FANDOM


B'wana Beast – silny cyrkowiec P.T. Barnuma, który pełnił rolę jego ochroniarza oraz egzekutora.

Osobowość Edytuj

B'wana Beast jest cichym mężczyzną, posłusznie wykonującym rozkazy P.T. Barnum. Nie sprzeciwia się jego zdaniu i robi wszystko, choćby zagrażało to życiu niewinnych ludzi. Nie lubi być określany mianem „dziwadła”, co pokazał w barze, kiedy chciał stanąć w obronie kobiety z brodą.

Moce i zdolności Edytuj

Zdolności Edytuj

  • Ekspert w walce wręcz – B'wana Beast jest niezwykle biegłym wojownikiem walki wręcz, wystarczająco dobrym, aby przetrwać dłuższą walkę z kilkoma przeciwnikami.
  • Kondycja fizyczna – B'wana Beast posiada niezwykłą kondycję fizyczną, co pozwala mu wykonywać efektywne cyrkowe sztuczki.

Moce Edytuj

  • Zwiększona siła – B'wana Beast posiada znacznie zwiększoną siłę o wiele większą od siły przeciętnego człowieka.

Biografia Edytuj

Bójka w barze na warcie P.T. Barnuma (6)

Złapanie Jaxa i Raya

B'wana Beast w 1870 roku udał się z cyrkiem P.T. Barnuma do Wisconsin, gdzie mieli pokazać najlepszy spektakl w historii. Po ciężkim dniu na scenie mężczyzna dołączył do dyrektora i kobiety z brodą w barze, gdzie rozmawiali o zarobkach. Jeden z gości lokalu zaczepił ich towarzyszkę, więc B'wana Beast zamierzał interweniować, lecz przeszkodził mu Barnum, widząc postawę innego człowieka. Okazało się, że potrafi on zmienić swoje ciało w stal, co zainteresowało cyrkowców, którzy zaproponowali mu prywatny pokaz. Niedługo później cała trójka ogłuszyła przyjaciół Nate'a, lecz nie dopadli go samego. Mimo to postanowili wykorzystać ich i stworzyć z nich nową atrakcję cyrkową. Następnego dnia B'wana Beast pomagał Barnumanowi w spektaklu, łapiąc przy okazji Heywooda i jego przyjaciółkę. Kobieta miała posłużyć jako „wspomagacz” dla mężczyzny, by ten zmienił się w „człowieka ze stali”. Amaya widząc całe zajście, użyła mocy totemu chcąc uwolnić przyjaciela, a B'wana Beast nie zdając sobie z potęgi kobiety, ruszył na nią i dość szybko został znokautowany[1].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Freakshow

Ciekawostki Edytuj

  • W komiksach DC Comics, B'wana Beast był superbohaterem posiadającym zdolność komunikowania się ze zwierzętami, a także łączenia ich w potężniejsze kreatury.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Trzeci sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Freakshow” wyemitowany 17 października 2017 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.