FANDOM


William Malone (zm. 25 grudnia 2016 roku) – policjant Departamentu Policji w Star City, a także były chłopak Felicity Smoak. Nie posłuchawszy się rady ukochanej, mężczyzna został porwany przez Prometeusza, a następnie ubrany w jego kostium, doprowadzając nieświadomego Zieloną Strzałę do wystrzelenia trzech strzał, które go zabiły.

Osobowość Edytuj

Billy wydawał się być odważnym i stanowczym mężczyzną, niepoddającym się po pierwszej porażce. Lubił wyrażać własne zdanie, nie zważając na ich konsekwencje. Przy tym był niezwykle ciepłym i kochającym mężczyzną, troszczącym się o swoją dziewczynę. Kiedy dowiedział się, że ta współpracuje z Zieloną Strzałą był z niej dumny i wspierał jej działania, jednakże w wielu momentach obawiał się o jej bezpieczeństwo. Obawy te doprowadziły do jego śmierci, kiedy to chcąc ją chronić, postanowił sam znaleźć informacje na temat Prometeusza.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

 • Ekspert w walce wręcz – jako policjant, Billy jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz.
 • Ekspert w walce bronią – jako policjant, Billy potrafi obsługiwać większość broni palnej, a także broni białej.

Biografia Edytuj

Policyjny awans Edytuj

Benton and Frank Pike talk (4)

Rozmowa o Quentinie

Billy wraz z Frankiem Pike badał sprawę zamordowania policjanta przez pewnego przestępcę. Kiedy mężczyzna pokazywał kapitanowi miejsce zbrodni, stwierdził, że styl pozostawiania monet na oczach ofiary pasuje do Charona – niebezpiecznego przestępcy, który ulokował się w Star City po odsiadce w Hub City i Blüdhaven. Rozmowa jednak szybko przeszła na temat Quentina Lance, kiedy do Benton wspomniał, że kapitan mógłby go przywrócić na służbę. Późnym wieczorem, kiedy Felicity wróciła do mieszkania, podszedł do niej Billy i przytulając się, zapytał, jak minął jej dzień[1].

Felicity odwiedziła Billy’ego na komisariacie przynosząc mu kawę i prosząc o sprawdzenie pewnego skrawka materiału, przedstawiając przy tym niejasną i dziwną historię jego pochodzenia. Mężczyzna jednak zrozumiał, co ma zrobić i zdecydował się pomóc, po czym pocałował dziewczynę na pożegnanie[2].

Billy Malone and Green Arrow meet and talk with Prometheus (1)

Zaaranżowane spotkanie

Billy wywołał fałszywy alarm, na który zjawi się Zielona Strzała. Zrobił to, ponieważ miał mu coś do przekazania, a nie miał jak inaczej się z nim skontaktować. Chciał mu przekazać, że ktoś mądrzejszy i groźniejszy na niego poluje i to on zamordował Conahana, a także zaatakował Tobiasa Churcha[3].

Billy udał się w czasie przerwy w pracy do Felicity na jej prośbę, gdzie wspólnie spędzili godzinę. Chłopak wyznał dziewczynie, że zapisały się do ACU i chciał wiedzieć, czy burmistrz Queen wie o nowym chłopaku informatyczki. Jakiś czas później, Billy spotkał się z Oliverem, nie wiedząc, iż to tak naprawdę Human Target i rozmawiał z mężczyzną o związku panną Smoak[4].

Kiedy prawda wyjdzie na jaw Edytuj

Felicity say Billy trust about her work with Green Arrow (4)

Billy dowiaduje się prawdy

Po ciężkim dniu, Lopez wręczyła Billy’emu dowód w zabójstwie Gay Eked. Mężczyzna nie był zadowolony z faktu, że nie mają mimo wszystko jak uchwycić przestępcy. Kiedy nagle odwiedziła go Felicity, która dość dziwnie zaczęła zachowywać się podczas rozmowy, która nie została zakończona z powodu wezwania przez Pike’a. Jakiś czas później Felicity ponownie odwiedziła chłopaka, prosząc go o prywatną i szczerą rozmowę, podczas której wyznała, że skradła mu z biurka dowód, który był potrzebny przy jej współpracy z Zieloną Strzałą. Billy szybko przerodził złość w zachwyt i dumę z kobiety, po czym zaczął zadawać pytania. Informatyczka, wiedząc, że nie może tego zdradzić, przerwała rozmowę namiętnym pocałunkiem[5].

Billy spędzał czas z Felicity na świątecznym przyjęciu zorganizowanym w ratuszu, kiedy to poznał Curtisa i jego męża. Kiedy Holt po opuszczeniu budynku został zaatakowany przez Prometeusza, Malone udał się do szpitala, gdzie chciał porozmawiać z Paulem, obiecując tym samym Felicity, że nie wyjawi mu prawdy o tym, że jego mąż jest Mister Terrificem. Idąc tropem wstrzykniętemu poszkodowanemu narkotyku, Billy mimo zakazów dziewczyny udał się do Claybourne Pharmaceuticals, gdzie dowiedział się o tym, że niejaki Justin Claybourne związany dawniej z produkcją narkotyku posiadał syna. Szybko wysłał zdjęcie Felicity, kiedy to Prometeusz go zaatakował i porwał. Następnie ubrał mężczyznę w swój kostium, do którego przyczepił głośnik i podczas kolejnej konfrontacji wykorzystał go jako cel dla Zielonej Strzały. Łucznik, chcąc zakończyć zabójstwa raz na zawsze, postanowił uśmiercić wroga, jednak po wystrzeleniu trzech strzał zdał sobie sprawę ze swojej pomyłki, gdyż po ściągnięciu maski ujrzał detektywa Malone, który zmarł przez jego szybki odruch[6].

Występy Edytuj

ArrowEdytuj

 1. Legacy
 2. The Recruits
 3. A Matter of Trust
 4. Human Target
 5. So It Begins
 6. What We Leave Behind

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, nazwisko Malone nosił jedynie Matches Malone posiadający różne historie. Jedną z ważniejszych jest ta ukazana w serialu Gotham, w której to mężczyzna zamordował w alejce rodziców Bruce’a Wayne’a.
  • Billy Malone może odnosić się do jednego z rajdowców z gry „Forza Horizon”.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „ArrowEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Legacy” wyemitowany 5 października 2016 roku.
 2. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „The Recruits” wyemitowany 12 października 2016 roku.
 3. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „A Matter of Trust” wyemitowany 19 października 2016 roku.
 4. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „Human Target” wyemitowany 2 listopada 2016 roku.
 5. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „So It Begins” wyemitowany 9 listopada 2016 roku.
 6. Piąty sezon serialu „Arrow”, odcinek „What We Leave Behind” wyemitowany 7 grudnia 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.