FANDOM


Blitzkriegsprinter będący członkiem Nowej Rzeszy na Ziemi-X.

Osobowość Edytuj

Blitzkrieg jest sadystycznym i zimnokrwistym faszystą, który jest lojalny wobec nazistowskiej misji. Jest pozbawiony empatii, współczucia i honoru, przez co jest postrzegany jako odrażający i jednocześnie niebezpieczny. Wydaje się, że najbardziej ze wszystkich nienawidzi The Raya, co pokazał podczas kilku potyczek z nim.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Nowa Rzesza atakuje Freedom Fighters w Tulsie, niwecząc ich plany (8)

Superszybkość Blitzkriega

 • Superszybkość – Blitzkrieg posiada superszybkość, która jest jego atutem w byciu sprinterem.
 • Szybka regeneracja cząsteczek – dzięki swojej superszybkości, jego cząsteczki regenerują się w niezwykłej prędkości.
 • Nadludzka wytrzymałość – ciało Blitzkriega jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Nadludzka siła – dzięki swojej superszybkości, Blitzkrieg może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Zwiększony refleks – dzięki swojej superszybkości, Blitzkrieg posiada zwiększony refleks, który pozwala mu między innymi na przyspieszoną percepcję.
 • Podróżowanie w czasie – przy osiągnięciu niezwykle szybkiej prędkości i działaniu wielu innych nieznanych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, Blitzkrieg może złamać barierę czasoprzestrzenną i podróżować w czasie. Oprócz tego, że ta umiejętność jest niezwykle potężna, jest też niezwykle niebezpieczna i niekontrolowana.
 • Elektrokineza – Blitzkrieg może generować potężne błyskawice energetyczne i przekierowywać je w wybranym kierunku, przy uzyskaniu odpowiedniej prędkości. Zazwyczaj robi to nieświadomie podczas biegu, ale przy odpowiednim użyciu może strzelać nimi, a także przywracać akcję serca.
 • Nietykalność – dzięki swojej superszybkości, wszystkie komórki ciała Blitzkriega mogą wibrować z taką samo częstotliwością jak powietrze, dzięki czemu może przechodzić płynnie przez dowolne przedmioty stałe bez jakichkolwiek obrażeń.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

W pewnym momencie swojego życia Blitzkrieg w niewiadomy sposób zyskał moce i dołączył do Nowej Rzeszy[1].

Początki bywają trudne Edytuj

Nowa Rzesza atakuje Freedom Fighters w Tulsie, niwecząc ich plany (9)

Walka z The Rayem

Wielu ludzi skrywało się po ruinach budynków Tulsy na Ziemi-X, których to chronili uzbrojeni rebelianci. Kiedy naziści dowiedzieli się o przybyciu Freedom Fighters, Blitzkrieg z Dark Arrowem i Overgirl zaatakowali, poczynając od zniszczenia mostu łączącego dwa ważne punktu upadającego miasta. Głównym celem wojowników okazał się Red Tornado, któremu przestępcy zamierzali odebrać korę mózgową. Overgirl jako pierwsza uderzyła w androida, wbijając jego ciało w ziemię, kiedy to sprinter walczył z The Rayem. Kosmitka szybko wykańczała androida, któremu z pomocą ruszyła Phantom Lady. The Ray postanowił wyciągnąć Reda z dna, kiedy to Black Condor zaczął atakować wroga. W tym czasie konający Tornado kazał przyjacielowi upewnić się, że jego wspomnienia nie trafią w ręce wroga, po czym oddał swoją korę mózgową bohaterowi, wyłączając się. Jakby tego było mało, przeciwnicy znowu zaczęli atakować, więc z odsieczą pojawił się Vibe. Widząca to Kara wystrzeliła laserem z oczu, zabijając Dollmana. Vibe wiedząc, że wspomnienia Reda nie mogą zostać utracone, otworzył wyłom i przeniósł Raya w nieznane miejsce, kiedy to członkowie Nowej Rzeszy walczyli z pozostałymi bohaterami[1].

Kilka godzin później Overgirl przyglądała się z dumą, jak jej świat ulega władzy Nowej Rzeszy. Rozmyślenia przerwali jej Black Arrow oraz Blitzkrieg, którzy poinformowali o śmierci Dollmana i dalszych poszukiwaniach Phantom Lady, Black Condora i Vibe'a. Dali też kobiecie znać, że The Ray uciekł z rdzeniem Red Tornado przez wyłom i nie mają pojęcia, gdzie teraz jest. Kosmitka nakazała przyszykować wszelkie siły na atak Freedom Fighters, chcąc zdobyć zasoby pamięci androida. Po kilku godzinach Nowa Rzesza odnalazła Vibe w zniszczonym budynku przy komputerach, zmuszając mściciela do ucieczki. W pościg za nim ruszył Blitzkrieg, który w piwnicy zaczął walczyć z bohaterem, ostatecznie zabijając go. Zaraz po tym przestępcy zaczęli poszukiwać informacji o lokalizacji The Raya na komputerze Vibe'a, dowiadując się tym samym, że bohater znajduje się na Ziemi-1. Kara ponownie nakazała sojusznikom przygotować się na potencjalną podróż, będąc przy tym pewna pomyślnego ukończenia celu[1].

Występy Edytuj

Freedom Fighters: The RayEdytuj

 1. A Hero Rises

Ciekawostki Edytuj

 • Blitzkrieg nie ma swojego odpowiednika w komiksach DC Comics, lecz pojawiły się podobne postacie.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Freedom Fighters: The RayEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 1,2 Pierwsza część animacji „Freedom Fighters: The Ray”, wyemitowana 8 grudnia 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.