FANDOM


Nie możesz jej ocalić!
Barry Allen, „Flash z przyszłości

Bartholomew „Barry” Allen – alternatywna przyszła wersja Barry'ego Allena z 2024 roku, w której nie udało mu się uratować Iris West przed zabiciem z rąk Savitara. Używa swojego alter ego do ratowania miasta przed złem, przywdziewając wtedy strój bohatera, którego nazywa się Flashem.

Osobowość Edytuj

Barry był zamknięty w sobie po tym, gdy stracił miłość swojego życia. Nie odzywał się do nikogo i przesiadywał ciągle w krypcie czasu w S.T.A.R. Labs, gdzie oglądał zdjęcia, na których spędza chwile z Iris. Wydarzenie to całkowicie go załamało, stracił swoją bohaterską ideę i przestał ratować ludzi. Dopiero spotkanie z młodszym sobą otworzyło mu oczy i przypomniał sobie, że warto walczyć o miasto i za przyjaciół, powracając tym samym do swojego bohaterskiego zawodu.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

The Flash (alternative version) superspeed

Superszybkość Barry'ego

 • Superszybkość – Barry posiada superszybkość, która jest jego atutem w byciu Flashem.
 • Szybka regeneracja cząsteczek – dzięki swojej superszybkości, jego cząsteczki regenerują się w niezwykłej prędkości.
 • Nadludzka wytrzymałość – ciało Barry'ego jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Nadludzka siła – dzięki swojej superszybkości, Barry może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Zwiększony refleks – dzięki swojej superszybkości, Barry posiada zwiększony refleks, który pozwala mu między innymi na przyspieszoną percepcję.
 • Podróżowanie w czasie – przy osiągnięciu niezwykle szybkiej prędkości i działaniu wielu innych nieznanych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, Barry może złamać barierę czasoprzestrzenną i podróżować w czasie. Oprócz tego, że ta umiejętność jest niezwykle potężna, jest też niezwykle niebezpieczna i niekontrolowana.
 • Elektrokineza – Barry może generować potężne błyskawice energetyczne i przekierowywać je w wybranym kierunku, przy uzyskaniu odpowiedniej prędkości. Zazwyczaj robi to nieświadomie podczas biegu, ale przy odpowiednim użyciu może strzelać nimi, a także przywracać akcję serca.
 • Nietykalność – dzięki swojej superszybkości, wszystkie komórki ciała Barry'ego mogą wibrować z taką samo częstotliwością jak powietrze, dzięki czemu może przechodzić płynnie przez dowolne przedmioty stałe bez jakichkolwiek obrażeń.

Zdolności Edytuj

 • Geniusz – Barry jest niezwykle inteligentny, co pomaga mu rozwiązywać trudne sprawy policyjne, czy też pomaga mu to w przewodzeniu drużyny.
 • Dedukcja – Barry nie ogranicza się do rozumowania dedukcyjnego, co nie raz pomogło mu w trudnym śledztwie.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Main.png Osobny artykuł: Barry Allen

Barry przeżył wszystko tak samo, jak jego inna wersja, jednak nie udało mu się pokonać Savitara, więc Iris została przez niego zamordowana. Bohater stracił tym samym wiarę w siebie i zaczął ukrywać się w krypcie czasu w S.T.A.R. Labs, odkładając strój bohatera na bok[1].

Spotkanie młodszego siebie Edytuj

Barry 2024 help himself

Barry pomaga sobie

Kiedy Barry dowiedział się, że jego wersja z 2017 roku przybyła do 2024, postanowił siebie zobaczyć. Poradził sobie, aby darował tej całej sprawie, bo Iris i tak nie można uratować. Młodzieniec jednak się nie poddawał i chwilę później udał się do krypty czasu, gdzie kontynuował rozmowę. Był wściekły na przyszłego siebie, że złamał obietnicę dotyczącą nieopuszczania drużyny. Cała ta dyskusja wzbudziła u niego poczucie winy i chęć do odpokutowania, lecz zareagował dopiero w momencie, kiedy młody Allen nie radził sobie z Zakrętką i Władcą Luster. Po wspólnym pokonaniu przestępców Barry zdecydował stać się na nowo i pomagać ludziom, ponownie jednocząc drużynę. Tym samym udało mu się pogodzić z Joe, a następnie odprawił młodszą wersję do swoich czasów, zostawiając mu wskazówkę, jak pokonać Savitara. Wskazówką tą była doktor Tracy Brand, która w 2020 roku stworzyła pułapkę na wroga i uwięziła go w Mocy Prędkości[1].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

 1. Flash z przyszłości

Ciekawostki Edytuj

 • W komiksach DC Comics, Barry Allen znany był jako Flash, który posiadał niezwykłą siłę, wytrzymałość i szybkość. Chłopak przypadkowo zaczął odkrywać swoje umiejętności, po wypadku w laboratorium. Dzięki nim zaczął walczyć z przestępczością i obiecał ojcu, że wyciągnie go z więzienia.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. 1,0 1,1 Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Flash z przyszłości” wyemitowany 25 kwietnia 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.