FANDOM


Bridget Carlberg – babcia Philipa, który zginął w wyniku wypadku samochodowego.

Osobowość Edytuj

Bridget jest miłą staruszką, zawsze chętną pomóc innym. Wspierała wnuczka, dopóki nie dowiedziała się, że ten pali marihuanę i popadł w złe towarzystwo. Uznała, że gdy wyrzuci go z domu, chłopak powróci i zmądrzeje. Niestety tak się nie stało, a młodzieniec zginął w wypadku samochodowym, o co kobieta zaczęła się obwiniać.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Bridget wychowywała Philipa, aż ten skończył szkołę średnią. Po tym zauważyła zmianę zachowania chłopaka i odkryła, że pali on marihuanę. W związku z tym wyrzuciła go z domu, myśląc, że ten zmądrzeje i wróci. Chłopak jednak postanowił udać się do miasta autostopem, lecz kierowca stracił kontrolę nad samochodem, wpadł na drzewo i zabił młodzieńca. Od tamtej pory Bridget zaczęła obwiniać się o śmierć chłopaka[1].

Duchowe wyzwolenie Edytuj

Family death humans watch ritual (3)

Pogodzenie się ze śmiercią Philipa

Nie mogąc się przez kolejne lata pogodzić ze stratą wnuka, postanowiła udać się do Papa Midnite’a i porozmawiać z duchem Philpa. Jej ogromne poczucie winy było tak silne, że w połączeniu z mistycznymi zdolnościami mężczyzny, przywróciło ducha chłopaka na Ziemię. Ten utknął we własnej pętli i poszukiwał podwózki do miasta, zabijając kilka osób na tym samym drzewie, na którym on zginął. Całą sprawą zajęła się zespół egzorcystów, którzy odwiedzili Bridget, która to opowiedziała o całym zajściu. Kiedy jednak Midnite wraz z Constantinem postanowili zająć się przytłaczającym problemem, przy pomocy detektywa Corrigana sprowadzili bliskich wskrzeszonych ofiar to kryjówki, gdzie zmusili ich do pogodzenia się ze stratą. Dzięki temu mogli rozpocząć rytuał, który ponownie odesłał duchy, w tym ducha Philipa[1].

Występy Edytuj

ConstantineEdytuj

  1. Danse Vaudou

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ConstantineEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Pierwszy sezon serialu „Constantine”, odcinek „Danse Vaudou” wyemitowany 21 listopada 2014 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.