłała na niego kolejny rój Robo-Pszczół, a sama zaczęła komputerową walkę z jakąś hakerką, która starła się udaremnić jej plany. Ostatecznie Brie została pokonana i aresztowana przez Departament Policji[1].

Krótko po uwięzieniu w Iron Heights, Brie dowiedziała się, że wykryto na jej kręgosłupie guz, a jego chirurgiczne usuniecie kosztowałoby paraliż nóg. Nie chcąc tego doświadczyć, kobieta dowiedziała się o technologii, która pozwoliła Felicity wstać z wózka. Wykorzystując dzienny czas korzystania z komputera, Brie włamała się do systemu więziennictwa i zmieniła czasu uwolnienia na 30 marca 2016 roku. Zaraz po opuszczeniu więzienia, Larvan zaktualizowała swoje Robo-Pszczoły i udała się do Palmer Tech. W nieznany sposób dostała się do budynku i zamordowała Phila na oczach reszty członków z rady. Następnie gigantyczny rój okrążył firmę, odcinając całkowicie wszelką komunikację. Dała Felicity dziesięć minut na poddanie się, inaczej zaczęłaby mordować kolejno radę Palmer Tech. Po kilku minutach jej Robo-Pszczoły zaczęły gonić pannę Smoak, jej matkę i Theę Queen. Kiedy na ratunek przybyli Zielona Strzała, Spartan i Czarny Kanarek, Brie ich przegoniła i dała dodatkowe pięć minut Felicity. Kiedy trzem dziewczyną udało się bezpiecznie wyprowadzić członków rady, panna Smoak z Theą został zakładniczkami przestępczyni. Kiedy Brie wytłumaczyła, dlaczego to robi, informatyczka wskazała jej pomieszczenie z planami urządzenia. Po zabraniu ich Larvan rozpoznała kod, który był podobny do tego kodu hakerki, która to wsadziła ją do więzienia. Chcąc się za to zemścić, kobieta wróciła do swojej nemezis z rozkazem dla Robo-Pszczół dotyczącym zabicia. Po chwili jednak do walki przyłączyła się drużyna Zielonej Strzały, która z pomocą Curtisa ogłuszyła Brie jej własną bronią. Następnie została aresztowana przez Departament Policji[2].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Wszyscy razem!

ArrowEdytuj

  1. Światło nadziei

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Bug-Eyed Bandit był niebezpiecznym przestępcą, który władał rojem mechanicznych pszczół. Szalony naukowiec, którego projekt został odrzucony dowiedział się o sekretnej tożsamości Atoma i stał się jednym z jego groźniejszych wrogów.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Flash”, odcinek „Wszyscy razem!” wyemitowany 14 kwietnia 2015 roku.
  2. Czwarty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Światło nadziei” wyemitowany 30 marca 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.