Arrowwersum
Advertisement
Arrowwersum

Benatu Eshu – były ambasador Zambezi, a zarazem przestępca, który ukradł z muzeum w Detroit totem ognia.

Osobowość[]

Benatu Eshu jest podstępnym i przebiegłym mężczyzną, umiejącym w odpowiednim momencie wykorzystać słaby punkt swojego przeciwnika, dzięki czemu zyskuje ogromną przewagę. Oprócz tego jest niezwykle chciwym człowiekiem, który za swój cel przybrał zdobycie wszystkich totemów pochodzących z Zambezi.

Moce i zdolności[]

Zdolności[]

Manipulacja ognia

  • Ekspert w walce wręcz – Eshu jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz.
  • Kondycja fizyczna – Eshu posiada niezwykłą kondycję fizyczną, dzięki czemu jest bardzo zwinny i szybki.
  • Totem ognia – Eshu posiada totem ognia, dzięki któremu uzyskuje umiejętności kontrolowania i manipulowania ognia. Nie ogranicza się on to pocisków czy pułapek z ognia, ale również transformuje się w żywy ogień.

Biografia[]

Wczesne życie[]

Benatu Eshu był jednym z żołnierzy, który pod dowództwem lokalnego władcy zaatakował wioskę Zambezi. Podczas kiedy Esi Jiwe uciekła wraz z młodą córką po krótkiej walce z wrogiem, mąż kobiety został zabity próbując ochronić rodzinę[1].

Potęga absolutna[]

Konfrontacja z Vixen

Benatu Eshu zlecił Jonesowi kradzież artefaktów z muzeum w Detroit, a kiedy wrócił, był przeszukiwany przez ochroniarza mężczyzny. Dostarczył on skradzione z muzeum klejnoty, jednak zanim mu je pokazał, zaproponował cenę 100 000 dolarów. Kiedy Eshu otworzył pudełko, zabrał tylko jeden, a resztę wyrzucił, co zdenerwowało Jonesa. Gdy doręczyciel upomniał się o zapłatę, jego klient nałożył artefakt i zaczął płonąć żywym ogniem. Eshu podpalił Jonesa, a ten następnie wypadł przez okno. Po chwili pojawiła się Vixen, która unieszkodliwiła ochroniarzy mężczyzny[1].

Gdy odkrył, że dziewczyna władała totemem Anansi, przestępca wyjawił, że zna matkę przeciwniczki i uważa, że obie są do siebie podobne. Słowa te wyprowadziły kobietę z równowagi, lecz wróg odpowiedział jej kulą ognia, która wyrzuciła ją z budynku. Po chwili Eshu ponownie się pojawił przy mścicielce i wyznał, że przeszukiwał całą Afrykę, chcąc zdobyć totemy, a teraz może zdobyć dwa z nich jednego wieczoru. Krótka walka z dachu przeniosła się na podwórko przed restauracją, gdzie oboje poniszczyli wszystko dookoła. Mari wiedząc, że nie ma aktualnie szans na wygraną, postanowiła uciec, jednakże Eshu trafił ją kulą ognia. Kobieta ukrywała się w basenie, kiedy mężczyzna podszedł wyszukać rannego trupa, jednakże nie widząc jej, zrezygnował z poszukiwań[1].

Agresja po zabójstwie

Benatu Eshu stał na płonącym budynku, kiedy to za pomocą telefonu nagrał wiadomość dla mieszkańców Detroit. Po przedstawieniu się jako były przedstawiciel rządu Zambezi, po czym zaczął zastraszać mieszkańców miasta tym, że ich życie pogrąży się w bólu, zniszczeniu i ogniu. Przeprosił za to, co musi uczynić, jednocześnie zaznaczając, że tylko jedna kobieta może powstrzymać tę apokalipsę, kiedy spełni jego życzenie – odda dobrowolnie totem Anansi. Zaraz po tym przenosi się on płomieniami na ulice, na której spotyka bohaterów. Po groźbie Eshu rozpoczyna się walka, w której pierwszy atak stara się zadać Vixen, jednak Czarny Kanarek był szybszy i skutecznie rani przeciwnika kilkoma ciosami, po czym do ataku dołącza się również Atom. Mimo nierównej walki wróg dalej atakuje pełnią siły, po czym zaczyna wyśmiewać się z wojowniczki, że nie ma żadnego zwierzęcia na tej Ziemi, które byłoby odporne na ogień. Mari ponownie za pomocą sarkazmu przykuła uwagę Eshu, mówiąc, że zna pewnego Kanarka. Po raz kolejny Atom i Czarny Kanarek spróbowali zaatakować mężczyznę, jednak bezskutecznie. Zaraz po tym do walki dołączyła Kuasa, która za pomocą totemu wody miała wielką przewagę nad przeciwnikiem i w dodatku rozpierał ją gniew za to, co ten uczynił jej wiosce. Siła woli Eshu była jednak tak potężna, że mimo iż był w wodzie, wygenerował dostateczną ilość ognia, aby odeprzeć atak przeciwnika. Mimo ostrzeżeń Mari, Kuasa nie chciała być jak ich matka i nie zamierzała uciec przed walką, ginąc tym samym w płomieniach. Zadowolony z siebie Eshu powiedział, że teraz zamierza zrobić z Mari to, czego nie zdołał zrobić z jej matką[1].

Vixen i Benatu Eshu walczyli na ulicach Detroit, bezwzględnie je niszcząc. Przestępca zaczął uciekać, jednak Mari z pomocą zdolności totemu Anansi dogoniła go dopiero w jednej z alejek. Mężczyzna zaczął wyśmiewać się z przeciwniczki, że jest słaba tak samo, jak jej rodzina, co tylko rozwścieczyło kobietę, która zaczęła atakować agresywniej. Podczas walki w powietrzu, dziewczyna rzuciła w Benatu skałami, a następnie szybko go zaatakowała, przenosząc go w okolice pobliskiego zbiornika wodnego. Tam zauważyła, że taka ilość wody go osłabia i postanowiła przenieść walkę pod powierzchnię. Po udanym zerwaniu z wroga totemu Mari wypłynęła na powierzchnię i oddała artefakt Macalesterowi, kiedy to spod wody wyłonił się Eshu, który ponownie wciągnął wojowniczkę pod powierzchnię. Z pomocą swoich zdolności ogłuszyła przeciwnika, pozwalając mu bezwładnie opaść na dno[1].

Występy[]

Vixen[]

  1. Family Reunion

Ciekawostki[]

Galeria[]

Sceny z serialu „Vixen[]

Przypisy[]

  1. 1,0 1,1 1,2 1,3 1,4 Druga część animacji „Vixen”, wyemitowana 13 października 2016 roku.

Zobacz też[]

Advertisement