FANDOM


Cementowe buty – bardzo popularne w Chicago. Coś mi mówi, że będą pasować...

Al Capone – gangster działający w Chicago na ogromną skalę w 1927 roku. Prowadził swoje własne przestępcze imperium i był ścigany przez agenta Nessa.

Osobowość Edytuj

Al był niezrównoważonym człowiekiem, który zaczął zajmować się przestępczym półświatkiem z własnych potrzeb i swojego rozumowania świata. Cechowała go niezwykła podejrzliwość, nawet do współpracowników, a także zawziętość i skłonność do interpretowania normalnych zachowań jako wrogich, obraźliwych czy też pogardliwych. Wszystko starał się dopinać na ostatni guzik, dzięki czemu w 1927 roku kontrolował niemal całe Chicago.

Biografia Edytuj

Al Capone must kill Eliot Ness (3)

Próba zabójstwa agenta Nessa

Al prowadził swoje interesy w dokach, kiedy ujrzał Damiena Darhka i Eobarda Thawna. Początkowo wyśmiał mężczyzn, którzy zaoferowali mu swoją pomoc, jednakże widząc zdolności sprintera postanowił zawrzeć z nimi układ. Na jego rozkaz, policjanci porwali agenta Nessa i wrzucili go z „betonowymi butami” do wody. Właśnie wtedy gangstera i jego ludzi zaatakowały legendy, którzy głównie skupili się na wyłowieniu Eliota z wody, pozwalając tym samym Alowi uciec. Następnie Capone pomógł swoim nowym sojusznikom, do których dołączył Malcolm Merlyn w porwaniu Sary Lance i Martina Steina. Tym samym przyczynił się do włamania Eobarda na statek bohaterów, pod postacią profesora, a sam w tym czasie zamierzał utopić mężczyznę, kiedy to ogłuszyła go Sara[1].

Występy Edytuj

Legends of TomorrowEdytuj

  1. Tak to się robi w Chicago

Ciekawostki Edytuj

  • Al Capone odpowiada w prawdziwej historii Alowi Capone, który był amerykańskim gangsterem pochodzenia włoskiego. Jego działania doprowadziły między innymi do przejęcia Chicago na pewien czas, jednak gdy trafił do więzienia, jego interesy zaczynały podupadać, a on sam wkrótce zmarł na zapalenie płuc.

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „Legends of TomorrowEdytuj

Przypisy Edytuj

  1. Drugi sezon serialu „Legends of Tomorrow”, odcinek „Tak to się robi w Chicago” wyemitowany 8 grudnia 2016 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA , o ile nie zaznaczono inaczej.