FANDOM


Accelerated Man – agent Agencji Kolektorów, będący sprinterem.

Moce i zdolności Edytuj

Moce Edytuj

Accelerated Man speeding away

Superszybkość Accelerated Mana

 • Superszybkość – Accelerated Man posiada superszybkość, która jest jego atutem w byciu sprinterem.
 • Szybka regeneracja cząsteczek – dzięki swojej superszybkości, jego cząsteczki regenerują się w niezwykłej prędkości.
 • Nadludzka wytrzymałość – ciało Accelerated Mana jest na tyle wytrzymałe, że może otrzymać więcej obrażeń od normalnego człowieka bez uszkodzeń, zmęczenia czy osłabienia.
 • Nadludzka siła – dzięki swojej superszybkości, Accelerated Man może zadawać niezwykle potężne ciosy, a także wykonywać niezwykle efektywne uniki.
 • Zwiększony refleks – dzięki swojej superszybkości, Accelerated Man posiada zwiększony refleks, który pozwala mu między innymi na przyspieszoną percepcję.
 • Podróżowanie w czasie – przy osiągnięciu niezwykle szybkiej prędkości i działaniu wielu innych nieznanych czynników zewnętrznych i wewnętrznych, Accelerated Man może złamać barierę czasoprzestrzenną i podróżować w czasie. Oprócz tego, że ta umiejętność jest niezwykle potężna, jest też niezwykle niebezpieczna i niekontrolowana.
 • Elektrokineza – Accelerated Man może generować potężne błyskawice energetyczne i przekierowywać je w wybranym kierunku, przy uzyskaniu odpowiedniej prędkości. Zazwyczaj robi to nieświadomie podczas biegu, ale przy odpowiednim użyciu może strzelać nimi, a także przywracać akcję serca.
 • Nietykalność – dzięki swojej superszybkości, wszystkie komórki ciała Accelerated Mana mogą wibrować z taką samo częstotliwością jak powietrze, dzięki czemu może przechodzić płynnie przez dowolne przedmioty stałe bez jakichkolwiek obrażeń.

Biografia Edytuj

Po tym, jak Gypsy wytropiła wyłomiarza na Ziemi-2, udała się na Ziemię-19, gdzie spotkała się z Accelerated Mana. Wręczyła mu zdjęcia poszukiwanej, potwierdzając fakt, że udało jej się złapać kobietę. Słysząc to, mężczyzna kiwnął głową i odbiegł[1].

Kiedy 1 maja 2018 roku Gypsy przeniosła się z Cisco do Agencji Kolektorów, Accelerated Man właśnie ją opuszczał[2].

Występy Edytuj

FlashEdytuj

 1. Atak na Central City
 2. Therefore She Is

Ciekawostki Edytuj

Galeria Edytuj

Sceny z serialu „FlashEdytuj

Przypisy Edytuj

 1. Trzeci sezon serialu „Flash”, odcinek „Atak na Central City” wyemitowany 28 lutego 2017 roku.
 2. Czwarty sezon serialu „Flash”, odcinek „Therefore She Is” wyemitowany 1 maja 2018 roku.

Zobacz też Edytuj

Treści społeczności są dostępne na podstawie licencji CC-BY-SA o ile nie wspomniano inaczej.