FANDOM


Beebo the God of War” – czterdziesty drugi odcinek serialu „Legends of Tomorrow”, który wchodzi w skład trzeciego sezonu. Amerykańska premiera miała miejsce 5 grudnia 2017 roku na kanale The CW. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Opis Edytuj

Zagubieni po ostatnich wydarzeniach legendy oddają się całkowicie pracy i badają anachronizm w osadzie wikingów w Nowym Świcie. Bohaterowie zdają sobie sprawę, że mnisi traktują artefakt jak boga i są zaskoczeni jego pochodzeniem. Sara martwi się, że zespół będzie potrzebował wsparcia, gdy Damien Darhk ponownie zaatakuje. Tymczasem Jax znajduje lukę w czasie, która może zmienić historię, ale jest to ryzyko, które zamierza podjąć.

Obsada Edytuj

Ciekawostki Edytuj

  • Martin Stein robił zakupy w sklepie Toys Are We, który nawiązuje do prawdziwej sieciówki Toys „R” Us.
    • Sama zabawka Beebo i szaleństwo na nią w 1992 roku nawiązują do prawdziwej zabawki „Śmiejącego się Elmo”, na którego ogromny szał był w 1996 roku.
  • Kiedy Martin używał łuku w sklepie, aby zestrzelić maskotkę, w tle słychać podkład muzyczny znany z serialu „Arrow”.
  • Martin krzyczy „Wielki Scottcie!” po przeskoczeniu w czasie, odwołując się do powszechnie używanej frazy przez doktora Browna z trylogii „Powrót do przyszłości”.
    • Nieco później Martin ponownie nawiązuje do trylogii, kiedy to Jefferson nakazuje mu otworzyć wręczony list pamiętnej daty.
  • Zari gra z Jaxem w „Mortal Kombat II” i wcielają się kolejno w postacie Mileena i Jaxa Briggsa.
  • Damien Darhk mówi do Zari o „zdmuchnięciu [go], chuchnięciu, zdmuchnięciu i ponownym chuchnięciu” w odniesieniu do ataku kobiety, nawiązując do baśni „Trzy małe świnki”.
  • Atom udający Beebo chwali Jezusa Chrystusa nazywając go jednym prawdziwym Bogiem, jednocześnie zaznaczając, że wiara nie oznacza braku nauki czy ewolucji. Tym samym nawiązuje do multiwersum i faktu, że przynajmniej na Ziemi-1anioły, demony, czy sam Bóg i współistnieją one z dinozaurami, czy meta-ludźmi.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.