FANDOM


Wiesz, co zrobiliśmy, żeby się tu dostać? Przekonaliśmy ją, Killer Frost, żeby wskazała nam drogę. Potem wspięliśmy się na urwisko po lodowych stopniach! Ryzykowaliśmy życie, by uratować Jesse i ciebie. Nie znamy się, ale robiłem dziś rzeczy, o których nie myślałem, że są możliwe. Skoro zwykły Barry Allen dokonał niemożliwego, Flash też to potrafi...
Barry Allen, „Ucieczka z Ziemi-2

Barry Allen – naukowiec w Departamencie Policji w Central City na Ziemi-2 i mąż Iris West-Allen.

Osobowość Edytuj

Barry jest egoistycznym i zapatrzonym w swoje życie nerdem, nie zwracającym uwagę na niebezpieczeństwo, jakie może grozić bliskim przez jego czyny. Iris West zainteresowała się pracą policjantki i porzuciła dziennikarstwo, ku niezadowoleniu ojca. Od tamtego momentu, relacje Allena z Joem zaczęły opierać się na obustronnej nienawiści. Mimo swojej tchórzliwości, Allen potrafi wykazać się odwagą. Był w stanie współpracować z Killer Frost, aby uwolnić Jesse Wells i swojego odpowiednika, a także zmotywować Flasha do pełnego użycia swoich zdolności.

Biografia Edytuj

Wczesne życie Edytuj

Bartholomew pracował w Departamencie Policji w Central City, kiedy ożenił się z Iris West. Dziewczyna zainteresowana pracą policjantki, porzuciła dziennikarstwo i po pewnym czasie awansowała na detektywa, ku niezadowoleniu ojca[1].

Porwanie samego siebie Edytuj

Barry Allen (Earth-2) and Iris West (Earth-2) fight Zoom (4)

Na ratunek odpowiednikowi

Po tym jak Barry Allen z Ziemi-1 dostrzegł Bartholomewa w wiadomościach o Zoomie, reporter został porwany i zabrany do S.T.A.R. Labs. Początkowo był zdezorientowany wyglądem swojego odpowiednika, lecz wtedy spostrzegł Harrisona Wellsa, którym jest szalenie zafascynowany. Podczas gdy ochoczo rozprawiał o pracy Wellsa na temat teorii strun, został sparaliżowany przez Barry'ego, aby ten mógł zająć jego miejsce i dowiedzieć się, co Departament Policji w Central City wie o kryjówce Zooma[1].

Harrison wraz z Cisco uwolnili zdezorientowanego Barry'ego i ukryli się skutecznie w krypcie czasu. Kiedy tylko Zoom odszedł, Allen chciał wiedzieć, co się dzieje, po czym w trójkę udali się do policyjnego laboratorium. Tam ściągnęli za sobą detektyw Iris, której wszystko wytłumaczyli. Wspólnie planowali odnaleźć kryjówkę sprintera, wcześniej znajdując za pomocą skryptu Allena Killer Frost. Udali się do lasu, w którym kobieta przebywała i przekonali ją do pomocy. Przestępczyni pokazała im, gdzie ukrywa się Zoom i wspólnie tam poszli. Na miejscu Harry uwolnił swoją córkę, a Flash z pomocą swojego odpowiednika wyszedł z pułapki. Po chwili pojawił się Zoom, który złapał Jesse. Zrozpaczony Wells nie wiedział, jak ma jej pomóc, jednak złego sprintera zaatakowała Killer Frost, będąc złą na niego za zabicie Ronniego. Wszyscy uciekli, jednakże Allen bezskutecznie próbował uwolnić tajemniczego mężczyznę. Pośpieszył go Harrison, gdyż Caitlin nie była w stanie utrzymać wroga długo w lodzie. Wszyscy uciekają do S.T.A.R. Labs, gdzie Iris i Barry poinformowali, że dla bezpieczeństwa przenoszą się na pewien czas do Atlantyda[2].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

  1. Witamy na Ziemi-2
  2. Ucieczka z Ziemi-2

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, Barry Allen znany był jako Flash, który posiadał niezwykłą siłę, wytrzymałość i szybkość. Chłopak przypadkowo zaczął odkrywać swoje umiejętności, po wypadku w laboratorium. Dzięki nim zaczął walczyć z przestępczością i obiecał ojcowi, że wyciągnie go z więzienia.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. 1,0 1,1 Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Witamy na Ziemi-2” wyemitowany 9 lutego 2016 roku.
  2. Drugi sezon serialu „Flash”, odcinek „Ucieczka z Ziemi-2” wyemitowany 16 lutego 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.